Natura w kosmetyce

Czy EltaMD (Colgate-Palmolive) jest Cruelty-Free i Vegan?

Redakcja Ranking EKO Kosmetyków

Ten post może zawierać linki partnerskie, dzięki którym bez dodatkowych kosztów dla Ciebie, mogę zarobić niewielką prowizję.

EltaMD NIE jest Cruelty-Free!

EltaMD pozwala na testowanie swoich produktów lub składników na zwierzętach, kiedy jest to wymagane przez prawo, w tym podczas sprzedaży w sklepach w Chinach kontynentalnych.

Ponadto, EltaMD jest własnością Colgate-Palmolive, korporacji macierzystej, która NIE jest wolna od okrucieństwa.

Polityka EltaMD dotycząca testów na zwierzętach

EltaMD twierdzi na swojej stronie internetowej, że nie przeprowadza testów na zwierzętach, chyba że wymagają tego organy regulacyjne.

Poniżej znajduje się zrzut ekranowy tego, co jest obecnie napisane na stronie internetowej EltaMD:

Polityka stwierdzająca, "z wyjątkiem sytuacji, gdy wymagają tego organy regulacyjne", zwykle sugeruje, że firma sprzedaje swoje produkty w Chinach kontynentalnych. To dlatego, że kosmetyki sprzedawane w sklepach w Chinach kontynentalnych są prawnie wymagane do testowania na zwierzętach.

Czy EltaMD jest sprzedawana w Chinach?

Według tego artykułu z ChemLinked, EltaMD weszła na rynek chiński ponad cztery lata temu.

Ale czy Chiny nie prowadzą już testów na zwierzętach?

Firmy mogą ominąć chińskie testy na zwierzętach, decydując się na produkcję swoich zwykłych lub ogólnych kosmetyków w Chinach, ale filtry przeciwsłoneczne EltaMD są sklasyfikowane jako "specjalne" kosmetyki.

Wszystkie "specjalne kosmetyki", takie jak filtry przeciwsłoneczne i farby do włosów sprzedawane w Chinach muszą być testowane na zwierzętach po zarejestrowaniu.

Podążaj za podkreślonymi liniami na poniższej grafice, aby zobaczyć, dlaczego wszystkie specjalne kosmetyki sprzedawane w Chinach (takie jak filtry przeciwsłoneczne EltaMD) są nadal wymagane przez prawo do testowania na zwierzętach w 2022 roku.

Ponieważ EltaMD zdecydowała się na sprzedaż w sklepach w Chinach kontynentalnych, muszą wyrazić zgodę i zapłacić za testowanie swoich produktów na zwierzętach. Dlatego większość marek kosmetycznych sprzedających w Chinach kontynentalnych nie może być uznana za cruelty-free w 2022 roku.

Chociaż EltaMD może nie przeprowadzać tych testów na zwierzętach samodzielnie, świadomie pozwalają chińskim władzom testować swoje produkty na zwierzętach, aby sprzedawać w Chinach.

Z tych powodów nie uznajemy EltaMD za firmę wolną od okrucieństwa według naszych standardów.

Polityka wolna od okrucieństwa

Wiele prawdziwie wolnych od okrucieństwa marek zdecydowało się nie sprzedawać swoich produktów w Chinach ze względu na obowiązujące tam prawo dotyczące testów na zwierzętach. Niestety, EltaMD odmawia zrobienia tego samego i dlatego nie może być uznana za wolną od okrucieństwa.

W Ethical Elephant zawsze oceniamy politykę firmy wolną od okrucieństwa za pomocą naszej listy kontrolnej Cruelty-Free. Dzięki temu mamy pewność, że testy na zwierzętach nie były przeprowadzane przez samą markę, jej dostawców i strony trzecie, także wtedy, gdy wymaga tego prawo.

Zobacz poniżej naszą pełną listę kontrolną cruelty-free. Ponieważ EltaMD nie spełnia dwóch ostatnich warunków, nie możemy zaklasyfikować tej marki jako wolnej od okrucieństwa.

Czy EltaMD posiada certyfikat Cruelty-Free?

Jakiś czas w 2021 roku, EltaMD był kiedyś certyfikowany przez PETA jako cruelty-free i był wymieniony w katalogu cruelty-free PETA jako "Ta firma NIE testuje na zwierzętach."

Jednak w 2022 roku EltaMD znajduje się teraz na czarnej liście PETA i jest oznaczony jako "Ostrzeżenie! Ta firma DOES testuje na zwierzętach".

Zobacz poniżej porównanie zrzutów ekranu z 2021 do 2022 roku.

Ponieważ PETA nie ujawnia, kiedy lub dlaczego marki są przenoszone z listy na listę, nie znam powodu, dla którego EltaMD została uznana za cruelty-free przez PETA w pewnym momencie, ale teraz nie są.

W tej chwili EltaMD nie posiada certyfikatu cruelty-free przyznawanego przez inne organizacje, takie jak Leaping Bunny czy PETA.

Ponieważ EltaMD nie jest certyfikowana jako wolna od okrucieństwa przez stronę trzecią, nikt nie sprawdza ani nie potwierdza zobowiązań i roszczeń EltaMD w zakresie wolności od okrucieństwa.

Czy EltaMD jest własnością firmy macierzystej, która nie jest wolna od okrucieństwa?

Tak. Właścicielem EltaMD jest Colgate-Palmolive, korporacja macierzysta, która w 2022 roku nadal prowadzi testy na zwierzętach.

Niektórzy konsumenci wolni od okrucieństwa mogą zdecydować się na zakup i wspieranie wolnych od okrucieństwa marek należących do korporacji macierzystych testujących na zwierzętach, ponieważ mają nadzieję, że to przekona firmę macierzystą do stania się wolną od okrucieństwa.

Ale w tym przypadku EltaMD NIE jest wolny od okrucieństwa i nie jest nim również jego firma macierzysta, Colgate-Palmolive.

Czy EltaMD jest wolne od okrucieństwa?

Podsumowując, decydując się na sprzedaż w Chinach, EltaMD musi testować swoje produkty na zwierzętach. Dlatego NIE uważamy EltaMD za markę cruelty-free.

Obecnie EltaMD znajduje się na naszej liście marek do uniknięcia - testowanych na zwierzętach.

Czy EltaMD jest wegańskie?

EltaMD twierdzi, że oferuje pewne "wegańskie" opcje, które są wolne od składników pochodzenia zwierzęcego, ale ponieważ EltaMD angażuje się w testy na zwierzętach, nie zaklasyfikowalibyśmy niczego, co jest sprzedawane lub produkowane przez EltaMD jako wegańskie.

Zobacz poniżej zrzut ekranu strony na ich stronie internetowej twierdzącej, że te produkty są "wegańskie":

Aby produkty mogły być uznane za wegańskie według standardów etycznego słonia, produkty i ich składniki nie mogą być testowane na zwierzętach nigdzie na świecie. Nie mogą też zawierać żadnych składników pochodzenia zwierzęcego ani produktów ubocznych.

Wolne od okrucieństwa alternatywy dla EltaMD

Chcesz przejść na produkty wolne od okrucieństwa? Oto kilka marek cruelty-free, które warto sprawdzić:

  • Paula's Choice *własność Unilever
  • Dermalogica *własność Unilever
  • Colorescience
  • MDSolarSciences
  • Supergoop!

Zobacz