Natura w kosmetyce

Czy CND (Revlon) jest Cruelty-Free i Vegan?

Redakcja Ranking EKO Kosmetyków

Ten post może zawierać linki partnerskie, które bez dodatkowych kosztów dla Ciebie, mogę zarobić małą prowizję.

CND NIE jest Cruelty-Free!

CND pozwala na testowanie swoich produktów na zwierzętach, kiedy jest to wymagane przez prawo.

Polityka CND dotycząca testów na zwierzętach

Podczas badań, aby dowiedzieć się więcej o statusie CND jako cruelty-free, nie mogłam znaleźć oficjalnej polityki marki dotyczącej testów na zwierzętach nigdzie na jej stronie internetowej.

Zwróciłam się więc do CND z prośbą o więcej informacji na temat ich polityki dotyczącej testów na zwierzętach. Dokładniej, chciałam wiedzieć, czy zlecają lub pozwalają innym testować swoje produkty/składniki na zwierzętach, w tym podczas sprzedaży w krajach, które wymagają testów na zwierzętach (jak Chiny).

A CND odpowiedziało, mówiąc:

"Dziękujemy za ostatnie komentarze z naszej strony internetowej i za wyrażenie nam swoich obaw

Revlon nie przeprowadza testów na zwierzętach i nie robił tego od dziesięcioleci. Wszechstronnie testujemy wszystkie nasze produkty przy użyciu najbardziej zaawansowanych technologicznie metod, aby zapewnić, że są one zarówno innowacyjne, jak i bezpieczne w użyciu. Wierzymy, że wszystkie kobiety powinny mieć możliwość wyrażenia siebie poprzez makijaż i sprzedajemy nasze produkty na wielu rynkach na całym świecie. Organy regulacyjne w niektórych krajach przeprowadzają niezależne testy w celu spełnienia własnych wymogów dotyczących obowiązkowej rejestracji, a ograniczona liczba tych krajów nie przyjęła jeszcze alternatywnych metod testowania. Podczas gdy Revlon spełnia wymagania dotyczące bezpieczeństwa we wszystkich tych krajach, kontynuujemy współpracę z innymi firmami, aby opowiedzieć się za przyjęciem alternatywnych metod testowania i wyeliminowaniem testów na zwierzętach na całym świecie."

Na podstawie ich odpowiedzi okazuje się, że Revlon jest właścicielem CND. A CND ma taką samą politykę testowania na zwierzętach jak Revlon, gdzie obie stwierdzają, że robią wyjątek, aby pozwolić swoim produktom być testowanym na zwierzętach, gdy organy regulacyjne nakazują to, aby spełnić własne wymagania rejestracyjne.

Prawdziwie wolne od okrucieństwa marki nigdy nie pozwolą, aby ich produkty lub składniki były testowane na zwierzętach. Firmy wolne od okrucieństwa stosują politykę, zgodnie z którą, jeśli prawo wymaga od nich testowania na zwierzętach, odmawiają sprzedaży swoich produktów w takich warunkach.

Na przykład, importowane kosmetyki sprzedawane w sklepach w Chinach kontynentalnych są wymagane przez chińskie prawo do testowania na zwierzętach przy rejestracji. Dlatego też prawdziwie wolne od okrucieństwa marki zdecydowały się nie sprzedawać w Chinach, aby pozostać wiernymi swojej polityce zakazu testowania na zwierzętach.

Niestety, CND i Revlon twierdzą, że pozwolą na testowanie swoich produktów i składników na zwierzętach, jeśli prawo będzie tego wymagać. Z tych powodów CND NIE jest wolne od okrucieństwa.

Polityka cruelty-free

W Ethical Elephant zawsze oceniamy politykę firmy wolną od okrucieństwa za pomocą naszej listy kontrolnej Cruelty-Free. Dzięki temu mamy pewność, że marka, jej dostawcy i strony trzecie nie przeprowadzały żadnych testów na zwierzętach, nawet jeśli jest to wymagane przez prawo.

Zobacz poniżej naszą pełną listę kontrolną cruelty-free. Ponieważ CND ma taką samą politykę testowania na zwierzętach jak Revlon i obie stwierdzają, że zezwalają na testowanie swoich produktów na zwierzętach, gdy jest to wymagane przez prawo, nie możemy zaklasyfikować tej marki jako wolnej od okrucieństwa.

Czy CND posiada certyfikat Cruelty-Free?

CND nie jest certyfikowany jako wolny od okrucieństwa przez żadne niezależne organizacje, takie jak Leaping Bunny czy PETA.

Ponieważ CND nie jest certyfikowany jako cruelty-free przez trzecią stronę, nikt nie bada ani nie potwierdza zobowiązań i roszczeń CND dotyczących cruelty-free.

Czy CND jest własnością firmy macierzystej, która nie jest wolna od okrucieństwa?

Tak. CND jest własnością Revlon, korporacji macierzystej, która nadal angażuje się w testy na zwierzętach w 2022 roku.

Niektórzy wolni od okrucieństwa konsumenci mogą zdecydować się na zakup i wspieranie wolnych od okrucieństwa marek należących do korporacji macierzystych testujących na zwierzętach, ponieważ mają nadzieję, że przekona to firmę macierzystą do stania się wolną od okrucieństwa.

Ale w tym przypadku CND NIE jest cruelty-free i nie jest też jego korporacja macierzysta, Revlon.

Czy CND jest Cruelty-Free?

Podsumowując, CND ma taką samą politykę testowania na zwierzętach jak Revlon i obie firmy pozwalają na testowanie swoich produktów na zwierzętach w niektórych krajach, gdzie wymagają tego organy regulacyjne. W związku z tym NIE uznawalibyśmy CND za markę cruelty-free.

Obecnie CND znajduje się na naszej liście marek do unikania - testowanych na zwierzętach.

Czy CND jest wegańskie?

CND twierdzi, że oferuje pewne "wegańskie" opcje, które są wolne od składników pochodzenia zwierzęcego, ale ponieważ CND angażuje się w testy na zwierzętach, nie zaklasyfikowalibyśmy niczego co jest sprzedawane lub produkowane przez CND jako wegańskie.

Aby produkty mogły być uznane za wegańskie według standardów etycznego słonia, produkty i ich składniki nie mogą być testowane na zwierzętach nigdzie na świecie. Nie mogą też zawierać żadnych składników pochodzenia zwierzęcego ani produktów ubocznych.

Wolne od okrucieństwa alternatywy dla CND

Szukasz przełączyć się do produktów cruelty-free? Oto kilka marek cruelty-free, które warto sprawdzić:

  • Madam Glam
  • Dimension Nails
  • Londontown

Sprawdź też nasz przewodnik po Cruelty-Free & Vegan Gel Nail Polish!

Zobacz