Natura w kosmetyce

Dlaczego domowej roboty mydło do prania jest złe?

Redakcja Ranking EKO Kosmetyków

 

Jeżeli ty DIY twój pralnianego mydła, then ty musisz rozważać ten pytanie dlaczego homemade pralnianego mydła jest zły? Dostaje informację w ten artykule!

Co jest pralnianym mydłem?

Domowej roboty pralnicze mydło jest ogólnie zrobi up płuczkowa soda, boraks, wypiekowa soda, i mydlane płatki. Ja ma surfaktantów (powierzchniowo czynni agents) które łamią powierzchniowego napięcie między wodą i brudem, tym samym czyści twój ubrania, ale ono wymaga więcej tarcie który jest tylko ewentualny pralniany deska. Mydło do prania utrzymuje twoje ubrania w czystości i ładnie pachnie. Jakkolwiek, swój niekorzystne efekty przewyższają potencjalne korzyści.

Dlaczego domowej roboty pralnicze mydło jest złe?

Dużo ludzie próbował homemade pralnianych mydlanych przepisy ponieważ patrzeją atrakcyjni i mogą robić przy domem z niektóre prostymi składnikami. Jakkolwiek, te pralniani mydła mogą rujnować twój tkaniny w wiele sposobach. Poniżej niech wie, dlaczego domowej roboty pralnicze mydło jest złe dla twój ubrań!

1. Zatkana odzieżowa powierzchnia

Gdy domowej roboty pralniany mydło ma "mydlane płatki" w nim, ja klepie na tkaniny porowatej powierzchni i powoduje nagromadzenie brud, grimes, i bakterie wolno nad czasem. Jako rezultat, twój ubrania zostać sztywnym, śmierdzącym, i less-absorbant także. To dlatego domowej roboty mydło do prania jest złe, aby spróbować.

2. Reaguje z minerałami twardej wody

Jeżeli ty używasz twardą wodę, znaczyć wodę z wysoką mineralną zawartością myć twój brudną odzież, w ten warunku, domowej roboty pralniany mydło reaguje z minerałami, tworzyć nierozpuszczalni resztki które kleją na tkaninach, jeżeli no płuczący prawidłowo.

 

3. Ruiny Pralka

kosmetyk

Pralka jest tylko robić dla handlowych detergentów, nie dla pralnianych mydeł ponieważ ja no daje twój odziewaniom ten poziom tarcie lub agitacja który wymaga pralnianym mydłem dla czyścić odzieżową powierzchnię. Gdy reakcja zdarza się między pralnianym mydłem i twardą wodą, ono nie tylko rujnuje twój ubrania ale uszkadza twój pralkę zbyt. Ja robi cienkiej warstwie resztki w pralnianym bębnie który osadza z bakteriami, brudem i grimes, tym samym rozwijać pleśń i mildews. Wyrównywał używać domowej roboty pralnianego mydła może unieważniać swój gwarancję także. Raczej ty możesz próbować DIY Naturalny detergent jako alternatywa to.

4. Mydło nie jest wszechstronne

Mydło ma surfaktanty i molekuły które no wykonują dobrze z today różnorodnością tkaniny, domycia temperatury, i wodni warunki. Jako rezultat, ubrania no czyści dobrze i rozwija cienką warstwę brud wraz z gruzem który klei się z tkaniną po niektóre czasie.

5. Brak enzymów

Tam jest jeden znacząco aktywny składnik który homemade pralniany mydło braki- "Enzymes. Komercyjne pralnicze mydła mają enzymy mianowicie proteazy i amylazy które łatwo łamią puszek olej, tłuszcz, pot i skrobia oparta plamy.

Domowej roboty pralniani detergenty są prawdopodobni no krzywdzić neither twój ubrania lub pralka ale DIY pralniani bary no są przeznaczone dla pralki cleaning ubrania.

 

 

Zobacz