Natura w kosmetyce

Czy Supergoop jest wolny od okrucieństwa i wegański?

Redakcja Ranking EKO Kosmetyków

Ten post może zawierać linki partnerskie, które bez dodatkowych kosztów mogą przynieść mi niewielką prowizję.

Wolne od okrucieństwa produkty Supergoop można znaleźć na supergoop.com, Sephora, Ulta, Nordstrom, Dermstore i Amazon.

Supergoop jest cruelty-free

Firma Supergoop potwierdziła, że nie testuje swoich produktów ani składników na zwierzętach, ani nie prosi innych o przeprowadzanie testów w jej imieniu. Ich dostawcy również nie testują swoich produktów na zwierzętach, ani nie zezwalają na testowanie swoich produktów na zwierzętach, gdy jest to wymagane przez prawo. I wreszcie, ich produkty nie są sprzedawane w sklepach w Chinach kontynentalnych ani w żadnym innym kraju, który może wymagać testów na zwierzętach.

Według naszych standardów uważamy, że Supergoop jest Cruelty-Free.

Poniżej znajduje się zrzut ekranu tego, co obecnie znajduje się na stronie internetowej Supergoop:

Polityka Supergoop dotycząca testów na zwierzętach

Co z chińskimi przepisami dotyczącymi testów na zwierzętach?

W 2021 roku Supergoop otworzył w Chinach sklep pop-up, w którym klienci mogą próbować i testować swoje produkty, ale nie mogą kupować ich w sklepach. Zamiast tego klientom powiedziano, że mogą kupować produkty Supergoop tylko online, gdzie zakupione produkty są wysyłane bezpośrednio do domów klientów. W ten sposób produkty Supergoop nie podlegały chińskim wymogom dotyczącym testów na zwierzętach, zgodnie z którymi kosmetyki sprzedawane w sklepach w Chinach kontynentalnych muszą być testowane na zwierzętach.

Ponadto Supergoop posiada certyfikat Leaping Bunny, który potwierdza, że jest to produkt wolny od okrucieństwa. Tak długo, jak Supergoop pozostaje certyfikowany przez Leaping Bunny, czuję się pewnie i komfortowo, że mogą pozostać wolni od okrucieństwa, mając testerów swoich produktów w Chinach. Gwarantuje to, że wykwalifikowana strona trzecia sprawdza i uzasadnia zobowiązania Supergoop dotyczące braku okrucieństwa podczas prowadzenia tych sklepów pop-up.

Czytaj więcej: Zrozumienie chińskich przepisów dotyczących testów na zwierzętach w 2022 r.

Polityka wolna od okrucieństwa

Należy pamiętać, że nie ma prawnej definicji etykiety "Cruelty-Free". Może ona oznaczać różne rzeczy dla różnych osób. Określenie "Cruelty-Free" jest jednak zwykle używane w znaczeniu braku testów na zwierzętach. Mówiąc dokładniej, składniki, formuła lub gotowy produkt nie są testowane na zwierzętach na żadnym etapie rozwoju produktu.

W Ethical Elephant zawsze oceniamy politykę cruelty-free firmy za pomocą naszej listy kontrolnej Cruelty-Free. Gwarantuje to, że marka, jej dostawcy ani osoby trzecie nie przeprowadzały testów na zwierzętach.

Należy również pamiętać, że Cruelty-Free i Vegan nie zawsze oznaczają to samo.

Supergoop nie jest w 100% wegański

"Wegański" w kosmetykach może odnosić się do całej marki, która jest w 100% wegańska lub do konkretnego produktu, który jest wegański.

W przypadku Supergoop nie wszystkie ich produkty są wegańskie. Mają jednak kilka produktów, które są odpowiednie dla wegan.

Jak sprawdzić, które produkty Supergoop są wegańskie?

Wszystkie wegańskie produkty Supergoop są wyraźnie oznaczone na ich stronie internetowej.

NIE WEGAŃSKIE - Supergoop

Następujące produkty Supergoop NIE są odpowiednie dla wegan i zawierają składniki pochodzenia zwierzęcego lub produkty uboczne.

  • 100% mineralny filtr przeciwsłoneczny w sztyfcie (wosk pszczeli) - niewegański
  • Sunnyscreen 100% mineralny sztyft przeciwsłoneczny (wosk pszczeli) - niewegański

Zasady wegańskie

Podobnie jak w przypadku "Cruelty-Free", nie ma standardowej ani prawnej definicji etykiety "Vegan". Jest ona jednak zwykle używana w kontekście opisywania czegoś, co nie zawiera żadnych składników pochodzenia zwierzęcego lub produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego.

Niektóre powszechne produkty pochodzenia zwierzęcego stosowane w kosmetykach obejmują karmin, lanolinę, śluz ślimaka, wosk pszczeli, miód, składniki perłowe lub jedwabne, glicerynę pochodzenia zwierzęcego, keratynę i skwalen.

Istnieją roślinne i syntetyczne alternatywy dla składników pochodzenia zwierzęcego. Czasami jednak trudno jest stwierdzić z całą pewnością, czy dany produkt jest wegański, czytając tylko listę składników.

Dlatego najlepiej jest zapytać firmę i producentów, aby upewnić się, że składniki, które zdecydowali się użyć, pochodzą ze źródeł niezwierzęcych.

Gdzie wytwarzane są produkty Supergoop?

Kiedy zapytałem Supergoop, gdzie produkowane są ich produkty, odpowiedzieli mi:

"Wszystkie nasze produkty są wytwarzane w USA. ☀️"

Polityka etycznego wydobycia miki

Mika to minerał stosowany w kosmetykach w celu nadania im połysku. Jednak wydobycie naturalnej miki wiąże się z pracą dzieci i łamaniem praw człowieka.

Dopóki firma nie ujawni swojej polityki wydobycia miki, nie mamy możliwości dowiedzenia się, czy jej mika jest pozyskiwana w sposób etyczny, bez pracy dzieci lub pracy przymusowej.

Zapytałem więc Supergoop, czy ich mika jest pozyskiwana w sposób etyczny, bez wykorzystywania pracy dzieci, a oni odpowiedzieli stwierdzeniem,

"Nasza mika jest pozyskiwana w sposób etyczny z USA, Brazylii i Indii. Potwierdziliśmy u dostawcy, że nie wykorzystuje on pracy dzieci. Dostawca wspiera również projekty opieki zdrowotnej i edukacyjne w indyjskich wioskach górniczych, aby poprawić warunki życia mieszkających tam rodzin".


Mam nadzieję, że ten artykuł pomógł ci zrozumieć wolny od okrucieństwa i wegański status Supergoop, a wybierając razem cruelty-free, możemy raz na zawsze położyć kres testowaniu kosmetyków na zwierzętach!

Zobacz