Natura w kosmetyce

Czy Hair Food (P&G) jest Cruelty-Free i Vegan?

Redakcja Ranking EKO Kosmetyków

Ten post może zawierać linki partnerskie, za które bez dodatkowych kosztów mogę otrzymać niewielką prowizję.

Hair Food NIE jest Cruelty-Free!

Hair Food zezwala na testowanie swoich produktów na zwierzętach, gdy jest to wymagane przez prawo.

Ponadto, Hair Food jest własnością P&G, firmy macierzystej, która NIE jest wolna od okrucieństwa.

Polityka Hair Food dotycząca testów na zwierzętach

Hair Food twierdzi, że jest "Cruelty-Free", jednak szukając informacji na temat tego, czy produkty Hair Food są wolne od okrucieństwa, nie mogłam znaleźć na stronie internetowej oficjalnej polityki marki dotyczącej testów na zwierzętach.

Zwróciłam się więc do Hair Food z prośbą o więcej informacji na temat ich zasad testowania na zwierzętach. Konkretnie, chciałam wiedzieć, czy firma zleca lub pozwala innym testować swoje produkty/składniki na zwierzętach, również w przypadku sprzedaży w krajach, które wymagają przeprowadzania testów na zwierzętach (np. w Chinach).

I Hair Food odpowiedział, mówiąc:

"Dziękuję za kontakt z Hair Food. Mam nadzieję, że masz dobry dzień! Z przyjemnością udzielę Ci więcej informacji dotyczących Twojego pytania.

Nie testujemy naszych produktów na zwierzętach nigdzie na świecie, chyba że wymaga tego prawo i ciężko pracujemy, aby testy na zwierzętach wszystkich produktów konsumenckich stały się przestarzałe.

Jesteśmy dumnym zwolennikiem akcji #BeCrueltyFree. Zainwestowaliśmy ponad 470 milionów dolarów w rozwój metod testowania bez udziału zwierząt i opowiadaliśmy się za ich zatwierdzeniem przez decydentów na całym świecie. Obecnie stosujemy ponad 50 alternatywnych rozwiązań bez udziału zwierząt, z których połowa została wynaleziona lub współwynalaziona przez firmę P&G. Będziemy kontynuować współpracę z partnerami takimi jak Humane Society International i People for Ethical Treatment of Animals (PETA), aby promować rozwój nowych alternatyw i opowiadać się za ich publicznym wykorzystaniem i przyjęciem w celu wyeliminowania testów na zwierzętach."

Na podstawie ich odpowiedzi wiemy teraz, że P&G jest właścicielem Hair Food. A Hair Food ma taką samą politykę testowania na zwierzętach jak P&G, w której obaj stwierdzają, że robią wyjątek, aby pozwolić swoim produktom być testowanym na zwierzętach, jeśli jest to wyraźnie wymagane przez prawo.

Marki prawdziwie wolne od okrucieństwa nigdy nie pozwolą na testowanie swoich produktów lub składników na zwierzętach. Firmy wolne od okrucieństwa stosują politykę, zgodnie z którą, jeśli prawo wymaga od nich testowania na zwierzętach, odmawiają sprzedaży swoich produktów w takich warunkach.

Na przykład, importowane kosmetyki sprzedawane w sklepach w Chinach kontynentalnych są wymagane przez chińskie prawo do testowania na zwierzętach przy rejestracji. Dlatego prawdziwie wolne od okrucieństwa marki zdecydowały się nie sprzedawać w Chinach, aby pozostać wiernymi swojej polityce zakazu testowania na zwierzętach.

Niestety, P&G i Hair Food twierdzą, że pozwolą na testowanie swoich produktów i składników na zwierzętach, jeśli prawo będzie tego wymagać. Z tego powodu Hair Food NIE jest wolny od okrucieństwa.

Polityka cruelty-free

W Ethical Elephant zawsze oceniamy politykę firmy wolną od okrucieństwa za pomocą naszej listy kontrolnej Cruelty-Free. Dzięki temu mamy pewność, że marka, jej dostawcy lub osoby trzecie nie przeprowadzały żadnych testów na zwierzętach, również wtedy, gdy jest to wymagane przez prawo.

Zobacz poniżej naszą pełną listę kontrolną cruelty-free. Ponieważ Hair Food zezwala na testowanie swoich produktów lub składników na zwierzętach, gdy jest to wymagane przez prawo, nie możemy zakwalifikować tej marki jako wolnej od okrucieństwa.

Czy Hair Food posiada certyfikat cruelty-free?

Hair Food posiada certyfikat PETA, ale nie Leaping Bunny.

Standardy PETA dotyczące produktów wolnych od okrucieństwa nie są tak surowe, jak standardy Leaping Bunny. Na przykład PETA nie wymaga od marek ponownej akredytacji po uzyskaniu certyfikatu i nie wymaga od marek przedstawiania dokumentów od ich dostawców i producentów, aby zapewnić zgodność z ich standardami cruelty-free.

Dodatkowo, PETA pozwala niektórym ze swoich zatwierdzonych marek cruelty-free na sprzedaż w Chinach, gdzie na niektórych kosmetykach mogą być przeprowadzane testy na zwierzętach.

Uzyskanie przez Hair Food certyfikatu "cruelty-free" od PETA może być wystarczające dla niektórych konsumentów wolnych od okrucieństwa, ale nie dla innych, którzy nie ufają standardom PETA, a nie Leaping Bunny.

Czy Hair Food jest własnością firmy macierzystej nie stosującej zasad cruelty free?

Tak. Właścicielem Hair Food jest P&G, firma macierzysta, która w 2022 roku nadal prowadzi testy na zwierzętach.

Niektórzy wolni od okrucieństwa konsumenci mogą zdecydować się na zakup i wspieranie wolnych od okrucieństwa marek należących do korporacji macierzystych prowadzących testy na zwierzętach, ponieważ mają nadzieję, że w ten sposób przekonają firmę macierzystą do stania się wolną od okrucieństwa.

Jednak w tym przypadku Hair Food NIE jest wolny od okrucieństwa, podobnie jak jego firma macierzysta, P&G.

Czy Hair Food jest wolny od okrucieństwa?

Podsumowując, Hair Food zezwala na testowanie swoich produktów na zwierzętach, gdy jest to wymagane przez prawo. Dlatego też NIE uznajemy Hair Food za markę cruelty-free.

Obecnie Hair Food znajduje się na naszej liście marek do unikania - testowanych na zwierzętach.

Czy Hair Food jest wegański?

Hair Food twierdzi, że oferuje kilka "wegańskich" opcji, które są wolne od składników pochodzenia zwierzęcego, ale ponieważ Hair Food angażuje się w testy na zwierzętach, nie zaklasyfikujemy niczego, co jest sprzedawane lub produkowane przez Hair Food jako wegańskie.

Aby produkty mogły być uznane za wegańskie według standardów etycznych słonia, produkty i ich składniki nie mogą być testowane na zwierzętach nigdzie na świecie. Nie mogą też zawierać żadnych składników ani produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego.

Wolne od okrucieństwa alternatywy dla odżywek do włosów

Czy chcesz przestawić się na produkty wolne od okrucieństwa? Oto kilka marek wolnych od okrucieństwa, które warto sprawdzić:

  • ACURE
  • Live Clean
  • Noughty
  • Pacifica

Sprawdź też nasz przewodnik po markach do pielęgnacji włosów Cruelty-Free & Vegan!

Zobacz