Natura w kosmetyce

Przewodnik do zrozumienia: Czy buty Sorel są wegańskie?

Redakcja Ranking EKO Kosmetyków

Ten post może zawierać linki partnerskie, które bez dodatkowych kosztów mogą przynieść mi niewielką prowizję.

Znana ze swoich zimowych i śnieżnych butów marka Sorel oferuje szeroką gamę stylowych i wytrzymałych skórzanych butów i obuwia na każdą okazję. Chciałem wiedzieć, czy Sorel ma jakieś wegańskie buty?

W tym przewodniku dzielę się tym, czego dowiedziałam się o tej marce obuwniczej i jej wegańskich opcjach.

Czy buty Sorel są wegańskie?

Wiele charakterystycznych butów i butów Sorel jest wykonanych ze skóry zwierzęcej, futra i wełny, ale oferują one niektóre style wykonane bez materiałów pochodzenia zwierzęcego, jednak nie mogą potwierdzić, czy klej, którego używają, jest wegański.

Syntetyczne i wegańskie kleje są obecnie powszechnie stosowane, jednak niektórzy producenci obuwia mogą nadal używać kleju wykonanego z kolagenu zwierzęcego i nie są uważani za wegańskich.

Dowiedz się więcej: Czy klej do butów jest wegański?

Kiedy zapytałem firmę Sorel o źródło ich kleju i o to, czy jest on pochodzenia zwierzęcego czy syntetycznego, odpowiedzieli, że tak:

"Staramy się unikać kleju pochodzenia zwierzęcego, gdy tylko jest to możliwe, ale w niektórych naszych klejach mogą znajdować się produkty uboczne pochodzenia zwierzęcego".

Podobnie jak większość głównych marek obuwniczych, Sorel nie stwierdził wyraźnie, że ich kleje zawierają produkty uboczne pochodzenia zwierzęcego, ale nie mógł również zadeklarować, że klej jest pochodzenia syntetycznego lub wegańskiego.

Jeśli więc chcesz uniknąć wegańskich butów od marek, które nie są w stanie zweryfikować źródła kleju, Sorel może nie być dla Ciebie. Zamiast tego zalecamy zapoznanie się z naszą listą w 100% wegańskich marek obuwia.

Jeśli jednak źródło użytego kleju nie ma dla ciebie znaczenia i szukasz wysokiej jakości butów wykonanych z materiałów pochodzenia niezwierzęcego, w tym skóry, wełny i futra, z przyjemnością dowiesz się, że Sorel ma w swojej ofercie wegańskie buty skórzane i wegańskie buty zimowe!

Które buty Sorel są wegańskie?

Należy pamiętać, że ta lista została dostarczona przez Sorel, ale zawsze zachęcamy do sprawdzenia składu i materiałów przed zakupem. Przyjmujemy te wegańskie listy dostarczone przez niewegańskie marki za dobrą monetę i nie jest to pełna lista. Dzielę się tylko tym, co powiedziały mi marki, więc kontynuuj swoje badania i zawsze sprawdzaj etykiety.

"Chociaż nie reklamujemy naszych produktów jako w 100% wegańskich, oto lista najbliższych produktów przyjaznych weganom, które mamy!"

 • Kolekcja Whitney - z wyłączeniem Whitney Short Lace Premium i Whitney Flurry
 • Kolekcja Carnival
 • Buty CVS 1964
 • Campsneak Lace
 • Hadley Slide
 • Hadley Slipper
 • Out N About Plus Sneaker - tylko modele z tekstylną cholewką
 • Out N About Puffy Collection (izolacja wykonana w 100% z poliestru)
 • Kinetic Lace Sneakers
 • Kinetic Sneak
 • Kinetic Boot
 • Glacier XT

Ta wegańska lista jest aktualizowana tak często, jak to możliwe, ale należy pamiętać, że materiały i źródła mogły ulec zmianie od czasu publikacji tego postu. Jeśli masz nowe informacje sugerujące, że jeden z powyższych produktów nie jest wegański, napisz do mnie na adres ([email protected]), aby mnie o tym poinformować.

JavaScript jest obecnie wyłączony w tej przeglądarce. Aktywuj ją ponownie, aby wyświetlić tę zawartość.

Zobacz