Pędzle do makijażu mineralnego

Pędzel kabuki - poznaj jego specyfikację i przeznaczenie

Redakcja Ranking EKO Kosmetyków

Codzienny makijaż, staranny i stonowany wymaga dużej wprawy i czasu, którego zawsze rano jest za mało. Usprawnić pracę przy makijażu, ukryć niedoskonałości skóry i wyglądać naturalnie umożliwi pędzel kabuki. Podkład mineralny, puder i róż przy użyciu tego pędzla zostanie równomiernie rozprowadzony, a makijaż przez wiele godzin będzie się utrzymywał perfekcyjnie.


Pędzel kabuki do podkładu
 

Nakładania kolorowych kosmetyków sypkich trzeba się nauczyć. Pędzel kabuki doskonale nadaje się do nauki makijażu. Kryjący niedoskonałości, makijaż bez smug i gładka buzia - czy można chcieć więcej? Pierwszy makijaż pędzlem kabuki zaczynamy od podkładu. Pamiętaj, od jakości podkładu i sposobu jego nałożenia zależy, jak długo makijaż będzie dobrze wyglądał. 


Pędzel kabuki - do czego służy?
 

Jego charakterystyczną cechą jest niewielki rozmiar. Zarówno trzonek, jak i główka są krótkie i szerokie. W rozmiarze mini jest tzw. wersja “baby kabuki”, mieszcząca się nawet w niewielkiej kosmetyczce. Główka szeroka i zaokrąglona wykonana jest z włosia naturalnego lub syntetycznego. Pędzel jest bardzo gęsty, miękki i delikatny. Właśnie w jego budowie i wyprofilowaniu tkwi jego siła - idealnie ukryjesz wszystkie niedoskonałości, wykorzystując tylko potrzebną ilość kosmetyku. Dzięki swoim cechom wykorzystywany jest zarówno przez profesjonalnych makeupistów, jak i amatorów.
 

pędzle kabuki

Pędzel kabuki - jak używać?
 

Makijaż jest sztuką, której należy się nauczyć. O efekcie decyduje między innymi kolejność nakładania kosmetyków:

  1. należy oczyścić twarz, nałożyć krem i poczekać aż się wchłonie,
  2. niewielką ilość podkładu lub pudru strząśnij do przykrywki i nabierz na pędzel. Nie martw się, że będzie za mało - na pewno wystarczy,
  3. wykonuj okrężne ruchy powoli, nie rób stempelków. Ruchy okrężne wystarczą. Jeżeli okaże się, że jednak zaaplikowałaś za mało kosmetyków, będziesz mogła nałożyć drugą warstwę,
  4. jeżeli masz niedoskonałości, które chcesz ukryć - przyciśnij pędzel w tym miejscu wykonując koliste ruchy. Postaraj się powstrzymać od rozcierania kosmetyku na twarzy,
  5. wykonaj krycie doskonale, wykonując makijaż na mokro. Pędzelek zwilż wodą. Użyj do tego wody w atomizerze lub w sprayu. Spryskaj włosie, postępuj jak przy nakładaniu na sucho. Początkowo odcień skóry będzie ciemniejszy, po kilku chwilach skóra wróci do naturalnego kolorytu. Makijaż na mokro sprawi, że popękane naczynka i wypryski nie będą widoczne.

Ze względu na wielkość doskonale zmieści się nawet w niewielkiej kosmetyczce, razem z kosmetykami. Będzie można szybko poprawić makijaż. Po oczyszczeniu skóry, można odrobinę kosmetyku nałożyć na pędzel i rozprowadzić. Wykonując koliste ruchy unikniesz smug, a cera będzie wyglądała świeżo. 


Pędzel kabuki - czyszczenie
 

Aby pędzel spełniał swoją rolę musi być czysty. Dzięki temu makijaż za każdym razem będzie perfekcyjny. Zgodnie z zaleceniem pędzel można myć, ale pamiętaj:

  1. aby nie używać gorącej wody. Należy go myć pod bieżącą, ciepłą wodą,
  2. sprawdzi się mydło antybakteryjne, bez alkoholu,
  3. bądź delikatna - nie skręcaj włosa, tylko pocieraj palcami,
  4. do suszenia nie używaj suszarki, nie kładź na kaloryferze - niech schnie w temperaturze pokojowej włosiem do dołu.

Dbałość o pędzel kabuki sprawi, że będzie służył długo.

Zobacz