Kosmetyki mineralne

Przewaga kosmetyków mineralnych nad zwykłymi

Redakcja Ranking EKO Kosmetyków

Każda kobieta pragnie czuć się wyjątkowo i błyszczeć w towarzystwie. Kobiety używają drogich kosmetyków i wykonują triki makijażowe, jednak czy zawsze obietnice producentów są prawdziwe?

INCI, czym się to je?

W kosmetykach drogeryjnych zazwyczaj w składzie dostrzec można substancje jak:

  • Aqua- Prawie zawsze znajduje się na początku składu i odgrywa rolę rozpuszczalnika.
  • Substancje roślinne to ekstrakty i witaminy, które docierają wgłąb skóry, po czym ją odżywiają. 
  • Emulgatory łączą olej z wodą, co daje jednolitą konsystencję produktu.
  • Na samym końcu znajdują się konserwanty, które nadają zapach produktowi. 

Niestety często bywa, że w składzie nie znajdziemy wody, a Alcohol Denat. Co to takiego?

Tego składnika powinniśmy unikać, ponieważ w nadmiarze wysusza skórę i sprawia, że staje się ona matowa. Unikać powinniśmy też składników, takich jak: Isopropyl Alcohol, Propyl Alcohol, Benzyl Alcohol.

Bardzo szkodliwe są również substancje komedogenne, To one odpowiadają za powstawanie zaskórników i zapychają skórę. Takim składnikiem jest syntetyczna lanolina, niektóre oleje, silikony, parabeny, które stosowane są jako konserwanty.

Obecną modę i trendy kreują media. Sklepy aż roją się od gazet, na których widzimy piękne i zadbane kobiety. Ładny wygląd od zawsze były w  cenie. Obecna moda jest jednak bardziej rygorystyczna. Kobiety czytają i znają składy oraz unikają produktów testowanych na zwierzętach. Popiera się styl eco. Dlatego też powstały kosmetyki naturalne. 

zalety kosmetyków mineralnych
 

Kosmetyki mineralne
 

To jak uśmiech do ówczesnych kobiet. Produkty te pozbawione są szkodliwych substancji i konserwantów. Dostępne dla każdej kobiety. Hasła te brzmią świetnie. Co tak naprawdę kryje się pod słowem ,,minerały''?
 

Substancje mineralne w kosmetykach
 

Połączone w nich naturalne mieszanki substancji sprawiają, że skóra nie jest zapchana i może oddychać. Zawarty tlenek cynku i dwutlenek tytanu sprawia, że łagodzą się wszelkie stany zapalne i ewentualne podrażnienia. Produkty te zapewniają również świetną ochronę UVA i UVB. To produkty stworzone praktycznie dla każdego rodzaju skóry. W ofercie różnych producentów można dostrzec podkłady, pudry, bronzery, róże, a nawet pomadki mineralne. 


Kosmetyki mineralne do twarzy
 

Marka Earthnicity ma świetną ofertę, która przeznaczona jest dla osób borykających się z problemami skórnymi i alergiami. Żaden produkt nie jest ponadto testowany na zwierzętach. Marka może poszczycić się wieloma certyfikatami jakości. Motywem przewodnim tego rodzaju kosmetyków jest minimalizm, który jest bardzo zalecany w przypadku ilości substancji w kosmetykach. Kosmetyki mineralne dzięki swojej prostocie polecane są dla kobiet w każdym wieku, niezależnie od stanu i koloru cery. Zawierają one jedynie czyste minerały, bez zawartości parabenów i konserwantów. Substancje te zazwyczaj znajdują się na etykietach drogeryjnych produktów. 

Jest to niekwestionowany przełom w dziedzinie makijażu. Kosmetyki mineralne pomogą każdej kobiecie zachować świetny stan skóry. Produkty polecane miłośniczkom szyku, elegancji i zdrowia. 

Zobacz