Pędzle do makijażu mineralnego

Jak znaleźć idealny pędzel do aplikacji podkładu mineralnego?

Redakcja Ranking EKO Kosmetyków

Z całą pewnością domyślasz się, że wybór odpowiedniego pędzla do nakładania mineralnego podkładu ma bardzo duże znaczenie i wpływa na jakość naszego makijażu. Między innymi właśnie dlatego metodą prób oraz błędów należy wyszukać pędzla dla siebie idealnego. Te osoby z nas, które mają już wprawę w robieniu makijażu perfekcyjnego, są zdania, że jak najbardziej warto inwestować w dobre pędzle oraz cieszyć się każdego dnia makijażem perfekcyjnym. Podpowiemy Ci, jakie rodzaje pędzli do mineralnych podkładów znajdziesz na rynku. To, który wybierzesz będzie Twoją decyzją indywidualną.
 

Jaki pędzel do podkładu mineralnego?
 

Pędzel do mineralnego podkładu jest podstawą makijażu dobrego. Aplikacja mineralnego makijażu nie jest wcale trudna. Warto zaopatrzyć się w pędzel odpowiedni właśnie do mineralnego podkładu. Wówczas będziesz miała pewność, że produkt rozprowadzi się w sposób równomierny i dobrze się stopił z Twoją skórą.
 

Pędzel Flat Top do podkładu mineralnego
 

Flat top - jest na płasko ścięty. Chętnie stosowany jest do aplikacji mineralnych podkładów. Można w sposób szybki uzyskać efekt idealny krycia, od mocniejszego po bardziej naturalny. Pędzel w sposób doskonały dopasowuje się do kształtu naszej twarzy. Przy stosowaniu kremowych produktów daje bardzo idealne wykończenie. Pędzel flat top ma trzonek bardzo krótki. Włosie jest sprężyste i miękkie. Idealnie nabiera się nim nasz podkład i rozprowadza na twarzy. Nie pozostawia żadnych plam oraz nie robi także smug. Tenże rodzaj pędzla pozwala nałożyć znacznie grubszą warstwę podkładu. Przy tym zapewniane jest zdecydowanie lepsze krycie.

pędzle do makijażu


Pędzel Kabuki do podkładu mineralnego
 

Pędzel kabuki - ma bardzo krótkie oraz gęste zaokrąglone włosie. Dodatkowo jest bardzo elastyczny. Sam kształt znacznie łatwiej pozwala układać kosmetyk ruchami okrężnymi. Do produkcji takiego właśnie pędzla używa się syntetycznego włókna. Kiedyś był to kozi włos. Dzięki rączce wyprofilowanej i idealnej wielkości, pędzel ten świetnie leży nam w dłoni. Dodatkowo jest wykonany z syntetycznego włosia, które jest najlepsze gatunkowo. Dzięki temu idealnie prowadzi się po skórze. Daje sobie on także radę z mokrymi  jak i także z sypkimi kosmetykami. Włosie jest niesamowite w dotyku. Doceniają to zwykle osoby, których skóra jest bardzo wrażliwa. Nawet w stopniu najmniejszym nie podrażnia naszej cery na twarzy. Rozprowadza kosmetyk na całej twarzy. Jego włoski docierają w absolutnie każdy zakamarek.


Jak wybrać najlepszy pędzel do podkładu mineralnego?
 

Każdy rodzaj pędzli nie sprawia najmniejszych kłopotów jeśli chodzi o jego pielęgnację. Myją się bardzo szybko jak i także suszą. Nie wyobrażamy sobie nakładania mineralnego podkładu bez użycia któregoś właśnie z tychże pędzli. Jest także niesamowicie pomocny. Nawet gdy jesteśmy amatorkami jeśli chodzi o wykonywanie makijaż. Bardzo szybko z nim osiągniemy wymarzony efekt. Zdecydowanie jest to coś na czym nam bardzo zależy i co chcemy osiągnąć.

 

Zobacz