Natura w kosmetyce

Wyjątkowe działanie olejku z opuncji figowej

Redakcja Ranking EKO KosmetykówW naszym kraju olejek, który  powstaje z opuncji figowej na ogół jest mało znany, aczkolwiek jego dobroczynne działanie w innych krajach odkryto już dawno temu. Aby został pozyskany, musi być przeprowadzony bardzo trudny i długotrwały proces, co znacząco wpływa na jego dość wygórowaną cenę. Niemniej jednak jest bardzo dużo osób, które pragną go posiadać. Jak sprawdza się olejek z opuncji figowej w kosmetyce? 


Olejek z opuncji figowej
 

Olejek ten powstaje z pestek opuncji figowej, której naturalnym środowiskiem wzrostu są ciepłe kraje, takie jak Ameryka Poludniowa, Maroko. Na rynku dostępne są także preparaty, które rzekomo zawierają dużo opuncji, jednakże powstały na skutek procesu jej maceracji, dlatego nie jest możliwe, aby tak było. Aby mógł powstać jeden litr olejku z opuncji figowej najwyższej klasy potrzeba aż jednego miliona pestek, które muszą zostać wyciągnięte z ponad 450 owoców.


Olejek z opuncji figowej - właściwości
 

Zbawienne właściwości olejku z opuncji figowej to przede wszystkim pielęgnacja całego ciała, okolic szyi i dekoltu, a także twarzy. Dzięki wszechstronnemu przeznaczeniu, może być użytkowany praktycznie przez każdego. Dzięki temu, że olejek ten pochodzi w pełni z natury, zwykle nie wywołuje reakcji alergicznych, dlatego też może być stosowany nawet przez osoby z delikatną skórą. Powinien być używany, szczególnie przez osoby starsze, gdyż posiada właściwości przeciwzmarszczkowe i antyoksydacyjne. Olejek z opuncji figowej zawiera w swoim składzie kwas linolowy Omega 6, który nie jest syntetyzowany w naszym organizmie, dlatego musi być dostarczany z zewnątrz. Dzięki jego zbawiennym właściwościom, skóra nim posmarowana staje się bardziej nawilżona i elastyczna. Zawarty w tymże olejku Kwas linolowy poprawia strukturę wartstwy tłuszczowej skóry, dzięki czemu uzyskuje ona o wiele lepsze właściwości regeneracyjne. Takie właściwości mają także fitosterole, które są również składnikiem olejku z opuncji figowej. Biorą one udział w regulowaniu procesów, mających miejsce wewnątrz komórki, dzięki czemu zostaje przyspieszona regeneracja i gojenie skóry.

olejek do twarzy

Olejek z opuncji figowej - działanie
 

Poprzez wzmacnianie warstw ochronnych skóry zahamowana zostaje utrata wody. Olejek z opuncji figowej działa również przeciwzapalnie i przeciwalergicznie. Po jego zastosowaniu poprawiona zostaje również elastyczność i gęstość warstwy naskórka, dzięki czemu zostają wygładzone zmarszczki. Dzięki regulowaniu funkcjonowania gruczołów , odpowiedzialnych za wydzielanie łoju,  olejek z opuncji figowej jest doskonałym kosmetykiem dla osób z tłustym rodzajem cery. Duże ilości witaminy E, zawarte w wyżej wymienionym olejku działają przeciwstarzeniowo i regeneracyjne, przez co skóra znajduje się w o wiele lepszej kondycji.


Olejek z opuncji figowej - zastosowanie 
 

Olejek nadaje się dla osób z praktycznie każdym rodzajem skóry. Jego zbawienne właściwości pozwalają na zastosowanie go przy każdej pielęgnacji naskórka. Aby olejek jak najlepiej się wchłaniał, warto przed jego aplikacją zastosować na skórę hydrolat. Sam olejek najlepiej rozgrzać w dłoniach i delikatnie aplikować na skórę poprzez jego wklepywanie. Kolejnym sposobem na wykorzystanie olejku z opuncji jest dodanie go do żelu hialuronowego, celem uzyskania skutecznego płynu do demakijażu. Pamiętajmy, aby w przypadku cery tłustej dodawać znacznie mniej olejku z opuncji do płynu, natomiast przy suchej zupełnie odwrotnie. Płyn należy delikatnie zaaplikować na twarz poprzez wklepywanie, dzięki czemu bez problemu zmyjemy makijaż.


Olejek z opuncji figowej - do twarzy


Aby nasz krem do twarzy miał lepsze działanie nawilżające, możemy dodać do niego kilka kropel olejku z opuncji. Poza poprawą właściwości nawilżających olejek ten poprawi również konsystencję kremu, dzięki czemu ułatwi jego aplikację na twarz.

Zobacz