Natura w kosmetyce

38 Dawn Dish Soap Uses, You'll Say Why I Didn't Know Them Already

Redakcja Ranking EKO Kosmetyków

Prawdopodobnie najlepszy płyn do mycia naczyń, dawne mydło do naczyń ma wiele zastosowań. Nie tylko oszczędza Twój czas i pieniądze, ale sprawia, że Twoje życie jest o wiele łatwiejsze, jak również!

1. Rób bańki

Zaoszczędź pieniądze na następne opakowanie baniek. Mydło do naczyń Dawn jest idealnym rozwiązaniem do robienia baniek domowej roboty, zabawy dla dzieci.

2. Pozbądź się tłustych włosów

Ludzie mogą dostać najdziwniejsze rzeczy w ich włosach. Od gumy balonowej do wazeliny, Dawn dish soap jest wystarczająco łagodny, aby rozbić tłuszcz bez suszenia pasma. Jeśli nie wierzysz, że to będzie działać, sprawdź ten artykuł na Bustle.

3. Beton De-Icer

Jeśli mieszkasz w naturalnie zimnym obszarze, wlewanie soli i innych chemikaliów de-icer może zrujnować swój podjazd lub chodniki. Użyj tej mieszanki Dawn Dish mydła, aby pomóc zapobiec ponownemu zamarzaniu. Tutaj jest szczegółowy post jak to zrobić na ten temat!

4. Odetkaj toalety

Z biegiem czasu, zbyt dużo papieru toaletowego lub spłukiwanych zabawek może zrujnować system septyczny. Spróbuj tego prostego i skutecznego rozwiązania z mydła do naczyń Dawn, aby odetkać swoje toalety w krótkim czasie. Sprawdź również ten jeden hack, aby mieć świeżą i czystą toaletę.

5. Zniszcz chwasty

Irytujące chwasty mogą zrujnować wygląd chodnika. Dawn Dish soap to bezpieczny sposób na zabicie niechcianych roślin bez szkody dla środowiska. Oto przepis DIY. Nie zapomnij dowiedzieć się o tych 22 warzyw i owoców, które można uprawiać w doniczkach.

6. Zabij pchły dywanowe

Umieść kilka kropli Dawn w butelce z rozpylaczem i wymieszaj z wodą. Bezpośrednio rozpylić na dywan, aby pozbyć się pcheł dywanowych.

7. Środek do czyszczenia okien

Umieść kilka kropli Dawn w butelce z rozpylaczem. Wymieszaj z wodą i użyj jako środka do czyszczenia okien.

8. Czyszczenie podłóg z płytek

Z biegiem czasu, płytki podłogowe mogą się zabrudzić i zabrudzić. Użyj mydła Dawn, aby utrzymać podłogi czyste i błyszczące.

9. Zabij pluskwy roślin domowych

Pluskwy roślin mogą dostać się do gleby i zabić całą roślinę. Wymieszać 2 1/2 łyżki stołowe każdego z dawnych mydła do naczyń i oleju roślinnego w galonie wody. Spray to na zainfekowanych roślin do duszenia i zabić te irytujące błędy. Dowiedz się więcej na ten temat tutaj.

10. Pre-Treat plamy tłuszczu

Dawn dish soap jest wielki dla rozbicia plam tłuszczu na odzieży. Pędzlem trochę bezpośrednio na plamę, niech siedzi na kilka minut, a następnie umyć go.

11. Czyste pędzle

Czy malujesz ścianę lub arcydzieło, czyszczenie pędzli może być kłopotliwe. Użyj płynu do naczyń Dawn i kilku kropel wody, aby wyglądały jak nowe. Zobacz film instruktażowy!

12. Czyszczenie pieluszek wielorazowych

Jeśli używasz pieluch materiałowych dla swojego malucha, mogą one plamić i stać się tłuste od olejów ciała. Aby uzyskać je czyste i wolne od plam, wszystko czego potrzebujesz to mydło do naczyń Dawn i wybielacz. Kliknij tutaj, aby przeczytać więcej.

13. Domowej roboty okłady z lodu

Unikaj kupowania więcej okładów z lodu. Wlej trochę Dawn do torby do zamrażarki i wrzuć ją do zamrażarki. Możesz również podwoić torbę dla dodatkowej ochrony przed wyciekiem. Kiedy już go użyjesz, odeślij go z powrotem do zamrażarki.

14. Płyn zmiękczający skórki

Zaoszczędź czas i pieniądze dzięki temu pomysłowi na manicure DIY. Namocz swoje paznokcie w mydle do naczyń Dawn, aby zmiękczyć skórki.

Przeczytaj też: 9 DIY Nail Soak Recipes for Nourished Nails

15. Oily Facial Cleanser

Jeden z zastosowań Dawn dish soap, jeśli cierpisz z powodu tłustej skóry i masz problem z trądzikiem, wymieszać kroplę lub dwie Dawn dish soap w ciepłej wodzie. To będzie rozbić olej, pozostawiając skórę odmłodzoną i trądzik wolny. Nie zapomnij sprawdzić naszych 17 przepisów na maseczki do twarzy dla skóry trądzikowej i tłustej.

16. Środek do czyszczenia wanien i kabin prysznicowych

Walcz z tłuszczem i osadami mydlanymi za pomocą delikatnego płynu do czyszczenia na bazie octu i świtu. Sprawdź więcej na Food.com.

17. Domowej roboty szampon dla zwierząt

Traktuj swoich futrzanych przyjaciół tym domowym szamponem dla zwierząt z mydłem Dawn. Jest łatwy do wykonania i opłacalny! Dowiedz się 40+ Inne zastosowania szamponu w domu.

18. Odplamiacz do dywanów

Na Twoim dywanie rozlało się trochę czerwonego wina lub soku? Wymieszaj mydło do naczyń Dawn z sodą oczyszczoną, aby usunąć plamy z wina, soku lub krwi. Tutaj jest przepis. Także, sprawdza te Łazienka Cleaning Hacks.

19. Driveway Washing Solution

Jeżeli twój pojazd rozlewa niektóre olej na twój driveway, tutaj jest prostym naprawieniem. Nalewa puszek dobrą ilość Dawn naczynie mydło na plamie i squirt ja wszystko nad plamą. Pozwól mu siedzieć przez godzinę, a następnie mop z ręcznikiem papierowym. Następnie spłukać go z węża.

20. Płyn do czyszczenia i odmgławiania okularów

Zachowaj swoje okulary czyste i zapobiec soczewki z mgły przez dodanie kropli Dawn dish soap do każdego szkła, delikatnie pocierać go, a następnie umyć ciepłą wodą.

Czytaj także: 23 DIY akcesoria do laptopów, które możesz zrobić

21. Domowa robota do czyszczenia brodzików

Brodzik lub kiddie baseny są podatne na pleśń, pleśń i gruzu. Użyj przepisu na mydło do naczyń Dawn, aby utrzymać je w czystości. Wystarczy zrzucić wodę, a następnie szorować basen z Dawn i gąbką.

22. Płyn do czyszczenia szczotek i grzebieni do włosów

Z biegiem czasu, szczotki do włosów i grzebienie dostać się do włosów, kłaczki i produkty do pielęgnacji włosów gromadzą. Do czyszczenia szczotek używaj mydła do naczyń Dawn, boraksu i wody. Oto instrukcja krok po kroku.

Czytaj także: Niesamowite zastosowania boraksu w domu

23. Poison Ivy Killer

Trujący bluszcz może zrujnować podwórka, a to szkodliwy chwast dla Ciebie i Twoich zwierząt domowych. Użyj tej domowej roboty Dawn mydła do naczyń i mieszanki octu, aby się go pozbyć.

24. Środek odstraszający owady

Ciesz się dniem na świeżym powietrzu, robiąc ten domowy środek odstraszający owady przy użyciu mydła do naczyń Dawn.

25. Czyszczenie grilla

Utrzymywanie grilla w czystości jest integralną częścią jego konserwacji. Mydło do naczyń Dawn jest idealne do czyszczenia rusztów grilla. Dowiedz się jak to zrobić tutaj.

26. Odblokowanie odpływu

Jeśli Twój odpływ jest zatkany, wypróbuj ten przepis! Dawn zawiera enzymy, które rozkładają tłuszcz i inne osady.

27. Zabójca mrówek

Czerwone wzgórza mrówki mogą zrujnować podwórka i zaszkodzić Tobie i Twoim zwierzętom domowym. Użyj tego roztworu mydła do naczyń Dawn, aby się ich pozbyć. Sprawdź więcej skutecznych, wolnych od chemii przepisów na zabijanie mrówek tutaj.

28. Środek do czyszczenia tapicerki

Użyj tego przepisu na mydło do naczyń Dawn, aby usunąć plamy i brud z ulubionej kanapy lub krzesła bezpiecznie i skutecznie.

29. Środek do czyszczenia narzędzi

Utrzymuj swoje kombinerki, młotki i inne narzędzia w czystości delikatnie myjąc je mydłem Dawn. Oto jak to zrobić!

30. Odtłuszczacz do szafek kuchennych

Z biegiem czasu, Twoje szafki kuchenne pokrywają się tłuszczem i plamami z gotowania. Użyj mydła do naczyń Dawn, aby delikatnie usunąć tłuszcz z szafek i blatów.

Przeczytaj też: 40 pomysłów na drzwi szafek DIY

31. Roztwór czyszczący do stali nierdzewnej

Urządzenia ze stali nierdzewnej są podatne na zabrudzenia i brudne. Użyj mydła do naczyń Dawn, aby stworzyć domowej roboty roztwór czyszczący do stali nierdzewnej. Jak to zrobić jest tutaj!

Czytaj także: Tricks To Clean 5 Important Things In Your Kitchen (Easily!)

32. Domowej roboty środek do czyszczenia opon i kół

Nadaj swoim oponom i kołpakom nowy, lśniący wygląd, czyszcząc je mydłem do naczyń Dawn. Kliknij tutaj, aby zobaczyć tutorial.

33. Uniwersalny środek czyszczący do kuchni

Utrzymanie kuchni bezpiecznej od szkodliwych bakterii jest bardzo ważne. Użyj mydła do naczyń Dawn, aby zrobić domowej roboty uniwersalny środek czyszczący do kuchni.

34. Płyn do czyszczenia mikrofalówek

Kuchenki mikrofalowe mogą stać się brudne, tłuste i pokryte cząstkami jedzenia. Użyj mydła do naczyń Dawn i ciepłej wody, aby głęboko wyczyścić mikrofalówkę. Kliknij tutaj, aby zobaczyć tutorial!

35. Znajdź wycieki z opon

Myślisz, że Twoja opona może mieć wyciek? Dodaj kilka kropel Dawn do butelki z rozpylaczem i napełnij ją wodą. Rozpyl ją na dachówkę i poszukaj pęcherzyków powietrza w oponie. Odwiedź Lifehacker, aby dowiedzieć się więcej.

36. Zrób bańki z pianki sensorycznej

Pianka sensoryczna jest doskonałym zajęciem dla małych dzieci lub dzieci, które mają zaburzenia sensoryczne. Użyj tego przepisu na mydło do naczyń Dawn i stwórz godziny zabawy.

37. Leczenie skrzypiących zawiasów

Dodaj kilka kropel mydła do naczyń Dawn do skrzypiących zawiasów drzwi i szafek, aby stały się wolne od hałasu.

38. Czyszczenie pędzli do makijażu

Z biegiem czasu, pędzle do makijażu stają się pełne bakterii i pozostałości. Użyj mydła do naczyń Dawn, aby usunąć stary makijaż i odkazić pędzle.

Zobacz