Natura w kosmetyce

Czy Kristin Ess jest Cruelty-Free i Vegan?

Redakcja Ranking EKO Kosmetyków

Ten post może zawierać linki partnerskie, dzięki którym bez dodatkowych kosztów dla Ciebie, mogę zarobić niewielką prowizję.

Produkty cruelty-free Kristin Ess można znaleźć w Ulta, Target i na Amazon.

Kristin Ess jest Cruelty-Free

Kristin Ess potwierdziła, że nie testuje swoich produktów ani składników na zwierzętach, ani nie prosi innych o testowanie w ich imieniu. Ich dostawcy również nie testują na zwierzętach, ani nie pozwalają, aby ich produkty były testowane na zwierzętach, gdy jest to wymagane przez prawo. I wreszcie, ich produkty nie są sprzedawane w sklepach w Chinach kontynentalnych ani w żadnym innym kraju, który może wymagać testów na zwierzętach.

Według naszych standardów, uznalibyśmy Kristin Ess za Cruelty-Free.

Poniżej znajduje się zrzut ekranu tego, co obecnie znajduje się na stronie Kristin Ess na temat jej polityki dotyczącej testów na zwierzętach:

What About China's Animal Testing Laws?

Kristin Ess potwierdziła, że nie sprzedają swoich produktów w sklepach detalicznych w Chinach kontynentalnych; dlatego nie są zobowiązani do testowania na zwierzętach.

"Proszę zauważyć, że nasze produkty nie są sprzedawane w Chinach kontynentalnych".

Od 1 maja 2021 roku niektóre importowane zwykłe kosmetyki mogą być zwolnione z testów na zwierzętach pod pewnymi warunkami. Jednak w przeważającej części, testy na zwierzętach są nadal prawnie wymagane dla większości importowanych kosmetyków w 2022 roku.

Polityka wolna od okrucieństwa

Należy pamiętać, że nie ma prawnej definicji dla etykiety "Cruelty-Free". Może ona oznaczać różne rzeczy dla różnych osób. Jednak określenie "Cruelty-Free" oznacza zazwyczaj brak testów na zwierzętach. Dokładniej mówiąc, składniki, formuła lub gotowy produkt nie są testowane na zwierzętach na żadnym etapie rozwoju produktu.

W Ethical Elephant zawsze oceniamy politykę firmy w zakresie cruelty-free za pomocą naszej listy kontrolnej Cruelty-Free. Dzięki temu mamy pewność, że marka, jej dostawcy lub strony trzecie nie przeprowadzały żadnych testów na zwierzętach.

Należy również pamiętać, że Cruelty-Free i Vegan nie zawsze oznaczają to samo.

Kristin Ess nie jest w 100% wegańska

'Vegan' w kosmetykach może odnosić się do całej marki, która jest w 100% wegańska lub konkretny produkt jest wegański.

W przypadku Kristin Ess, nie wszystkie ich produkty są wegańskie. Ale mają kilka produktów, które są odpowiednie dla wegan.

Skąd wiedzieć, które z produktów Kristin Ess są wegańskie?

Wszystkie wegańskie produkty Kristin Ess są wyraźnie oznaczone na ich stronie internetowej.

Poniżej znajduje się zrzut ekranu tego, co jest obecnie napisane na stronie Kristin Ess na temat jej wegańskich roszczeń:

Vegan Policies

Podobnie jak w przypadku "Cruelty-Free", nie ma standardowej lub prawnej definicji etykiety "Vegan". Ale zazwyczaj oznacza to brak składników pochodzenia zwierzęcego lub produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego.

Niektóre produkty pochodzenia zwierzęcego stosowane w kosmetykach to karmin, lanolina, śluz ślimaka, wosk pszczeli, miód, składniki pochodzące z pereł lub jedwabiu, gliceryna pochodzenia zwierzęcego, keratyna i skwalen.

Istnieją roślinne i syntetyczne alternatywy dla składników pochodzenia zwierzęcego. Czasami jednak trudno jest stwierdzić z całą pewnością, czy dany produkt jest wegański, czytając tylko listę składników.

Najlepiej więc zapytać firmę i producentów o to, czy składniki, które zdecydowali się użyć, pochodzą ze źródeł niezwierzęcych.

Gdzie powstają produkty Kristin Ess?

Kristin Ess na swojej stronie internetowej stwierdza,

"Produkty do pielęgnacji włosów i zestawy świąteczne Kristin Ess Hair są produkowane w USA

Narzędzia i akcesoria do włosów Kristin Ess są produkowane w Chinach."

*Uwaga: Kosmetyki wyprodukowane w Chinach nie muszą być testowane na zwierzętach. Tylko kosmetyki, które są importowane i sprzedawane w sklepach fizycznych w Chinach kontynentalnych, muszą być testowane na zwierzętach zgodnie z chińskimi przepisami dotyczącymi testów na zwierzętach.


Mam nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci zrozumieć status Kristin Ess jako cruelty-free i vegan, a wybierając cruelty-free razem możemy pomóc zakończyć testowanie kosmetyków na zwierzętach raz na zawsze!

Zobacz