Natura w kosmetyce

Czy Chapstick (GlaxoSmithKline) jest Cruelty-Free i Vegan?

Redakcja Ranking EKO Kosmetyków

Ten post może zawierać linki partnerskie, dzięki którym bez dodatkowych kosztów dla Ciebie, mogę zarobić niewielką prowizję.

Chapstick NIE jest Cruelty-Free!

Chapstick może zezwolić na testowanie swoich produktów na zwierzętach, jeśli wymaga tego prawo.

Ponadto, Chapstick jest własnością GlaxoSmithKline, korporacji macierzystej, która NIE jest wolna od okrucieństwa.

Polityka Chapstick dotycząca testów na zwierzętach

Na stronie internetowej Chapstick, twierdzą, że w USA, zwierzęta nie są używane do testowania ich produktów, ale następnie przechodzą do stwierdzenia, że "niektóre kraje poza USA mogą nakazać testowanie kosmetyków na zwierzętach".

Zobacz poniżej, aby zobaczyć zrzut ekranu tego, co jest obecnie stwierdzone na stronie internetowej Chapstick:

Oświadczenie Chapstick o testowaniu na zwierzętach jest mylące, ponieważ wyraźnie stwierdzają, "w USA", że ich produkty nie są testowane na zwierzętach, a następnie stwierdzili fakt, że inne kraje, poza USA, mogą nakazać testowanie na zwierzętach. Po prostu czyniąc to oświadczenie, jest tu sugerowane, że Chapstick może sprzedawać swoje produkty na rynkach lub w krajach, które wymagają testów na zwierzętach (jak Chiny).

Ale to nie jest dokładnie jasne i z moich badań, nie mogłem znaleźć żadnych dowodów, że Chapstick jest lub nie sprzedaje w Chinach lub innym kraju, który wymaga testowania kosmetyków na zwierzętach.

A jeśli Chapstick nie sprzedaje w tych określonych krajach, które mogą nakazać testowanie kosmetyków na zwierzętach, to dlaczego miałaby uwzględniać ten fakt jako część swojej polityki dotyczącej testów na zwierzętach?

Prawdziwie wolne od okrucieństwa marki nigdy nie pozwolą, aby ich produkty lub składniki były testowane na zwierzętach. Firmy wolne od okrucieństwa stosują politykę, zgodnie z którą, jeśli prawo wymaga od nich testowania na zwierzętach, to odmawiają sprzedaży swoich produktów w takich warunkach.

Na przykład, importowane kosmetyki sprzedawane w sklepach w Chinach kontynentalnych są wymagane przez chińskie prawo do testowania na zwierzętach przy rejestracji. Dlatego też, prawdziwie wolne od okrucieństwa marki zdecydowały się nie sprzedawać w Chinach, aby pozostać wiernymi swojej polityce nie testowania na zwierzętach.

Niestety, ponieważ Chapstick twierdzi, że niektóre kraje nakazują przeprowadzanie testów na zwierzętach, oznacza to, że pozwolą na testowanie swoich produktów i składników na zwierzętach, jeśli prawo tego wymaga. Z tych powodów, Chapstick NIE jest wolny od okrucieństwa według naszych standardów.

Polityka cruelty-free

W Ethical Elephant zawsze oceniamy politykę firmy wolną od okrucieństwa za pomocą naszej listy kontrolnej Cruelty-Free. Dzięki temu mamy pewność, że marka, jej dostawcy i strony trzecie nie przeprowadzały żadnych testów na zwierzętach, także wtedy, gdy jest to wymagane przez prawo.

Zobacz poniżej naszą pełną listę kontrolną cruelty-free.

Czy Chapstick jest Cruelty-Free?

Chapstick może sprzedawać swoje produkty w krajach, które wymagają testów na zwierzętach, a firma pozwala na testowanie swoich produktów na zwierzętach, gdy jest to wymagane przez prawo. Dlatego NIE uważamy Chapstick za markę cruelty-free.

Obecnie Chapstick znajduje się na naszej liście marek do uniknięcia - testowanych na zwierzętach.

Czy Chapstick posiada certyfikat Cruelty-Free?

Chapstick nie jest certyfikowany jako wolny od okrucieństwa przez żadną ze stron trzecich, takich jak Leaping Bunny czy PETA.

Ponieważ Chapstick nie posiada certyfikatu cruelty-free wydanego przez stronę trzecią, nikt nie bada i nie potwierdza zobowiązań i roszczeń Chapstick w zakresie cruelty-free.

Czy Chapstick jest własnością firmy macierzystej, która nie jest wolna od okrucieństwa?

Tak. Właścicielem Chapstick jest GlaxoSmithKline, korporacja macierzysta, która nadal angażuje się w testy na zwierzętach w 2022 roku.

Niektórzy konsumenci wolni od okrucieństwa mogą zdecydować się na zakup i wspieranie wolnych od okrucieństwa marek należących do korporacji macierzystych testujących na zwierzętach, ponieważ mają nadzieję, że to przekona firmę macierzystą do stania się wolną od okrucieństwa.

Ale w tym przypadku, Chapstick NIE jest wolny od okrucieństwa i nie jest nim również jego firma macierzysta, GlaxoSmithKline.

Czy Chapstick jest wegański?

Chapstick nie twierdzi, że oferuje jakiekolwiek opcje przyjazne weganom. A ponieważ Chapstick może angażować się w testy na zwierzętach, nie uważamy niczego, co jest sprzedawane lub produkowane przez Chapstick za wegańskie.

Aby produkty mogły być uznane za wegańskie według standardów Ethical Elephant, produkty i ich składniki nie mogą być testowane na zwierzętach nigdzie na świecie. Nie mogą też zawierać żadnych składników pochodzenia zwierzęcego ani produktów ubocznych.

Wolne od okrucieństwa alternatywy dla szminki:

Chcesz się przestawić na balsamy do ust cruelty-free? Oto kilka marek cruelty-free, które warto sprawdzić:

  • Hurraw!
  • Meow Meow Tweet
  • eos

lub sprawdź nasz przewodnik po Cruelty-Free & Vegan Lip Balms!

Zobacz