Kosmetyki mineralne

Poznaj zalety kosmetyków mineralnych

Redakcja Ranking EKO Kosmetyków

W ostatnich czasach kosmetyki mineralne cieszą się coraz większą popularnością wśród dbających o swój wygląd pań. Wynika to z prostego faktu, że stosowanie kosmetyków tego rodzaju jest o wiele korzystniejsze dla naszej skóry. Z tego głównie powodu są one tak polecane przez ekspertów od pielęgnacji skóry, a więc lekarzy dermatologów. Kosmetyki mineralne występują w wielu rodzajach: można kupić zarówno pudry, podkłady, a nawet mineralne cienie do powiek. Jeśli ciekawi cię czy kosmetyki mineralne są rzeczywiście warte zakupu, zapoznaj się z treścią tego artykułu.

 

Kosmetyki mineralne – skład
 

Oryginalne kosmetyki mineralne składają się w stu procentach z mikronizowanych minerałów. W przeciwieństwie do tradycyjnych kosmetyków, mineralne produkty nie zawierają żadnych substancji chemicznych, które mogą wywoływać niekorzystne reakcje skórne. W kosmetykach mineralnych nie znajdziemy więc dodatku talku, substancji zapachowych, sztucznych substancji barwiących, ani wypełniaczy.

Oprócz samych minerałów, kosmetyki mineralne zawierają w sobie także inne składniki, takie jak np. tlenek cynku, żelaza, ditlenek tytanu oraz kaolin. W tym miejscu warto także wspomnieć, że podkłady oraz pudry mineralne dodatkowo posiadają właściwość ochrony naszej skóry przed promieniowaniem UV, zawierają bowiem naturalne filtry przeciwsłoneczne.


Kosmetyki mineralne - zalety
 

Dlaczego kosmetyki mineralne są tak chętnie wybierane przez kobiety? Niewątpliwie głównym powodem jest fakt, że korzystnie wpływają one na wygląd i ogólną kondycję naszej skóry. Podkłady mineralne doskonale sprawdzają się do wszystkich rodzajów cery: normalnej, suchej, mieszanej, a nawet wrażliwej. Co ważniejsze, kosmetyki mineralne są na tyle uniwersalne, ze mogą być z powodzeniem stosowane przez kobiety w każdym wieku. Produkty mineralne, a w szczególności pudry i podkłady, nie powodują zapychania porów, nie wysuszają wrażliwej skóry, ani nie powodują nadmiernego wydzielania sebum i błyszczenia twarzy.

krycie kosmetyków mineralnych

 

Kosmetyki mineralne - najlepsze krycie

 

Kosmetyki mineralne posiadają także bardzo dobre krycie. Używając ich do codziennego makijażu można bez problemu ukryć przebarwienia skórne, wypryski, blizny po trądziku, czy inne wady i mankamenty cery. Naturalny i niezwykle estetyczny efekt, który można uzyskać za ich pomocą z pewnością doceni każda miłośniczka naturalnego i schludnie wykonanego make-up’u. Makijaż wykonany za pomocą kosmetyków mineralnych jest także trwały i odporny na ścieranie się. Nie ma więc obawy, że ulegnie zniszczeniu pod wpływem wody czy deszczu. Właśnie z tego względu kosmetyki mineralnie idealnie sprawdzą się podczas letnich wyjazdów. Ochronią bowiem naszą twarz przed silnymi promieniami słonecznymi, a także pozwolą na cieszenie się urlopem bez obaw o zniszczenie makijażu.

Kosmetyki mineralne są także polecane do stosowania po przeprowadzonych zabiegach medycyny estetycznej, np. po peelingach chemicznych, mikrodermabrazji czy zabiegach laserowych. Nie powodują one bowiem uczulenia, ani alergii, dlatego mogą być w pełni bezpiecznie stosowane.

Jak widać, niezwykła popularność kosmetyków mineralnych wynika nie tylko z dobrego krycia i wysokiej jakości tych produktów, ale przede wszystkim z powodu posiadanych przez nie właściwości pielęgnacyjnych. Warto jest więc rozważyć zakup i wypróbowanie kosmetyków mineralnych, które z pewnością zaspokoją oczekiwania każdej dbającej o swój wygląd kobiety.

Zobacz