Natura w kosmetyce

Czy Rituel de Fille jest wolny od okrucieństwa i wegański?

Redakcja Ranking EKO Kosmetyków

Ten post może zawierać linki partnerskie, za które bez dodatkowych kosztów dla Ciebie, mogę otrzymać niewielką prowizję.

Produkty Rituel de Fille cruelty-free można znaleźć w Ulta i Credo Beauty.

Rituel de Fille jest wolny od okrucieństwa

Firma Rituel de Fille potwierdziła, że nie testuje swoich produktów ani składników na zwierzętach, ani nie prosi innych o przeprowadzanie testów w ich imieniu. Ich dostawcy również nie testują na zwierzętach, ani nie zezwalają na testowanie swoich produktów na zwierzętach, jeśli jest to wymagane przez prawo. I wreszcie, ich produkty nie są sprzedawane w sklepach w Chinach kontynentalnych ani w żadnym innym kraju, który może wymagać przeprowadzania testów na zwierzętach.

Według naszych standardów, uważamy, że Rituel de Fille jest Cruelty-Free.

Poniżej znajduje się zrzut ekranu z informacjami na temat polityki firmy Rituel de Fille w zakresie testów na zwierzętach:

Co z chińskimi przepisami dotyczącymi testów na zwierzętach?

Firma Rituel de Fille potwierdziła, że nie sprzedaje swoich produktów w sklepach detalicznych w Chinach kontynentalnych, dlatego nie ma obowiązku przeprowadzania testów na zwierzętach.

Od 1 maja 2021 r. niektóre importowane zwykłe kosmetyki mogą być zwolnione z testów na zwierzętach pod pewnymi warunkami. Jednak w 2022 roku większość importowanych kosmetyków będzie nadal wymagała przeprowadzania testów na zwierzętach.

Polityka wolna od okrucieństwa

Należy pamiętać, że nie istnieje prawna definicja oznaczenia "Cruelty-Free". Może ono oznaczać różne rzeczy dla różnych osób. Zwykle jednak określenie Cruelty-Free oznacza brak testów na zwierzętach. Mówiąc dokładniej, składniki, formuła lub gotowy produkt nie są testowane na zwierzętach na żadnym etapie powstawania produktu.

W Ethical Elephant zawsze oceniamy politykę cruelty-free danej firmy, korzystając z naszej listy kontrolnej Cruelty-Free. Dzięki temu mamy pewność, że marka, jej dostawcy lub strony trzecie nie przeprowadzały żadnych testów na zwierzętach.

Pamiętaj też, że Cruelty-Free i Vegan nie zawsze oznaczają to samo.

Rituel de Fille nie jest w 100% wegański

Określenie "wegański" w kosmetyce może odnosić się do całej marki, która jest w 100% wegańska lub do konkretnego produktu, który jest wegański.

W przypadku Rituel de Fille, nie wszystkie ich produkty są wegańskie. Jednak niektóre produkty są odpowiednie dla wegan.

Jak sprawdzić, które z produktów Rituel de Fille są wegańskie?

Wszystkie wegańskie produkty Rituel de Fille są wyraźnie oznaczone na ich stronie internetowej.

Poniżej znajduje się zrzut ekranu z informacją o tym, co obecnie znajduje się na stronie Rituel de Fille na temat ich wegańskich oświadczeń:

Polityka dotycząca produktów wegańskich

Podobnie jak w przypadku "Cruelty-Free", nie istnieje standardowa lub prawna definicja etykiety "Vegan". Zazwyczaj jednak oznacza ona brak składników pochodzenia zwierzęcego lub produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego.

Niektóre z powszechnie stosowanych w kosmetykach produktów pochodzenia zwierzęcego to karmin, lanolina, śluz ślimaka, wosk pszczeli, miód, składniki pochodzenia perłowego lub jedwabnego, gliceryna pochodzenia zwierzęcego, keratyna i skwalen.

Istnieją roślinne i syntetyczne alternatywy dla składników pochodzenia zwierzęcego. Czasami jednak trudno jest stwierdzić z całą pewnością, czy dany produkt jest wegański, czytając tylko listę składników.

Dlatego najlepiej zapytać firmę i producentów o to, czy składniki, których zdecydowali się użyć, pochodzą ze źródeł niezwierzęcych.

Gdzie powstają produkty Rituel de Fille?

Na swojej stronie internetowej firma Rituel de Fille stwierdza,

"Nasze produkty są wytwarzane w małych partiach w Los Angeles".

Etyczna polityka wydobywania miki

Mika jest minerałem stosowanym w kosmetykach, aby nadać im efekt połysku. Jednak wydobycie naturalnej miki jest związane z pracą dzieci i łamaniem praw człowieka.

Jeśli firma nie ujawni swoich zasad wydobycia miki, nie mamy pewności, czy jej mika jest pozyskiwana w sposób etyczny, bez pracy dzieci lub pracy przymusowej.

Na szczęście Rituel de Fille stwierdza na swojej stronie internetowej,

"Pozyskujemy wyłącznie mikę pochodzącą z kopalni działających zgodnie z zasadami etyki, bez wykorzystywania pracy dzieci".


Mam nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci zrozumieć status Rituel de Fille jako produktu cruelty-free i wegańskiego, a wybierając razem cruelty-free, możemy pomóc raz na zawsze położyć kres testowaniu kosmetyków na zwierzętach!

Zobacz