Natura w kosmetyce

Czy produkt Suntegrity jest wolny od okrucieństwa i wegański?

Redakcja Ranking EKO Kosmetyków

Ten post może zawierać linki partnerskie, za które bez dodatkowych kosztów dla Ciebie, mogę otrzymać niewielką prowizję.

Produkty Suntegrity cruelty-free można znaleźć na suntegritysuncare.com, Nordstrom, Dermstore, The Detox Market, Credo Beauty, Safe & Chic oraz Amazon.

Suntegrity jest wolna od okrucieństwa

Firma Suntegrity potwierdziła, że nie testuje swoich produktów ani składników na zwierzętach, ani nie prosi innych osób o przeprowadzanie testów w jej imieniu. Ich dostawcy również nie testują na zwierzętach, ani nie zezwalają na testowanie swoich produktów na zwierzętach, jeśli jest to wymagane przez prawo. I wreszcie, produkty firmy nie są sprzedawane w sklepach w Chinach kontynentalnych ani w żadnym innym kraju, który może wymagać przeprowadzania testów na zwierzętach.

Według naszych standardów, uważamy firmę Suntegrity za wolną od okrucieństwa.

Poniżej znajduje się zrzut ekranu z informacjami na temat polityki firmy Suntegrity w zakresie przeprowadzania testów na zwierzętach:

Co z chińskimi przepisami dotyczącymi testów na zwierzętach?

Firma Suntegrity potwierdziła, że nie sprzedaje swoich produktów w sklepach detalicznych w Chinach kontynentalnych, dlatego nie ma obowiązku przeprowadzania testów na zwierzętach.

"W tej chwili nie mamy żadnych sprzedawców detalicznych w Chinach kontynentalnych z powodu testów na zwierzętach".

Od 1 maja 2021 r. niektóre importowane zwykłe kosmetyki mogą być zwolnione z testów na zwierzętach pod pewnymi warunkami. Jednak w większości przypadków testowanie na zwierzętach jest nadal prawnie wymagane dla większości importowanych kosmetyków w 2022 roku.

Polityka wolna od okrucieństwa

Należy pamiętać, że nie istnieje prawna definicja oznaczenia "Cruelty-Free". Może ono oznaczać różne rzeczy dla różnych osób. Zwykle jednak określenie Cruelty-Free oznacza brak testów na zwierzętach. Mówiąc dokładniej, składniki, formuła lub gotowy produkt nie są testowane na zwierzętach na żadnym etapie powstawania produktu.

W Ethical Elephant zawsze oceniamy politykę cruelty-free danej firmy, korzystając z naszej listy kontrolnej Cruelty-Free. Dzięki temu mamy pewność, że marka, jej dostawcy lub strony trzecie nie przeprowadzały żadnych testów na zwierzętach.

Należy również pamiętać, że Cruelty-Free i Vegan nie zawsze oznaczają to samo.

Suntegrity nie jest w 100% wegańska

Określenie "wegański" w kosmetyce może odnosić się do całej marki, która jest w 100% wegańska lub do konkretnego produktu, który jest wegański.

W przypadku Suntegrity, nie wszystkie produkty są wegańskie. Mają jednak kilka produktów, które są odpowiednie dla wegan.

Jak rozpoznać, które z produktów Suntegrity są wegańskie?

Wszystkie wegańskie produkty Suntegrity są wyraźnie oznaczone na ich stronie internetowej.

Ponadto firma Suntegrity twierdzi, że wszystkie jej produkty są wegańskie, z wyjątkiem linii sportowej i dwóch serum, które zawierają organiczny wosk pszczeli. Zobacz pełne oświadczenie poniżej:

Zasady dotyczące produktów wegańskich

Podobnie jak w przypadku określenia "Cruelty-Free", nie istnieje standardowa lub prawna definicja etykiety "Vegan". Zazwyczaj jednak oznacza ono brak składników pochodzenia zwierzęcego lub produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego.

Niektóre z powszechnie stosowanych w kosmetykach produktów pochodzenia zwierzęcego to karmin, lanolina, śluz ślimaka, wosk pszczeli, miód, składniki pochodzenia perłowego lub jedwabnego, gliceryna pochodzenia zwierzęcego, keratyna i skwalen.

Istnieją roślinne i syntetyczne alternatywy dla składników pochodzenia zwierzęcego. Czasami jednak trudno jest stwierdzić z całą pewnością, czy dany produkt jest wegański, czytając tylko listę składników.

Dlatego najlepiej zapytać firmę i producentów o to, czy składniki, których zdecydowali się użyć, pochodzą ze źródeł niezwierzęcych.

Gdzie powstają produkty Suntegrity?

Zapytałem firmę Suntegrity, gdzie produkowane są ich produkty, a oni powiedzieli mi:

"Wszystkie nasze produkty są wytwarzane w laboratoriach z siedzibą w USA, zatwierdzonych przez FDA, zgodnie z zasadami GMP (Good Manufacturing Practices)".

Etyczna polityka wydobywania miki

Mika to minerał, który jest stosowany w kosmetykach, aby nadać im efekt połysku. Jednak wydobycie naturalnej miki jest związane z pracą dzieci i łamaniem praw człowieka.

Jeśli firma nie ujawni swojej polityki wydobywania miki, nie mamy możliwości dowiedzieć się, czy jej mika jest pozyskiwana w sposób etyczny, bez pracy dzieci lub pracy przymusowej.

Zapytałem więc firmę Suntegrity, czy ich mika jest pozyskiwana w sposób etyczny, bez wykorzystywania pracy dzieci, a w odpowiedzi usłyszałem, że,

"Całkowicie rozumiemy Twoje obawy i nie moglibyśmy się z Tobą bardziej zgodzić. Mikę stosujemy wyłącznie w następujących produktach: błyszczyk do ust, puder prasowany, brązujące serum shimmer staycation, sportowy sztyft przeciwsłoneczny i sportowy balsam przeciwsłoneczny. Nasze laboratoria podlegające regulacjom FDA pozyskują mikę stosowaną w tych produktach od firm, które nie wykorzystują pracy dzieci, a od dostawców wykorzystywanych przez nasze laboratoria wymagamy dokumentacji potwierdzającej ten fakt."


Mam nadzieję, że ten artykuł pomógł Wam zrozumieć, że Suntegrity jest firmą cruelty-free i wegańską, a wybierając cruelty-free razem możemy pomóc raz na zawsze skończyć z testowaniem kosmetyków na zwierzętach!

Zobacz