Natura w kosmetyce

Czy L'Occitane jest wegańska i wolna od okrucieństwa?

Redakcja Ranking EKO Kosmetyków

Ten post może zawierać linki partnerskie, które bez dodatkowych kosztów mogą przynieść mi niewielką prowizję.

L'Occitane z siedzibą we Francji oferuje kolekcję produktów do ciała, twarzy, zapachów i produktów do domu, ale czy L'Occitane jest cruelty-free w 2022 roku? Mamy odpowiedź tutaj!

Czy L'Occitane jest cruelty-free?

L'Occitane NIE jest wolna od okrucieństwa. L'Occitane sprzedaje swoje produkty w sklepach w Chinach kontynentalnych, gdzie testy na zwierzętach są obowiązkowe dla większości importowanych kosmetyków. W rezultacie L'Occitane płaci i zezwala na testowanie swoich produktów na zwierzętach, gdy jest to wymagane przez prawo.

Polityka L'Occitane dotycząca testów na zwierzętach

Na swojej stronie internetowej L'Occitane twierdzi, że nie testuje swoich produktów ani składników na zwierzętach i wymaga od wszystkich swoich dostawców przestrzegania polityki nietestowania na zwierzętach.

Jednak L'Occitane twierdzi, że w Chinach, gdzie sprzedawane są ich produkty, importowane produkty kosmetyczne muszą być testowane na zwierzętach w laboratoriach rządowych, zanim zostaną zatwierdzone do sprzedaży w tym kraju.

Niestety oznacza to, że firma L'Occitane zdecydowała się sprzedawać swoje produkty w Chinach z pełną świadomością i zrozumieniem, że musi najpierw poddać swoje produkty testom na zwierzętach.

Poniżej znajduje się (część) zrzutu ekranu tego, co obecnie znajduje się na stronie internetowej L'Occitane:

Zasady określające chińskie przepisy dotyczące testów na zwierzętach zwykle oznaczają, że firma sprzedaje swoje produkty w Chinach kontynentalnych. Ponieważ większość importowanych kosmetyków sprzedawanych w sklepach w Chinach kontynentalnych musi być testowana na zwierzętach.

Czy L'Occitane jest sprzedawany w Chinach?

L'Occitane w rzeczywistości sprzedaje swoje produkty w sklepach w Chinach kontynentalnych. Poniżej znajduje się kilka zrzutów ekranu, które zrobiłem z chińskiej strony internetowej, wyraźnie pokazujących, że mają kilka sklepów w Chinach kontynentalnych:

Ze względu na decyzję L'Occitane o sprzedaży w sklepach w Chinach kontynentalnych, muszą oni wyrazić zgodę i zapłacić za testowanie swoich produktów na zwierzętach. Dlatego też większości marek kosmetycznych sprzedających w Chinach kontynentalnych nie można uznać za wolne od okrucieństwa w 2022 roku.

Chociaż L'Occitane może nie przeprowadzać tych testów na zwierzętach samodzielnie, świadomie zezwala chińskim władzom na testowanie swoich produktów na zwierzętach w celu sprzedaży w Chinach.

Ponadto kosmetyki sprzedawane w Chinach mogą również podlegać testom na zwierzętach po wprowadzeniu do obrotu. W tym przypadku chińskie władze ściągają produkty kosmetyczne z półek sklepowych i testują je na zwierzętach. Testy po wprowadzeniu do obrotu są często przeprowadzane bez wiedzy lub zgody firmy.

Dlatego też wiele prawdziwie wolnych od okrucieństwa marek zdecydowało się nie sprzedawać swoich produktów w Chinach ze względu na obowiązujące w tym kraju przepisy dotyczące testów na zwierzętach. Niestety, L'Occitane odmawia zrobienia tego samego i zdecydowała się przedłożyć zyski nad dobro zwierząt.

Niektórzy twierdzą, że L'Occitane przez lata wykonało świetną robotę, stale wspierając i finansując alternatywy dla testów na zwierzętach. Jest to wystarczający powód, aby nadal wspierać i kupować produkty L'Occitane. Jednak osobiście nie czuję się komfortowo kupując od firmy, która pozwala na testowanie swoich produktów na zwierzętach.

Podsumowanie: L'Occitane NIE jest Cruelty-Free!

Podsumowując, decydując się na sprzedaż w Chinach kontynentalnych, L'Occitane musi testować swoje produkty na zwierzętach. Dlatego też nie uważam L'Occitane za markę wolną od okrucieństwa.

Obecnie L'Occitane znajduje się na naszej liście marek, których należy unikać - testowanych na zwierzętach.

Czy L'Occitane jest wegańska?

L'Occitane twierdzi, że niektóre z jej produktów są wegańskie, ale ponieważ nie uważamy tej marki za wolną od okrucieństwa, ponieważ jej produkty są testowane na zwierzętach, gdy jest to wymagane przez prawo, nie uważalibyśmy również niczego sprzedawanego lub produkowanego przez L'Occitane za wegańskie.

Aby produkty mogły zostać uznane za wegańskie zgodnie ze standardami etycznego słonia, produkty i ich składniki nie mogą być testowane na zwierzętach w żadnym miejscu na świecie, a także nie mogą zawierać żadnych składników ani produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego.

Wolne od okrucieństwa alternatywy dla L'Occitane

Chcesz przejść na marki wolne od okrucieństwa? Oto kilka wolnych od okrucieństwa i przyjaznych weganom opcji, które są podobne do L'Occitane:

  • The Body Shop - kilka wegańskich opcji
  • Tata Harper - niektóre opcje wegańskie
  • Juice Beauty - niektóre opcje wegańskie
  • Farmacy - niektóre opcje wegańskie
  • OSEA - 100% wegańskie

Zobacz