Natura w kosmetyce

Czy Clarins jest wolny od okrucieństwa i wegański?

Redakcja Ranking EKO Kosmetyków

Ten post może zawierać linki partnerskie, które bez dodatkowych kosztów mogą przynieść mi niewielką prowizję.

Czy kosmetyki Clarins są wolne od okrucieństwa?

Marka Clarins NIE jest wolna od okrucieństwa. Clarins płaci i zezwala na testowanie swoich produktów na zwierzętach, gdy jest to wymagane przez prawo. Clarins sprzedaje również swoje produkty w sklepach w Chinach kontynentalnych, gdzie testy na zwierzętach są obowiązkowe dla większości importowanych kosmetyków.

Polityka Clarins dotycząca testów na zwierzętach

Clarins twierdzi, że nie przeprowadza testów na zwierzętach, jednak w niektórych krajach, w których sprzedawane są produkty Clarins, testy na zwierzętach są wymagane. Sugeruje to, że Clarins sprzedaje swoje produkty w sklepach w Chinach kontynentalnych, gdzie testy na zwierzętach są wymagane w przypadku większości importowanych kosmetyków.

Poniżej znajduje się aktualna informacja na stronie Clarins:

Ponadto, kiedy wysłałem e-mail do marki z pytaniem, czy którykolwiek z ich produktów, składników lub formuł jest testowany na zwierzętach przez samą firmę lub zlecany stronie trzeciej do testowania w ich imieniu lub przez któregokolwiek z ich dostawców. Odpowiedzieli, mówiąc,

"Jako firma wykorzystujemy najnowsze osiągnięcia w testach bezpieczeństwa bez udziału zwierząt, aby dostarczać konsumentom produkty najwyższej jakości.

Niektóre kraje niestety nadal wymagają testów na zwierzętach w celu potwierdzenia bezpieczeństwa składników lub produktów kosmetycznych. Jako firma globalna jesteśmy zobowiązani do dostarczania naszych produktów i usług naszym konsumentom tam, gdzie mieszkają, a aby to zrobić, musimy przestrzegać wszystkich wymogów prawnych, w których prowadz imy działalność. Clarins nadal podtrzymuje swoje zobowiązanie do zaprzestania testów na zwierzętach na całym świecie i w tym celu będziemy nadal inwestować w badania naukowe, aby promować pełną akceptację metod testowania bez udziału zwierząt, ściśle współpracując z globalnymi władzami w tej dziedzinie".

To, wraz z kilkoma zrzutami ekranu, które zrobiłem (patrz poniżej) z ich chińskiej strony internetowej, dodatkowo potwierdza, że Clarins sprzedaje swoje kosmetyki w sklepach w Chinach kontynentalnych i musi najpierw wyrazić zgodę i zezwolić chińskim urzędnikom na testowanie swoich produktów na zwierzętach.

Wiele prawdziwie wolnych od okrucieństwa marek zdecydowało się nie sprzedawać w Chinach kontynentalnych ze względu na ich wymagania dotyczące testów na zwierzętach, niestety Clarins odmawia zrobienia tego samego i zdecydował się przedłożyć zyski nad dobrostan zwierząt.

Podsumowanie: Clarins NIE jest firmą wolną od okrucieństwa!

Decydując się na sprzedaż w Chinach kontynentalnych, Clarins musi testować swoje produkty na zwierzętach. Dlatego nie uważam Clarins za markę wolną od okrucieństwa.

Clarins znajduje się na naszej liście marek, których należy unikać - testowanych na zwierzętach.

Czy moje kosmetyki Clarins są wolne od okrucieństwa?

W 2019 roku Clarins wprowadził na rynek linię produktów do pielęgnacji skóry o nazwie My Clarins, skierowaną do młodszego pokolenia. Twierdzą oni, że produkty z My Clarins są zarówno wolne od okrucieństwa, jak i wegańskie, ale ja nie kupiłbym produktów z tej linii.

Clarins sugeruje, że ponieważ ich linia My Clarins nie jest sprzedawana w Chinach i nie była testowana na zwierzętach, oznacza to, że jest wolna od okrucieństwa.

"Dzięki przyjaznej dla wegan etykiecie produktów My Clarins, Clarins gwarantuje, że kupujesz produkty kosmetyczne, które nie zawierają żadnych surowców pochodzenia zwierzęcego i nie były testowane na zwierzętach, ponieważ nie są sprzedawane w krajach, w których testy na zwierzętach są obowiązkowe".

Jednak My Clarins to tylko jedna mała linia produktów działająca pod tym samym parasolem co Clarins.

Moim zdaniem Clarins wyprodukował My Clarins jako chwyt kasowy, aby spróbować sprzedać produkty młodym, wolnym od okrucieństwa i świadomym konsumentom. Próbują odwołać się do społeczności cruelty-free, ale tak naprawdę nie wprowadzają żadnych zmian w swoich wynikach finansowych. Gdyby Clarins naprawdę zależało na pomocy w zaprzestaniu testowania kosmetyków na zwierzętach, powinni przestać testować swoją główną linię produktów Clarins na zwierzętach!

Przykro mi Clarins, ale nie można mieć tego w obie strony.

Oceniając status marki jako wolnej od okrucieństwa, sprawdzam samą markę i to, czy przeprowadza, zleca lub akceptuje wszelkiego rodzaju testy na zwierzętach dotyczące składników, formuł lub gotowych produktów.

Widząc, jak Clarins produkuje oddzielną linię "wolnych od okrucieństwa" i "przyjaznych weganom" produktów do pielęgnacji skóry i próbuje ją przedstawić tak, jakby była częściowo wolna od okrucieństwa, nie będę się tym przejmować.

Czy Clarins jest wegański?

Ponieważ nie uważamy, że Clarins jest wolny od okrucieństwa, ponieważ ich produkty są testowane na zwierzętach, gdy jest to wymagane przez prawo, nie uważalibyśmy również niczego sprzedawanego lub produkowanego przez Clarins za wegańskie.

Wolne od okrucieństwa alternatywy dla Clarins:

Szukając wolnych od okrucieństwa opcji dla Clarins, oto kilka naszych rekomendacji:

  • Tatcha *własność Unilever - niektóre opcje wegańskie
  • Glow Recipe - kilka opcji wegańskich
  • Sunday Riley - kilka opcji wegańskich
  • Biossance - 100% wegańskie
  • Ole Henriksen *własność Kendo, LVMH - niektóre opcje wegańskie

Zobacz