Kosmetyki mineralne

Dowiedz się czym są i komu służą kosmetyki mineralne

Redakcja Ranking EKO Kosmetyków

Kosmetyki mineralne do naszego kraju dotarły ze Stanów Zjednoczonych. W ich skład wchodzą naturalne minerały, które wydobywa się z ziemi. Następnie są poddawane procesowi mielenia i oczyszczania oraz wzbogacane w dodatkowe pigmenty, aby występowały w różnych kolorach.
 

Kosmetyki mineralne - czym są?
 

Na początkowym etapie ich stosowania w kosmetyce były głównie wykorzystywane do wykonywania makijażu u osób o wrażliwej i skłonnej do podrażnień cerze, a także po przeprowadzonych zabiegach dermatologicznych lub kosmetycznych. Jednak z upływem czasu, ze względu na ich dobre właściwości, kosmetyki mineralne stały się coraz bardziej popularne.


Kosmetyki mineralne – właściwości
 

Kosmetyki mineralne są w pełni naturalnymi produktami, gdyż w ich składzie znajdują się tylko same czyste minerały. Oprócz tego, kosmetyki te nie przyczyniają się do rozwoju bakterii i drobnoustrojów, dzięki czemu nie powodują problemów skórnych, takich jak zaskórniki czy wypryski. Kosmetyki mineralne dobrze sprawdzają się więc u osób mających skłonności do zapychania porów, czy trądziku oraz uzupełniają bardziej wymagającą pielęgnację skóry problematycznej.

Kosmetyki mineralne nie posiadają w swoim składzie substancji konserwujących, sztucznych barwników ani dodatków zapachowych, które mogą powodować podrażnienia skóry wrażliwej. Nie zawierają także talku, olejów, wosków, ani dodatku silikonów, które mogą przyczyniać się do zapychania porów. Kosmetyki mineralne pozwalają skórze oddychać i nie powodują odkładania się substancji w porach skórnych.

kosmetyki mineralne
 

Kosmetyki mineralne dla alergików
 

Kosmetyki mineralne doskonale sprawdzą się także w przypadku osób ze skłonnością do trądziku, alergii oraz posiadających nadwrażliwą i atopową skórę twarzy. Jeśli twoja cera boryka się z zaczerwienieniem, reakcjami alergicznymi, musisz szczególną uwagę zwrócić na kosmetyki, które na co dzień stosujesz. W szczególności skóra wrażliwa sprawia wiele problemów z doborem odpowiedniej pielęgnacji oraz ma tendencję do alergii. Posiadaczki wrażliwej cery często narzekają na pieczenie, swędzenie oraz ściąganie się skóry po użyciu niektórych kosmetyków. Warto jest w takim wypadku zastąpić zwykłe kosmetyki produktami mineralnymi, które są znacznie bardziej przyjazne naszej skórze.

Kosmetyki mineralne posiadają także właściwości przeciwzapalne oraz poleca się ich stosowanie po zabiegach medycyny estetycznej oraz po operacjach plastycznych.


Kosmetyki mineralne a filtry
 

Kosmetyki mineralne zawierają w swoim składzie tlenek cynku i tytanu, które stanowią naturalne filtry przeciwsłoneczne i gwarantują ochronę od 15 do 20 SPF. Dodatkowo, są wydajne, odporne na działanie wody oraz posiadają właściwie nieograniczony termin przydatności do użytku. Bardzo dobrze komponują się z naturalnym kolorytem skóry, co sprawia, że wykonany za ich pomocą makijaż jest schludny i estetyczny.

Zobacz