Natura w kosmetyce

Czy Purlisse jest Cruelty-Free i Vegan?

Redakcja Ranking EKO Kosmetyków

Ten post może zawierać linki partnerskie, dzięki którym bez dodatkowych kosztów dla Ciebie, mogę zarobić niewielką prowizję.

Status Purlisse Cruelty-Free jest niejasny

Purlisse twierdzi, że nie przeprowadza żadnych testów swoich składników ani produktów na zwierzętach, jednak nie udało nam się uzyskać wyjaśnienia, czy sprawdza wszystkich swoich dostawców składników, aby upewnić się, że oni również nie testują na zwierzętach.

W związku z tym nie możemy zaklasyfikować Purlisse jako produktu wolnego od okrucieństwa lub testowanego na zwierzętach. Dlatego Purlisse znajduje się na liście Szarej Strefy - Marki o niejasnej polityce.

Polityka Purlisse dotycząca testów na zwierzętach

Na stronie Purlisse twierdzą, że nie przeprowadzają żadnych testów składników ani produktów na zwierzętach, jednak nie jest to dla nas wystarczająca informacja, aby zaklasyfikować Purlisse lub jakąkolwiek inną markę jako wolną od okrucieństwa według naszych standardów.

Poniżej znajduje się zrzut ekranu tego, co jest obecnie napisane na stronie Purlisse:

To dlatego, że testowanie kosmetyków na zwierzętach może mieć miejsce na różnych etapach rozwoju produktu, w tym na poziomie składników, i jest często wykonywane przez inne osoby, a nie samą firmę kosmetyczną. Dlatego zawsze oceniamy politykę firmy w zakresie produktów wolnych od okrucieństwa za pomocą naszej listy kontrolnej Cruelty-Free. Dzięki temu mamy pewność, że marka, jej dostawcy i strony trzecie nie przeprowadzały żadnych testów na zwierzętach.

Zwróciłam się więc do Purlisse z prośbą o więcej informacji na temat ich polityki testowania na zwierzętach. Dokładniej, chciałam wiedzieć, czy zlecają lub pozwalają innym testować na zwierzętach, w tym sprawdzać każdego z dostawców składników, aby upewnić się, że nie testują na zwierzętach.

Firma Purlisse odpowiedziała "nie" na wszystkie moje pytania związane z wolnością od okrucieństwa, w tym pytanie dotyczące dostawców składników (patrz poniżej):

"Czy sprawdzacie u wszystkich swoich dostawców składników, że nie testują na zwierzętach? I czy wymagacie dokumentacji, certyfikatów lub przeprowadzacie audyty, aby zapewnić zgodność z przepisami? - Nie"

Niestety oznacza to, że Purlisse nie spełniło wszystkich kryteriów z naszej Cruelty-Free Checklist, która obejmuje, dostawcy składników marki & producenci również nie testują na zwierzętach i weryfikują to za pomocą dokumentów lub certyfikatów.

Czy Purlisse jest Cruelty-Free?

Ponieważ Purlisse nie sprawdza, czy wszyscy dostawcy składników nie testują ich na zwierzętach, nie jesteśmy w stanie określić, czy Purlisse jest naprawdę wolna od okrucieństwa lub testowana na zwierzętach.

Dlatego Purlisse znajduje się na naszej Szarej Strefie - Marki o niejasnej polityce.

Czy Purlisse posiada certyfikat Cruelty-Free?

Purlisse nie posiada certyfikatu cruelty-free wydanego przez jakiekolwiek niezależne organizacje, takie jak Leaping Bunny czy PETA.

Ponieważ Purlisse nie posiada certyfikatu cruelty-free wydanego przez stronę trzecią, nikt nie sprawdza ani nie uzasadnia zobowiązań i roszczeń Purlisse w zakresie cruelty-free.

Czy Purlisse jest wegańska?

Purlisse twierdzi, że jest w 100% wegańska, gdzie żaden z jej produktów nie zawiera składników pochodzenia zwierzęcego lub produktów ubocznych. Jednak dopóki nie będziemy w stanie określić firmy Purlisse jako prawdziwie wolnej od okrucieństwa (w tym jej dostawców), nie możemy uznać niczego, co jest sprzedawane lub produkowane przez Purlisse, za wegańskie w tym czasie.

Aby produkty mogły być uznane za wegańskie według standardów Ethical Elephant, produkty i ich składniki nie mogą być testowane na zwierzętach nigdzie na świecie. Nie mogą też zawierać żadnych składników ani produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego.

Zobacz