Natura w kosmetyce

Czy Burberry (Coty) jest Cruelty-Free i Vegan?

Redakcja Ranking EKO Kosmetyków

Ten post może zawierać linki partnerskie, dzięki którym bez dodatkowych kosztów dla Ciebie, mogę zarobić niewielką prowizję.

Burberry NIE jest Cruelty-Free!

Burberry zezwala na testowanie swoich produktów lub składników na zwierzętach, gdy jest to wymagane przez prawo, w tym podczas sprzedaży w sklepach w Chinach kontynentalnych.

Ponadto, Coty posiada prawa licencyjne do luksusowych zapachów, kosmetyków i pielęgnacji skóry Burberry Beauty. Coty jest firmą, która NIE jest wolna od okrucieństwa.

Polityka Burberry dotycząca testów na zwierzętach

Podczas poszukiwań informacji na temat statusu Burberry jako firmy wolnej od okrucieństwa, nie mogłam znaleźć oficjalnej polityki marki dotyczącej testów na zwierzętach na jej stronie internetowej.

Zwróciłam się więc do Burberry z prośbą o więcej informacji na temat ich polityki dotyczącej testów na zwierzętach. Dokładniej, chciałem wiedzieć, czy zlecają lub pozwalają innym testować swoje produkty/składniki na zwierzętach, w tym podczas sprzedaży w krajach, które wymagają testów na zwierzętach (jak Chiny kontynentalne).

A Burberry odpowiedziało, mówiąc:

"Mogę potwierdzić, że Burberry zajmuje zdecydowane stanowisko przeciwko testom na zwierzętach wszelkiego rodzaju. Doceniam, że sięgasz po to, aby potwierdzić tę informację".

Odpowiedź Burberry, że zajmują zdecydowane stanowisko przeciwko testom na zwierzętach, nie jest dla nas wystarczającą informacją, aby sklasyfikować Burberry lub jakąkolwiek inną markę jako wolną od okrucieństwa zgodnie z naszymi standardami.

Testy na zwierzętach w przypadku kosmetyków mogą mieć miejsce na różnych etapach rozwoju produktu, w tym na poziomie składników, i często są przeprowadzane przez inne osoby, a nie samą firmę kosmetyczną. Dlatego zawsze oceniamy politykę wolną od okrucieństwa stosując naszą listę kontrolną Cruelty-Free. Dzięki temu mamy pewność, że marka, jej dostawcy lub osoby trzecie nie przeprowadzały żadnych testów na zwierzętach.

Próbowałem więc poprosić o więcej wyjaśnień od Burberry i odpowiedzieli stwierdzając,

"Mogę potwierdzić, że nasze produkty kosmetyczne i zapachy nie są testowane na zwierzętach. Możesz skontaktować się z naszym producentem partnerskim, firmą Coty, aby potwierdzić tę informację, ponieważ to ona produkuje wszystkie produkty kosmetyczne i zapachy Burberry. Poniżej zamieściłem ich dane kontaktowe w razie jakichkolwiek dalszych pytań lub wątpliwości dotyczących ich procedur produkcyjnych."

Na podstawie ich odpowiedzi okazuje się, że Coty posiada prawa licencyjne do kosmetyków i zapachów Burberry. A Burberry ma taką samą politykę testowania na zwierzętach jak Coty.

A poniżej znajduje się oświadczenie z polityki Coty dotyczącej testów na zwierzętach:

"Każdy produkt Coty został opracowany, przetestowany, wyprodukowany i zapakowany zgodnie z prawem i przepisami obowiązującymi w każdym kraju, w którym go sprzedajemy. Obecnie niektóre rządy lub agencje nadal wymagają testowania pewnych produktów na zwierzętach, zgodnie z ich lokalnymi wymogami prawnymi i regulacyjnymi."

Coty jest firmą macierzystą, która jest właścicielem kilku innych marek kosmetycznych, a niektóre z tych marek NIE są cruelty-free, ponieważ Coty pozwala na testowanie ich na zwierzętach, gdy wymaga tego prawo, w tym podczas sprzedaży w Chinach.

Więc, czy Burberry Beauty and Fragrances jest jedną z tych marek Coty sprzedaje w Chinach?

Czy Burberry jest sprzedawana w Chinach?

W moich badaniach odkryłem, że produkty Burberry są rzeczywiście sprzedawane w sklepach w Chinach kontynentalnych.

Poniżej znajduje się zrzut ekranu lokalizatora sklepów Burberry pokazujący wyniki w Chinach kontynentalnych:

Ale czy Chiny nie testują już na zwierzętach?

Firmy mogą ominąć chińskie testy na zwierzętach, decydując się na produkcję swoich zwykłych lub ogólnych kosmetyków w Chinach, ale nigdzie nie jest powiedziane, że Burberry lub Coty wybrały tę drogę.

Dodatkowo, możliwość przeprowadzenia testów na zwierzętach po wprowadzeniu produktu na rynek nie jest całkowicie wykluczona i może być przeprowadzana na niektórych kosmetykach sprzedawanych w sklepach fizycznych w Chinach.

Od 1 maja 2021 roku firmy kosmetyczne mogą również eksportować i sprzedawać swoje zwykłe lub ogólne kosmetyki w Chinach bez testów na zwierzętach, tylko jeśli najpierw spełnią zestaw warunków wstępnych. Jednak spełnienie tych warunków okazało się trudne i nadal nie jest jasne, co dokładnie jest akceptowane zgodnie z nowymi przepisami. Nie ma więc jeszcze słowa o żadnej firmie, która z powodzeniem tego dokonała.

Podążaj za podkreślonymi liniami na poniższej grafice, aby zobaczyć, dlaczego większość kosmetyków sprzedawanych w Chinach (takich jak Burberry i Coty) jest nadal wymagana przez prawo do testowania na zwierzętach w 2022 roku.

Ponieważ Burberry zdecydowało się na sprzedaż w sklepach w Chinach kontynentalnych, muszą wyrazić zgodę i zapłacić za to, aby ich produkty były testowane na zwierzętach. Dlatego większość marek kosmetycznych sprzedających w Chinach kontynentalnych nie może być uznana za cruelty-free w 2022 roku.

Chociaż Burberry może nie przeprowadzać tych testów na zwierzętach samodzielnie, świadomie pozwalają chińskim władzom testować swoje produkty na zwierzętach, aby sprzedawać w Chinach.

Z tych powodów nie uznajemy Burberry za firmę wolną od okrucieństwa według naszych standardów.

Polityka cruelty-free

Wiele marek prawdziwie wolnych od okrucieństwa zdecydowało się nie sprzedawać swoich produktów w Chinach ze względu na obowiązujące tam przepisy dotyczące testów na zwierzętach. Niestety, Burberry odmawia zrobienia tego samego i dlatego nie może być uznana za wolną od okrucieństwa.

W Ethical Elephant zawsze oceniamy politykę firmy wolną od okrucieństwa za pomocą naszej listy kontrolnej Cruelty-Free. Dzięki temu mamy pewność, że marka, jej dostawcy i strony trzecie nie przeprowadzały żadnych testów na zwierzętach, także wtedy, gdy jest to wymagane przez prawo.

Zobacz poniżej naszą pełną listę kontrolną cruelty-free. Ponieważ Burberry nie spełnia dwóch ostatnich warunków, nie możemy zaklasyfikować tej marki jako wolnej od okrucieństwa.

Czy Burberry posiada certyfikat Cruelty-Free?

Burberry nie posiada certyfikatu cruelty-free wydanego przez jakiekolwiek niezależne organizacje, takie jak Leaping Bunny czy PETA.

Ponieważ Burberry nie posiada certyfikatu cruelty-free wydanego przez stronę trzecią, nikt nie sprawdza ani nie uzasadnia zobowiązań i twierdzeń Burberry w zakresie cruelty-free.

Czy Burberry jest własnością firmy macierzystej nie stosującej zasad cruelty-free?

Tak. Burberry jest licencjonowane przez Coty, firmę macierzystą, która nadal angażuje się w testy na zwierzętach w 2022 roku.

Niektórzy wolni od okrucieństwa konsumenci mogą zdecydować się na zakup i wspieranie wolnych od okrucieństwa marek należących do korporacji macierzystych prowadzących testy na zwierzętach, ponieważ mają nadzieję, że przekona to firmę macierzystą do stania się wolną od okrucieństwa.

Jednak w tym przypadku Burberry NIE jest wolna od okrucieństwa, podobnie jak jej firma licencyjna, Coty.

Czy Burberry jest wolne od okrucieństwa?

Podsumowując, decydując się na sprzedaż w Chinach kontynentalnych, Burberry musi testować swoje produkty na zwierzętach. Dlatego też NIE uznajemy Burberry za markę cruelty-free.

Obecnie Burberry znajduje się na naszej liście marek do uniknięcia - testowanych na zwierzętach.

Czy Burberry jest wegańska?

Burberry nie twierdzi, że oferuje jakiekolwiek opcje przyjazne weganom. A ponieważ Burberry angażuje się w testy na zwierzętach, nie uważamy, aby cokolwiek sprzedawane lub produkowane przez Burberry było wegańskie.

Aby produkty mogły być uznane za wegańskie według standardów Ethical Elephant, produkty i ich składniki nie mogą być testowane na zwierzętach nigdzie na świecie. Nie mogą też zawierać żadnych składników pochodzenia zwierzęcego ani produktów ubocznych.

Wolne od okrucieństwa alternatywy dla Burberry

Chcesz przejść na produkty wolne od okrucieństwa? Oto kilka marek cruelty-free, które warto sprawdzić:

  • Chantecaille *własność Beiersdorf
  • Charlotte Tilbury *własność Puig
  • Merit
  • Westman Atelier
  • Kjaer Weis

lub sprawdź nasz przewodnik po high-endowych markach makijażu cruelty-free!

Zobacz