Kosmetyki mineralne

Najlepszy makijaż dla cery z trądzikiem - oczywiście mineralny!

Redakcja Ranking EKO Kosmetyków

Zmiany trądzikowe bez wątpienia mogą być źródłem stresu i obniżenia samooceny. Wpływa to na poczucie nieśmiałości w kontaktach  z innymi ludźmi. Dlatego często też stara się tuszować trądzik. W tym celu zastosować można oczywiście kosmetyki kolorowe, a więc podkład, korektor oraz puder. Jeśli dobierze się je w odpowiedni sposób do danego rodzaju cery, doskonale mogą przykryć defekty i sprawić, że poczujemy się lepiej.Kosmetyki mineralne a trądzik 

 

Skóra z problemami trądzikowymi wymaga rozpoczęcia kuracji od wyboru odpowiednich kosmetyków do pielęgnacji cery trądzikowej. Najlepsze będą te z apteki, a wiec specjalistyczne linie kosmetyków, które dbają o cerę trądzikową. Tego typu preparaty spełniają szereg funkcji, między innymi więc regulują sebum, odpowiednio dezynfekują, a także matują i przeciwdziałają powstawaniu podrażnień. W codziennej pielęgnacji konieczne będą: krem na noc oraz na dzień, płyn do mycia twarzy, toniki czy mleczka do demakijażu, a także maski do cery trądzikowej.

Jeśli zaś chodzi o kosmetyki kolorowe, podstawę stanowić będzie oczywiście dobry korektor, puder oraz podkład. Wszystkie te kosmetyki muszą być wskazane dla cery z problemami trądzikowymi. Makijaż tego typu cery powinien spełniać dwie funkcje. Z jednej strony musi dobrze maskować wszelkie zmiany skórne, w tym wypryski czy zaczerwienienia. Z drugiej strony, makijaż musi odpowiednio pozwalać oddychać skórze.

kosmetyki mineralne na zaskórniki

Jak nakładać kosmetyki mineralne


Przed nakładaniem kosmetyków mineralnych kolorowych należy zastosować krem dostosowany do swojej cery, a więc w tym przypadku musi on zbierać nadmiar sebum, powinien także mieć działanie lecznicze czy też spełniać funkcję ochronne przed promieniowaniem słonecznym. Cera problematyczna wymaga także odpowiedniego nawilżenia, warto więc sięgać po delikatne, lecz nawilżające produkty. 


Po nałożeniu kremu, należy chwilę odczekać aż się wchłonie. Następnie używamy korektora do cery trądzikowej, który będzie  o ton jaśniejszy niż kolor skóry. W ten sposób maskuje się wypryski i inne niedoskonałości.  Następnie jest czas na podkład, który powinien być lekki, zwany "oil free". Może mieć on formę fluidu lub kompaktu, musi jednak być w typie „wet and dry”.

Podkład mineralny należy przypudrować pudrem, który jest sypki i transparentny. Najlepiej jest sięgać po wysokiej jakości pudry mineralne. Etap ten kończy nakładanie bazy, na którą można nałożyć dalszy makijaż, na przykład cienie, tusz do rzęs czy róż. W przypadku tego ostatniego, gdy policzki posiadają zmiany trądzikowe, najlepiej jest sięgać po matowy róż.
 

Zobacz