Makijaż kosmetykami mineralnymi
Po kosmetyki mineralne coraz częściej sięgają kobiety, które mają cerę wrażliwą. Są one bowiem naturalne, dzięki czemu nie powodują żadnych uczuleń. Dobrze jest jednak wiedzieć, że nakłada się je inaczej niż kosmetyki klasyczne. Poniżej przedstawiony został poradnik, jak stworzyć makijaż mineralny.
Makijaż mineralny
Kosmetyki mineralne są obecnie bardzo popularne. Nie powodują one alergii, a także potrafią poprawić kondycję skóry. Wykonany nimi makijaż wygląda doskonale, podobnie jak w przypadku tradycyjnych kosmetyków. Inaczej się jednak go nakłada.
Makijaż mineralny - ABC makijażu
Kosmetyki mineralne mają sypką formę, stąd łatwiej się osypują. Z tego też powodu nie należy wkładać pędzla do pojemnika z kosmetykiem. Należy bowiem wysypać odrobinę produktu na wieczko, a następnie nabrać kosmetyk na pędzel. Warto też strzepać z niego nadmiar pudru, aby nie zrobić smug na twarzy.
Kosmetyki mineralne warto nakładać stopniowo, warstwami, aby nie stworzyć efektu "maski". Dlatego najlepiej jest zacząć od jak najmniejszej ilości proszku i w razie potrzeby, nakładać kolejne warstwy kosmetyku. W ten sposób można osiągnąć idealny odcień na skórze.
Makijaż mineralny - krok po kroku
Podkład mineralny jest sypki, ma lekką konsystencję i nie powoduje zatykania porów skóry. Aby jednak wykonać nim makijaż, konieczny jest odpowiedni pędzel. Do wyboru są przede wszystkim dwa rodzaje: kabuki oraz flat top, w zależności od tego, jaki efekt chce się stworzyć. Flat top posiada gęste włosie, co zapewnia mocniejsze krycie. Z kolei kabuki jest bardzo delikatny i nadaje się także do cer wrażliwych, mimo, że wykonywany jest ze sztucznego włosia.
Krem pod makijaż mineralny
Podstawę makijażu mineralnego stanowić musi dobre nawilżenie. Dlatego przed nałożeniem kosmetyków, trzeba zaaplikować krem i odczekać, aż wchłonie się on w skórę. W przypadku cery przetłuszczającej się lub wielbicielek matowego wykończenia, makijaż można wzbogacić o odrobinę transparentnego pudru. Ważny jest fakt, że podkład mineralny nie może być sypany na twarz, lecz w nią wcierany. W tym celu należy nakładać podkład okrężnymi ruchami, zaczynając od policzków i kierując się ku brzegom twarzy.
Makijaż mineralny - aplikacja "na mokro"
W przypadku cery problematycznej, która posiada liczne niedoskonałości, konieczne jest stosowanie kosmetyków mocno kryjących. W tym celu sprawdzi się metoda nakładania kosmetyków mineralnych "na mokro". Polega ona na spryskaniu pędzla hydrolatem lub też wodą termalną. Z kolei za pomocą nasączonego wacika, można dokonać stemplowania, która pozwala na mocne krycie. Warto jednak uważać, aby nie stworzyć efektu maski.
Makijaż mineralny - kosmetyki
Czy korektor może być sypki i suchy? Wiele kobiet nie decyduje się na takie krycie, gdyż uznaje, że nie da ono odpowiednich efektów. Okazuje się jednak, że korektor mineralny może doskonale spełniać swoje funkcje, stapiając się odpowiednio ze skórą.
Nakładanie korektora mineralnego przypomina pracę z podkładem tego typu. Niewielką ilość proszku wysypuje się na wieczko, aby następnie zebrać je małym pędzelkiem. Następnie korektor wciera się w wybrane miejsce, aż do uzyskania odpowiedniego efektu.
Jak nakładać cienie do powiek?
Cienie mineralne również można nakładać na sucho i na mokro. Przy tej drugiej metodzie, kolory nabierają intensywności. Makijaż oczu za pomocą kosmetyków mineralnych nie różni się zbytnio od tradycyjnego. Można więc nakładać cienie wedle gustu i własnych upodobań.