Natura w kosmetyce

Czy Biore (Kao) jest Cruelty-Free i Vegan?

Redakcja Ranking EKO Kosmetyków

Ten post może zawierać linki partnerskie, dzięki którym bez dodatkowych kosztów dla Ciebie, mogę zarobić niewielką prowizję.

Biore NIE jest Cruelty-Free!

Biore zezwala na testowanie swoich produktów lub składników na zwierzętach, gdy jest to wymagane przez prawo, w tym podczas sprzedaży w sklepach w Chinach kontynentalnych.

Ponadto Bioré jest własnością Kao, korporacji macierzystej, która NIE jest wolna od okrucieństwa.

Polityka Bioré dotycząca badań na zwierzętach

Bioré twierdzi na swojej stronie internetowej, że jego produkty na rynku zachodnim są "cruelty-free" i "vegan friendly". Jednak jest to mylące stwierdzenie, ponieważ niektóre produkty Bioré sprzedawane poza rynkiem zachod nim lub USA testowane na zwierzętach, a mianowicie w Chinach, gdzie testy na zwierzętach są wymagane przez prawo.

Zobacz poniżej kilka zrzutów ekranu tego, co jest obecnie napisane na stronie Bioré:

Zauważ, jak Bioré mówi "Wszystkie produkty Bioré US są cruelty-free i vegan friendly". Bioré upewniło się, że produkty, które sprzedaje w USA i Kanadzie nie są testowane na zwierzętach. I uniknęli ujawnienia, że produkty, które sprzedają w Chinach testowane na zwierzętach.

Dlaczego to ma znaczenie?

Prawdziwie wolne od okrucieństwa marki nigdy nie pozwolą, aby ich produkty lub składniki były testowane na zwierzętach, gdziekolwiek na świecie. Firmy wolne od okrucieństwa stosują politykę, zgodnie z którą jeśli prawo wymaga od nich testowania na zwierzętach, to odmawiają sprzedaży swoich produktów w takich warunkach.

Na przykład, importowane kosmetyki sprzedawane w sklepach w Chinach kontynentalnych są wymagane przez chińskie prawo do testowania na zwierzętach przy rejestracji. Dlatego też, prawdziwie wolne od okrucieństwa marki zdecydowały się nie sprzedawać w Chinach, aby pozostać wiernymi swojej polityce nie testowania na zwierzętach.

Czy Bioré jest sprzedawany w Chinach?

Podczas moich badań odkryłam, że produkty Bioré są rzeczywiście sprzedawane w Chinach.

Poniżej znajduje się zrzut ekranu strony internetowej firmy macierzystej Bioré, Kao, reklamującej Bioré na rynku chińskim:

Ale czy Chiny nie prowadzą już testów na zwierzętach?

Firmy mogą ominąć chińskie testy na zwierzętach, decydując się na produkcję swoich zwykłych lub ogólnych kosmetyków w Chinach, ale nigdzie nie jest napisane, że Bioré wybrało tę drogę.

Dodatkowo, możliwość przeprowadzenia testów na zwierzętach po wprowadzeniu produktu na rynek nie jest całkowicie wykluczona i może być przeprowadzana na niektórych kosmetykach sprzedawanych w sklepach fizycznych w Chinach.

Od 1 maja 2021 roku firmy kosmetyczne mogą również eksportować i sprzedawać swoje zwykłe lub ogólne kosmetyki w Chinach bez testów na zwierzętach, tylko jeśli najpierw spełnią zestaw warunków wstępnych. Jednak spełnienie tych warunków okazało się trudne i nadal nie jest jasne, co dokładnie jest akceptowane zgodnie z nowymi przepisami. Nie ma więc jeszcze słowa o żadnej firmie, która z powodzeniem tego dokonała.

Podążaj za podkreślonymi liniami na poniższej grafice, aby zobaczyć, dlaczego większość kosmetyków sprzedawanych w Chinach (jak Bioré i Kao) jest nadal wymagana przez prawo do testowania na zwierzętach w 2022 roku.

Ponieważ Bioré zdecydowało się na sprzedaż w sklepach w Chinach kontynentalnych, muszą wyrazić zgodę i zapłacić, aby ich produkty były testowane na zwierzętach. Dlatego większość marek kosmetycznych sprzedających w Chinach kontynentalnych nie może być uznana za cruelty-free w 2022 roku.

Chociaż Bioré może nie przeprowadzać tych testów na zwierzętach samodzielnie, świadomie pozwalają chińskim władzom testować swoje produkty na zwierzętach, aby sprzedawać w Chinach.

Z tych powodów nie uznajemy Bioré za produkt wolny od okrucieństwa według naszych standardów.

Polityka wolna od okrucieństwa

Wiele marek prawdziwie wolnych od okrucieństwa zdecydowało się nie sprzedawać swoich produktów w Chinach ze względu na obowiązujące tam prawo dotyczące testów na zwierzętach. Niestety, Bioré odmawia zrobienia tego samego i dlatego nie może być uznane za wolne od okrucieństwa.

W Ethical Elephant zawsze oceniamy politykę firmy wolną od okrucieństwa za pomocą naszej listy kontrolnej Cruelty-Free. Dzięki temu mamy pewność, że marka, jej dostawcy i strony trzecie nie przeprowadzały żadnych testów na zwierzętach, także wtedy, gdy jest to wymagane przez prawo.

Zobacz poniżej naszą pełną listę kontrolną cruelty-free. Ponieważ Bioré nie spełnia dwóch ostatnich warunków, nie możemy zakwalifikować tej marki jako wolnej od okrucieństwa.

Czy Bioré posiada certyfikat cruelty-free?

Bioré nie jest certyfikowane jako wolne od okrucieństwa przez żadne niezależne organizacje, takie jak Leaping Bunny czy PETA.

Ponieważ Bioré nie posiada certyfikatu cruelty-free wydanego przez stronę trzecią, nikt nie bada ani nie potwierdza zobowiązań i twierdzeń Bioré w zakresie cruelty-free.

Czy Bioré jest własnością firmy macierzystej, która nie jest wolna od okrucieństwa?

Tak. Właścicielem Bioré jest Kao, korporacja macierzysta, która nadal prowadzi testy na zwierzętach w 2022 roku.

Niektórzy wolni od okrucieństwa konsumenci mogą zdecydować się na zakup i wspieranie wolnych od okrucieństwa marek należących do korporacji macierzystych, które przeprowadzały testy na zwierzętach, ponieważ mają nadzieję, że w ten sposób przekonają firmę macierzystą do stania się wolną od okrucieństwa.

Ale w tym przypadku Bioré NIE jest wolne od okrucieństwa i nie jest nim również jego firma macierzysta, Kao.

Czy Bioré jest Cruelty-Free?

Podsumowując, decydując się na sprzedaż w Chinach kontynentalnych, Bioré musi testować swoje produkty na zwierzętach. Dlatego NIE uważamy Bioré za markę cruelty-free.

Obecnie Bioré znajduje się na naszej liście marek do uniknięcia - testowanych na zwierzętach.

Czy Bioré jest wegańskie?

Bioré twierdzi, że oferuje kilka "wegańskich" opcji, które są wolne od składników pochodzenia zwierzęcego, ale ponieważ Bioré angażuje się w testy na zwierzętach, nie zaklasyfikowalibyśmy niczego co jest sprzedawane lub produkowane przez Bioré jako wegańskie.

Poniżej znajduje się zrzut ekranu dotyczący wegańskich oświadczeń Biore:

Aby produkty mogły być uznane za wegańskie według standardów etycznego słonia, produkty i ich składniki nie mogą być testowane na zwierzętach nigdzie na świecie. Nie mogą również zawierać żadnych składników pochodzenia zwierzęcego ani produktów ubocznych.

Wolne od okrucieństwa alternatywy dla Bioré

Chcesz przestawić się na produkty wolne od okrucieństwa? Oto kilka wolnych od okrucieństwa marek, które warto sprawdzić:

  • Bliss
  • Derma E
  • Acure
  • Cocokind
  • Versed
  • Yes To

Sprawdź też nasz przewodnik po niedrogich markach Cruelty-Free & Vegan Skincare!

Zobacz