Natura w kosmetyce

Czy Crest (P&G) jest Cruelty-Free i Vegan?

Redakcja Ranking EKO Kosmetyków

Ten post może zawierać linki partnerskie, które bez dodatkowych kosztów dla Ciebie, mogę zarobić małą prowizję.

Crest NIE jest Cruelty-Free!

Crest zezwala na testowanie swoich produktów na zwierzętach, gdy jest to wymagane przez prawo.

Polityka Crest dotycząca testów na zwierzętach

Podczas badań, aby dowiedzieć się więcej o statusie Crest cruelty-free, nie mogłem znaleźć oficjalnej polityki marki dotyczącej testów na zwierzętach nigdzie na stronie internetowej.

Zwróciłam się więc do firmy Crest z prośbą o więcej informacji na temat ich polityki dotyczącej testów na zwierzętach. Dokładniej, chciałam wiedzieć, czy firma zleca lub pozwala innym testować swoje produkty/składniki na zwierzętach, również w przypadku sprzedaży w krajach, które wymagają przeprowadzania testów na zwierzętach.

I Crest odpowiedział, mówiąc:

"Dziękujemy za skontaktowanie się z firmą Crest. Doceniamy, że poświęciłeś czas, aby do nas napisać, a ja pomogę Ci dzisiaj w uzyskaniu informacji.

Nie testujemy naszych produktów na zwierzętach nigdzie na świecie, chyba że wymaga tego prawo i ciężko pracujemy, aby testy na zwierzętach wszystkich produktów konsumenckich były przestarzałe. Jesteśmy dumnym zwolennikiem akcji #BeCrueltyFree. Zainwestowaliśmy ponad 420 milionów dolarów w rozwój metod testowania bez udziału zwierząt i opowiadaliśmy się za ich zatwierdzeniem przez decydentów na całym świecie. Obecnie stosujemy ponad 50 alternatywnych rozwiązań bez udziału zwierząt, z których połowa została wynaleziona lub współwynalaziona przez firmę P&G. Będziemy kontynuować współpracę z partnerami takimi jak Humane Society International i People for Ethical Treatment of Animals (PETA), aby promować rozwój nowych alternatyw i opowiadać się za ich publicznym wykorzystaniem i przyjęciem w celu wyeliminowania testów na zwierzętach."

W oparciu o odpowiedź mailową Crest, firma stwierdza, że robi wyjątek, aby zezwolić na testowanie swoich produktów na zwierzętach, jeśli jest to wyraźnie wymagane przez prawo.

Zasady mówiące o tym, że "o ile nie jest to wymagane przez prawo" zazwyczaj sugerują, że firma sprzedaje swoje produkty w Chinach. To dlatego, że kosmetyki (w tym pasta do zębów) sprzedawane w sklepach w Chinach kontynentalnych są prawnie wymagane do testowania na zwierzętach.

I tak jest w przypadku firmy Crest, ich pasta do zębów jest sprzedawana w Chinach kontynentalnych, dlatego muszą wyrazić zgodę na testowanie swoich produktów/składników na zwierzętach podczas rejestracji.

Prawdziwie wolne od okrucieństwa marki nigdy nie pozwolą, aby ich produkty lub składniki były testowane na zwierzętach. Firmy wolne od okrucieństwa stosują politykę, w której jeśli prawo wymaga testowania na zwierzętach, to odmawiają sprzedaży swoich produktów w takich warunkach.

Niestety, Crest twierdzi, że pozwoli na testowanie swoich produktów i składników na zwierzętach, jeśli prawo tego wymaga, w tym w przypadku sprzedaży w Chinach. Z tych powodów Crest NIE jest wolny od okrucieństwa.

Należy również zauważyć, że Crest twierdzi, że współpracuje z Humane Society International i PETA. Humane Society nie jest jednak certyfikatem cruelty-free, jest to organizacja non-profit zajmująca się dobrostanem zwierząt. Ponadto Crest nie jest certyfikowany jako wolny od okrucieństwa przez PETA.

Polityka cruelty-free

W Ethical Elephant zawsze oceniamy politykę firmy wolną od okrucieństwa za pomocą naszej listy kontrolnej Cruelty-Free. Dzięki temu mamy pewność, że marka, jej dostawcy i strony trzecie nie przeprowadzały żadnych testów na zwierzętach, także wtedy, gdy wymaga tego prawo.

Zobacz poniżej naszą pełną listę kontrolną cruelty-free. Ponieważ Crest nie spełnia dwóch ostatnich warunków, nie możemy zakwalifikować tej marki jako wolnej od okrucieństwa.

Czy Crest posiada certyfikat Cruelty-Free?

Crest nie posiada certyfikatu "cruelty-free" wydanego przez inne organizacje, takie jak Leaping Bunny czy PETA.

Ponieważ Crest nie jest certyfikowany jako wolny od okrucieństwa przez trzecią stronę, nikt nie bada ani nie potwierdza zobowiązań i twierdzeń Cresta w tym zakresie.

Czy Crest jest własnością firmy macierzystej, która nie stosuje zasad "cruelty-free"?

Tak. Właścicielem Cresta jest Procter & Gamble (P&G), firma macierzysta, która w 2022 roku nadal prowadzi testy na zwierzętach.

Niektórzy wolni od okrucieństwa konsumenci mogą zdecydować się na zakup i wspieranie wolnych od okrucieństwa marek należących do korporacji macierzystych, które testowały na zwierzętach, ponieważ mają nadzieję, że to przekona firmę macierzystą do stania się wolną od okrucieństwa.

Jednak w tym przypadku Crest NIE jest wolny od okrucieństwa, podobnie jak jego firma macierzysta, P&G.

Czy Crest jest wolny od okrucieństwa?

Podsumowując, decydując się na sprzedaż w Chinach, Crest musi testować swoje produkty na zwierzętach. Dlatego NIE uznajemy Crest za markę cruelty-free.

Obecnie Crest znajduje się na naszej liście marek do unikania - testowanych na zwierzętach.

Czy Crest jest wegański?

Crest twierdzi, że niektóre z jego past do zębów są wolne od gliceryny i nie zawierają produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego, jednak ponieważ nie uważamy Crest za markę wolną od okrucieństwa, ponieważ ich produkty są testowane na zwierzętach, gdy jest to wymagane przez prawo, nie uważamy również niczego, co jest sprzedawane lub produkowane przez Crest za wegańskie.

Aby produkty mogły być uznane za wegańskie według standardów etycznego słonia, produkty i ich składniki nie mogą być testowane na zwierzętach nigdzie na świecie. Nie mogą też zawierać żadnych składników pochodzenia zwierzęcego ani produktów ubocznych.

Wolne od okrucieństwa alternatywy dla Crest

Chcesz zmienić pastę do zębów na wolną od okrucieństwa? Oto kilka marek wolnych od okrucieństwa, które warto sprawdzić:

  • Hello *własność Colgate
  • JASON
  • Desert Essence
  • Davids

Sprawdź też nasz przewodnik po pastach do zębów Cruelty-Free & Vegan!

Zobacz