Natura w kosmetyce

Czy ColourPop jest Cruelty-Free i Vegan?

Redakcja Ranking EKO Kosmetyków

Ten post może zawierać linki partnerskie, dzięki którym bez dodatkowych kosztów dla Ciebie, mogę zarobić niewielką prowizję.

Czy ColourPop jest Cruelty-Free?

???? ColourPop jest marką cruelty-free. Żaden z jej składników ani produktów nie jest testowany na zwierzętach. ColourPop spełnia wszystkie kryteria zawarte w naszej liście kontrolnej Cruelty-Free i jest uwzględniony w naszym katalogu Cruelty-Free.

Czy ColourPop testuje na zwierzętach?

Zadając pytanie, czy ColourPop testuje na zwierzętach? Musimy spojrzeć dalej, aby upewnić się, że żaden ze składników ani dostawców ColourPop nie testuje na zwierzętach. I nie sprzedają w żadnym kraju lub w warunkach, które mogą wymagać testów na zwierzętach przez prawo.

W naszych badaniach odkryliśmy, co następuje:

  • ✓ ColourPop potwierdził, że nie testuje swoich produktów ani składników na zwierzętach ani nie prosi innych o testowanie w ich imieniu.
  • ✓ ColourPop potwierdził, że wszyscy jego dostawcy składników nie testują ich na zwierzętach.
  • ColourPop potwierdził, że nie zezwala ani nie sprzedaje swoich produktów w warunkach, w których testowanie na zwierzętach jest wymagane przez prawo.

Dzięki spełnieniu wszystkich naszych kryteriów Cruelty-Free, ColourPop jest marką prawdziwie wolną od okrucieństwa według naszych standardów.

Jaka jest polityka ColourPop dotycząca testów na zwierzętach?

Poniżej znajduje się zrzut ekranowy tego, co obecnie znajduje się na stronie internetowej ColourPop na temat polityki testowania na zwierzętach:

Polityka ColourPop dotycząca testowania na zwierzętach

Co z chińskimi przepisami dotyczącymi testów na zwierzętach?

Firma ColourPop potwierdziła, że nie sprzedaje swoich produktów w sklepach detalicznych w Chinach kontynentalnych, dlatego nie ma obowiązku przeprowadzania testów na zwierzętach.

Dzięki obecnym zmianom w chińskich przepisach dotyczących testów na zwierzętach, niektóre kosmetyki sprzedawane w Chinach mogą być zwolnione z testów na zwierzętach pod pewnymi warunkami. Jednak bez spełnienia tych warunków, testy na zwierzętach są nadal prawnie wymagane dla większości kosmetyków sprzedawanych w Chinach w 2023 roku.

Czy ColourPop posiada certyfikat Cruelty-Free?

ColourPop jest certyfikowany jako cruelty-free przez PETA, ale nie posiada certyfikatu Leaping Bunny.

Polityka cruelty-free 2023

Tylko dlatego, że marka twierdzi, że jest "Cruelty-Free", nie zawsze oznacza to, że tak jest.

To dlatego, że nie ma prawnej definicji dla etykiety "Cruelty-Free". Może ona oznaczać różne rzeczy dla różnych ludzi. Ale Cruelty-Free jest ogólnie używane do sugerowania braku testów na zwierzętach. Dokładniej mówiąc, składniki, formuła lub gotowy produkt nie są testowane na zwierzętach na żadnym etapie rozwoju produktu.

W Ethical Elephant zawsze oceniamy politykę cruelty-free danej firmy za pomocą naszej listy kontrolnej Cruelty-Free. Dzięki temu mamy pewność, że marka, jej dostawcy lub osoby trzecie nie przeprowadzały żadnych testów na zwierzętach.

Jak oceniamy politykę cruelty free?

Od 2015 roku, czyli od początku istnienia mojego bloga, wysyłałam maile do firm z pytaniem o ich politykę testowania zwierząt i zobowiązania cruelty-free.

I w oparciu o odpowiedzi, które otrzymuję od firm, będę badać, aby znaleźć wszelkie potrzebne fakty wspierające przed stwierdzeniem, czy marka powinna być sklasyfikowana jako "Cruelty-Free", "Animal-Tested" lub "Grey Area - Unclear Policies".

☕️ Każdego tygodnia, kontynuuję docieranie do nowych marek, jednocześnie starając się jak najlepiej, aby obecne marki były aktualizowane. Jeśli któryś z moich postów lub przewodników okazał się pomocny, rozważ Kup Mi Kawę! Będę bardzo wdzięczna! ❤️

A co z Vegan?

To, że coś nazywa się Cruelty-Free, nie zawsze oznacza, że jest Vegan. I na odwrót.

Cruelty-Free odnosi się jedynie do braku testów na zwierzętach, podczas gdy Vegan oznacza formułę bez produktów zwierzęcych.

Niektóre marki są Cruelty-Free, ale nie Vegan.

A niektóre są wegańskie, ale nie Cruelty-Free.

Kolejnym ważnym rozróżnieniem jest to, że Vegan w kosmetykach może odnosić się do całej marki, która jest w 100% wegańska lub do konkretnego produktu, który jest wegański.

Czy ColourPop jest wegański?

⭐️ ColourPop NIE jest całkowicie wegańską marką. Ale ColourPop oferuje kilka wegańskich opcji, które są wolne od produktów zwierzęcych.

Jak dowiedzieć się, które z produktów ColourPop są wegańskie?

Wszystkie wegańskie produkty ColourPop są wyraźnie oznaczone na ich stronie internetowej.

Gdzie kupić ColourPop? Sprawdź na colorpop.com lub w Ulta!

Wegańskie zasady

Podobnie jak w przypadku "Cruelty-Free", nie ma standardowej lub prawnej definicji etykiety "Vegan". Jednak zazwyczaj oznacza ona brak składników pochodzenia zwierzęcego lub produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego.

Niektóre z produktów pochodzenia zwierzęcego używanych w kosmetykach to karmin, lanolina, śluz ślimaka, wosk pszczeli, miód, składniki pochodzące z pereł lub jedwabiu, gliceryna pochodzenia zwierzęcego, keratyna i skwalen.

Istnieją roślinne i syntetyczne alternatywy dla składników pochodzenia zwierzęcego. Czasami jednak trudno jest stwierdzić z całą pewnością, czy dany produkt jest wegański, czytając jedynie listę składników.

Najlepiej więc zapytać firmę i producentów o to, czy składniki, które zdecydowali się użyć, pochodzą ze źródeł niezwierzęcych.

Polityka etycznego wydobywania miki

Mika jest minerałem stosowanym w kosmetykach, aby nadać im efekt połysku. Jednak wydobycie naturalnej miki wiąże się z pracą dzieci i łamaniem praw człowieka.

Jeśli firma nie ujawni swojej polityki wydobywania miki, nie mamy możliwości dowiedzieć się, czy jej mika jest pozyskiwana w sposób etyczny, bez pracy dzieci lub pracy przymusowej.

Zapytałam więc firmę ColourPop, czy ich mika jest pozyskiwana etycznie, bez wykorzystania pracy dzieci, a oni odpowiedzieli stwierdzeniem,

"Dziękujemy za skontaktowanie się z nami! Mika w naszych produktach pochodzi z USA, Japonii i Europy."

ColourPop nie odniósł się konkretnie do tego, jak audytują lub śledzą, aby zapewnić, że żadna praca dzieci nie była zaangażowana w wydobycie ich miki.


Mam nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci zrozumieć status ColourPop jako cruelty-free i vegan, a wybierając cruelty-free razem, możemy pomóc zakończyć testowanie kosmetyków na zwierzętach raz na zawsze!

Jeśli uznałeś to za pomocne, rozważ kupienie mi kawy. Dzięki temu będę mogła kontynuować prowadzenie tej strony i jej aktualizację.

Zobacz