Natura w kosmetyce

Czy Blistex jest wolny od okrucieństwa i wegański?

Redakcja Ranking EKO Kosmetyków

Ten post może zawierać linki partnerskie, które bez dodatkowych kosztów mogą przynieść mi niewielką prowizję.

Blistex to amerykańska marka produktów do higieny osobistej, znana głównie z gamy produktów do pielęgnacji ust. Ale czy Blistex jest cruelty-free?

Czy Blistex jest cruelty-free?

Blistex NIE jest cruelty-free. Blistex płaci i zezwala na testowanie swoich produktów na zwierzętach, gdy jest to wymagane przez prawo. Ponadto Blistex sprzedaje swoje produkty w sklepach w Chinach kontynentalnych, gdzie testy na zwierzętach są obowiązkowe dla większości importowanych kosmetyków.

Polityka firmy Blistex dotycząca testów na zwierzętach

Po zbadaniu statusu Blistex jako cruelty-free, nie mogłem znaleźć żadnej wzmianki o oficjalnej polityce firmy dotyczącej testów na zwierzętach w dowolnym miejscu na ich stronie internetowej, co nigdy nie jest dobrym znakiem.

Wysłałam więc e-mail do marki z pytaniem, czy którykolwiek z jej produktów lub składników jest testowany na zwierzętach. Albo przez samą firmę, albo zlecone stronie trzeciej do przetestowania w jej imieniu, albo przez któregokolwiek z jej dostawców. W odpowiedzi napisano,

"Dziękujemy za skontaktowanie się z firmą Blistex z pytaniem.

Blistex w pełni popiera eliminację niehumanitarnych testów na zwierzętach. Weryfikujemy bezpieczeństwo i skuteczność naszych produktów wyłącznie na ochotnikach i za pomocą środków in vitro, a nie poprzez testy na zwierzętach na praktycznie wszystkich rynkach, w tym w całej Ameryce Północnej, Ameryce Południowej, Europie, Australii itp. Uważamy, że testowanie produktów na zwierzętach nie jest konieczne, biorąc pod uwagę wiele realnych alternatyw dostępnych obecnie. Jedynymi przypadkami, w których takie testy mogą być przeprowadzane na naszych produktach, są rzadkie okoliczności, w których organy regulacyjne innego rządu nakazują takie kroki podczas procesu rejestracji. Ale żeby było jasne, w pełni popieramy dalszy rozwój alternatyw dla testów na zwierzętach i ciągłe wysiłki rzeczników w tej kwestii w nadziei, że lokalne władze w tych nielicznych zagranicznych podmiotach, które nadal stosują protokoły testów na zwierzętach, mogą zostać przekonane do zmiany kursu".

Blistex twierdzi, że przeprowadza testy wyłącznie na ochotnikach lub metodą in vitro (bez udziału zwierząt). Stwierdza jednak również, że testy na zwierzętach mogą być przeprowadzane na ich produktach, gdy nakazują to organy regulacyjne innego rządu.

Polityka stwierdzająca, że "wyjątki są robione, jeśli wymaga tego prawo", zwykle sugeruje, że firma sprzedaje swoje produkty w Chinach kontynentalnych. Większość importowanych kosmetyków sprzedawanych w sklepach w Chinach kontynentalnych musi być testowana na zwierzętach.

Czy Blistex jest sprzedawany w Chinach?

Znalazłem dowody na to, że produkty Blistex są rzeczywiście sprzedawane w Chinach.

Poniżej znajduje się zrzut ekranu oświadczenia zamieszczonego na chińskiej stronie internetowej Blistex. Brzmi ono następująco: "Blistex jest zaszczycony, że może służyć chińskim konsumentom obecnymi produktami na sprzedaż". Dołączyłem również zrzut ekranu chińskiej strony internetowej:

Ze względu na decyzję Blistex o sprzedaży w Chinach, muszą oni wyrazić zgodę i zapłacić za testowanie swoich produktów na zwierzętach. Dlatego też większość marek kosmetycznych sprzedających w Chinach kontynentalnych nie może być uznana za wolne od okrucieństwa w 2022 roku.

Chociaż Blistex może nie przeprowadzać tych testów na zwierzętach samodzielnie, świadomie zezwala chińskim władzom na testowanie swoich produktów na zwierzętach w celu sprzedaży w Chinach.

Wiele prawdziwie wolnych od okrucieństwa marek zdecydowało się nie sprzedawać swoich produktów w Chinach ze względu na obowiązujące w tym kraju przepisy dotyczące testów na zwierzętach. Niestety, Blistex odmawia zrobienia tego samego i zdecydował się przedłożyć zyski nad dobro zwierząt.

Podsumowanie: Blistex NIE jest Cruelty-Free!

Podsumowując, decydując się na sprzedaż w Chinach, Blistex musi testować swoje produkty na zwierzętach. Dlatego nie uważam Blistex za markę wolną od okrucieństwa.

Obecnie Blistex znajduje się na naszej liście marek, których należy unikać - testowanych na zwierzętach.

Czy Blistex jest wegański?

Ponieważ nie uważamy marki Blistex za wolną od okrucieństwa, ponieważ jej produkty są testowane na zwierzętach, gdy jest to wymagane przez prawo, nie uważamy również niczego sprzedawanego lub produkowanego przez Blistex za wegańskie.

Wolne od okrucieństwa alternatywy dla Blistex:

  • Hurraw! Balsamy do ust - 100% wegańskie
  • Crazy Rumors - 100%wegańskie
  • Ellovi - 100% wegańskie
  • Balsamy do ust Pacifica - 100% wegańskie
  • Meow Meow Tweet - 100% wegańskie

lub sprawdź naszą listę wolnych od okrucieństwa i wegańskich balsamów do ust!


Zobacz