Pędzle do makijażu mineralnego

Flat Top -precyzyjny pędzel do Twojego podkładu mineralnego

Redakcja Ranking EKO Kosmetyków

Na samym wstępie należy zaznaczyć, że najlepiej jest wybrać taki aplikator, który będzie dostosowany do naszych indywidualnych potrzeb, a nie jak podpowiadają nam wszelkie sugestie innych użytkowniczek. Jaki przykład? Pędzel, który będzie zbyt duży będzie do małej twarzy po prostu nieodpowiedni. Dodatkowo pędzel do malowania ruchami kolistymi wymaga dobrej wprawy jeśli chociażby o dobór nacisku. Bardzo dużą rolę ogrywają tutaj nasze indywidualne preferencje. Dodatkowo chodzi tutaj o przyzwyczajenia oraz o umiejętności. Istotne jest dodatkowo produkt, którego się używa do twarzy. Niektóre mineralne podkłady potrzebują znacznie innego pędzla niżeli syntetyki.


Pędzel flat top
 

Flat Top jak mówi sama nazwa jest pędzlem do podkładu, który charakteryzuje się bardzo zbitym włosiem, które jest ścięte na prosto. Dzięki właśnie temu kształtowi podczas aplikacji naszego podkładu można w sposób bardzo łatwy dotrzeć do miejsc dostępnych na twarzy, na przykład mam tutaj na myśli okolice oczu czy też skrzydełka nosa.

Bardzo ważną zaletą, która wyróżnia pędzel do podkładu o nazwie Flat Top od modeli innych to duża bardzo precyzja nakładania mineralnego podkładu. Pozwala to dodatkowo na uzyskanie poziomu krycia, który jest jak najbardziej oczekiwany. Jest to także model, który przez panie jest wybierany do podkładu.

Round Top To jest to model pędzla do mineralnego podkładu. Jest on z wymienionych najrzadziej stosowany. Jego pewne zalety powodują, że ma wielu swoich zwolenników. Pędzel ten jest narzędziem znakomitym do aplikacji kosmetyku osoby wprawionej. Bardzo gęste, zbite włosie, a w dodatku zaokrąglone pozwala na bardzo precyzyjną aplikację naszego podkładu. Wysoka trwałość to kolejna cecha, którą wyróżnia się pędzel do podkładu Round Top.

pędzel flat top


Pędzel flat top - zalety
 

Bardzo łatwo dociera w miejsca trudno dostępne. Jest także w nakładaniu bardzo precyzyjny. Ładnie i bardzo szybko rozciera podkład.

 

Pędzel flat top do podkładu mineralnego

 

Do pokładu mineralnego nie potrzebujesz pędzla specjalnego. Pędzle najlepszej jakości nadawać się będą do nakładania absolutnie każdego z typów fluidów. Są to zarówno fluidy w kremie, w płynie czy też w pudrze. Gdy zależy ci na nabraniu odpowiedniej ilości swojego produktu oraz rozprowadzeniu równym po twarzy, to należy wybrać rozczapierzony delikatnie pędzel. Pędzel, który ma gęste włosie zapewnia zdecydowanie mocniejszy poziom krycia. Gdy nie czujesz się przekonana do stosowania właśnie pędzli, to możesz wybrać alternatywę, czyli szczoteczki do malowania czy też beauty blender. Cena beauty blender jest wysoka, a posłuży jeszcze krócej niżeli dobrej jakości pędzel. Najlepszy nawet pędzel flat top do podkładu straci na jakości w momencie gdy będziemy go źle używać.

 

Jak czyścić pędzel flat top?

 

Warto o niego dbać w sposób należyty. Zawsze powinien być czysty, suchy oraz gotowy do użycia. Po umyciu należy układać dokładnie włosie. W innym wypadku straci na swoim pierwotnym kształcie. Gdy będziemy o niego dbać posłuży nam bardzo długo, nawet kilka dobrych lat.

Zobacz