Natura w kosmetyce

Czy Nars jest wegański i wolny od okrucieństwa?

Redakcja Ranking EKO Kosmetyków

Ten post może zawierać linki partnerskie, które bez dodatkowych kosztów mogą przynieść mi niewielką prowizję.

Czy Nars jest

cruelty-free? NARS to francuska firma kosmetyczna i pielęgnacyjna założona przez profesjonalnego wizażystę i fotografa François Narsa, ale czy Nars jest cruelty-free?

Czy Nars jest cruelty-free?

Firma Nars NIE jest wolna od okrucieństwa. Nars płaci i zezwala na testowanie swoich produktów na zwierzętach, gdy jest to wymagane przez prawo. Nars sprzedaje również swoje produkty w sklepach w Chinach kontynentalnych, gdzie testy na zwierzętach są obowiązkowe dla większości importowanych kosmetyków.

Ponadto Nars jest własnością Shiseido, firmy macierzystej, która również nie jest wolna od okrucieństwa.

Polityka Nars dotycząca testów na zwierzętach

Na stronie internetowej firmy znajduje się informacja, że Nars nie przeprowadza testów na zwierzętach ani nie prosi innych o przeprowadzanie testów w ich imieniu, chyba że jest to wymagane przez prawo.

Poniżej znajduje się zrzut ekranu tego, co obecnie znajduje się na stronie internetowej Nars:

NARS Animal Testing

PolicyZastrzeżenie "z wyjątkiem przypadków wymaganych przez prawo" zwykle sugeruje, że Nars może sprzedawać swoje produkty w Chinach kontynentalnych, gdzie testy na zwierzętach są wymagane przez prawo dla większości importowanych kosmetyków

.

Później potwierdzono, że Nars rzeczywiście sprzedaje swoje kosmetyki w sklepach w Chinach kontynentalnych, a zatem obowiązkowe jest, aby ich produkty były testowane na zwierzętach przez chińskich urzędników.

Zobacz ten post na Instagramie

Chcemy, abyś wiedział, że Cię sły

szymy.

Globalna eliminacja testów na zwierzętach musi nastąpić. Głęboko wierzymy, że bezpieczeństwo produktów i składników można udowodnić metodami bez udziału zwierząt, ale musimy przestrzegać lokalnych przepisów obowiązujących na rynkach, na których działamy, w tym w Chinach. Zdecydowaliśmy się udostępnić NARS w Chinach, ponieważ uważamy, że ważne jest, aby przybliżyć naszą wizję piękna i artyzmu fanom w tym regionie. NARS nie przeprowadza testów na zwierzętach ani nie prosi innych o przeprowadzanie takich testów w naszym imieniu, chyba że jest to wymagane przez prawo. NARS jest zaangażowany i aktywnie pracuje nad rozwojem alternatywnych metod testowania. Z dumą wspieramy Institute for In Vitro Sciences (IIVS), uznaną na całym świecie organizację przodującą w rozwoju metod bez udziału zwierząt w Chinach i na całym świecie. NARS ma nadzieję, że razem możemy pracować na rzecz świata wolnego od okrucieństwa. Więcej informacji na temat dobrej pracy wykonywanej przez IIVS można znaleźć na stronie: http://bit.ly/2rVjnwV

A post shared by NARS Cosmetics (@narsissist) on Jun 27, 2017 at 8:18am PDT

Is Nars Sold in China?

W czerwcu 2017 roku Nars ogłosił na swoim Instagramie, że zdecydował się rozpocząć sprzedaż swoich kosmetyków w Chinach, w wyniku czego Nars zgodził się zezwolić chińskiemu rządowi na testowanie swoich produktów na zwierzętach.

"Chcemy, abyście wiedzieli, że Was słyszymy. Globalna eliminacja testów na zwierzętach musi nastąpić. Jesteśmy głęboko przekonani, że bezpieczeństwo produktów i składników można udowodnić metodami bez udziału zwierząt, ale musimy przestrzegać lokalnych przepisów na rynkach, na których działamy, w tym w Chinach."

Zdecydowaliśmy się udostępnić NARS w Chinach, ponieważ uważamy, że ważne jest, aby przybliżyć naszą wizję piękna i artyzmu fanom w tym regionie. NARS nie przeprowadza testów na zwierzętach ani nie prosi innych o przeprowadzanie takich testów w naszym imieniu, chyba że jest to wymagane przez prawo. NARS jest zaangażowany i aktywnie pracuje nad rozwojem alternatywnych metod testowania. Z dumą wspieramy Institute for In Vitro Sciences (IIVS), uznaną na całym świecie organizację przodującą w rozwoju metod bez udziału zwierząt w Chinach i na całym świecie. NARS ma nadzieję, że razem możemy dążyć do świata wolnego od okrucieństwa".

Chociaż Nars może nie przeprowadzać tych testów na zwierzętach samodzielnie, świadomie wyraża zgodę i płaci chińskim urzędnikom za testowanie ich produktów na zwierzętach.

Wiele prawdziwie wolnych od okrucieństwa marek zdecydowało się nie sprzedawać swoich produktów w Chinach ze względu na obowiązujące w tym kraju przepisy dotyczące testów na zwierzętach. Niestety, Nars odmawia zrobienia tego samego i zdecydował się przedłożyć zyski nad dobro zwierząt.

Podsumowanie: Nars NIE jest cruelty-free!

Decydując się na sprzedaż w Chinach kontynentalnych, Nars musi testować swoje produkty na zwierzętach. Dlatego nie uważam Nars za markę wolną od okrucieństwa.

Nars znajduje się na naszej liście marek, których należy unikać - testowanych na zwierzętach.

Czy Nars jest wegański?

Ponieważ nie uważamy marki Nars za wolną od okrucieństwa, ponieważ jej produkty są testowane na zwierzętach, gdy jest to wymagane przez prawo, nie uważamy również niczego sprzedawanego lub produkowanego przez Nars za wegańskie.

Poniżej znajduje się zrzut ekranu tego, co obecnie znajduje się na stronie internetowej Nars na temat ich wegańskiego statusu:

Czy Nars jest wegański? Aby

kosmetyki mogły zostać uznane za wegańskie zgodnie ze standardami etycznego słonia, nie mogą być testowane na zwierzętach w żadnym miejscu na świecie i nie mogą zawierać żadnych składników ani produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego

.

Alternatywy wolne od okrucieństwa

Szukasz wolnej od okrucieństwa alternatywy dla Nars? Polecamy następujące marki kosmetyków cruelty-free:

  • Too Faced *własność Estee Lauder - niektóre opcje wegańskie
  • Tarte *własność Kose - niektóre opcje wegańskie
  • COVER FX - 100% wegańskie
  • KVD Vegan Beauty *własność Kendo, LVMH - 100% wegańskie

Zobacz