Natura w kosmetyce

Czy Sally Hansen jest wolna od okrucieństwa i wegańska?

Redakcja Ranking EKO Kosmetyków

Ten post może zawierać linki partnerskie, które bez dodatkowych kosztów mogą przynieść mi niewielką prowizję.

Sally Hansen niedawno wypuściła na rynek markę Good. Kind. Pure. z nową formułą opartą na roślinach, niezawierającą 16 składników i samozwańczo "w 100% wegańską", ale czy Sally Hansen jest wolna od okrucieństwa?

Sally Hansen sprzedawane w Chinach?

Odkąd pamiętam, Sally Hansen nigdy nie była uważana za markę wolną od okrucieństwa i jeśli dobrze pamiętam, ich produkty były sprzedawane w Chinach kontynentalnych, gdzie prawo wymaga przeprowadzania testów na zwierzętach.

W pewnym momencie Sally Hansen zaprzestała sprzedaży w Chinach i potwierdziła to w odpowiedzi na Instagramie, ale tylko dlatego, że zaprzestała sprzedaży w Chinach, nie oznacza automatycznie, że marka jest teraz wolna od okrucieństwa.

Sally Hansen twierdzi, że nie prowadzi sprzedaży w Chinach

A kiedy niedawno próbowałem poprosić o wyjaśnienia dotyczące obecnej polityki Sally Hansen w zakresie testów na zwierzętach, otrzymałem niejednoznaczne i niejasne odpowiedzi.

Obecnie Sally Hansen znajduje się na naszej liście marek o niejasnej polityce.

Czy Sally Hansen jest wolna od okrucieństwa?

Status produktów Sally Hansen jako wolnych od okrucieństwa jest niejasny. Obecnie nie mamy wystarczających informacji, aby zadeklarować Sally Hansen jako wolną od okrucieństwa lub nie, dlatego Sally Hansen znajduje się na naszej liście "Niejasnych zasad".

Należy również zauważyć, że Sally Hansen jest własnością Coty, korporacji, która przeprowadza testy na zwierzętach, gdy jest to wymagane przez prawo.

Polityka Sally Hansen dotycząca testów na zwierzętach

Oto, co wiemy o polityce Sally Hansen dotyczącej testów na zwierzętach.

Sally Hansen jest własnością Coty. Jest to ważny punkt, o którym należy pamiętać, ponieważ ciągle o nim wspominają.

Tak więc, kiedy skontaktowałem się z Sally Hansen, aby zapytać o ich politykę testowania na zwierzętach, odpowiedzieli mi polityką firmy macierzystej Sally Hansen (Coty).

Polityka Sally Hansen dotycząca testów na zwierzętachNa początku można zobaczyć

, że mówią "W C

oty nie testujemy...

". Jest to bardzo frustrująca odpowiedź, ponieważ wiemy już, że Coty nie jest wolna od okrucieństwa, a to oświadczenie wspomina tylko o polityce Coty i nic o polityce Sally Hansen.

Oświadczenia Sally Hansen o braku okrucieństwa

Sally Hansen odpowiedziała na pytania niektórych użytkowników na Instagramie dotyczące ich statusu produktów wolnych od okrucieństwa:

Sally Hansen twierdzi, że "nie testujemy naszych produktów na zwierzętach i jesteśmy zobowiązani do zaprzestania testów na zwierzętach w całej naszej branży", a następnie po raz kolejny mówi nam więcej o polityce Coty, ich firmy macierzystej.

W tym miejscu sprawy stają się bardzo zagmatwane, jeśli nie jesteś zaznajomiony z korporacjami macierzystymi, które testują na zwierzętach i jak ich marki zależne mogą być certyfikowane jako wolne od okrucieństwa.

Sally Hansen twierdzi, że współpracuje z Leaping Bunny

OŚWIADCZENIE: Sally Hansen stwierdza: "Jako firma, Coty, spółka macierzysta Sally Hansen, nawiązała współpracę z Cruelty Free International i jej programem Leaping Bunny".

WYJAŚNIONO: Chodzi im o to, że Coty, a nie Sally Hansen nawiązała współpracę z CFI lub LB.

W 2018 roku firma Coty nawiązała strategiczne partnerstwo z Cruelty Free International, którego celem jest zaprzestanie testowania kosmetyków na zwierzętach na całym świecie. Ale sama firma Coty nie posiada nawet certyfikatu Leaping Bunny cruelty-free, ponieważ Coty testuje na zwierzętach, gdy jest to wymagane przez prawo i nie jest wolna od okrucieństwa. To tylko partnerstwo między Coty i CFI & LB.


Sally Hansen twierdzi, że proces uzyskiwania certyfikatu LB jest rozległy

CLAIM: Sally Hansen kontynuuje, "co wymaga zatwierdzenia przez stronę trzecią pełnego łańcucha dostaw marki , w tym wszystkich dostawców. Proces ten jest złożony i może trwać latami. Być może widziałeś, że niektóre z naszych siostrzanych marek, takie jak COVERGIRL, uzyskały certyfikat Leaping Bunny".

WYJAŚNIONO: Chodzi o to, że COVERGIRL przeszedł ten rozległy proces, aby uzyskać certyfikat Leaping Bunny, a nie Sally Hansen czy Coty.

Obecnie tylko jedna z marek Coty, COVERGIRL, posiada certyfikat Leaping Bunny.


OŚWIADCZENIE: "Partnerstwo Coty z Cruelty Free International obejmuje również badanie certyfikacji innych marek do standardu Leaping Bunny w nadchodzących latach, a także wspieranie zmian regulacyjnych w celu zakończenia testów na zwierzętach na całym świecie".

WYJAŚNIONO: Ponownie, zarówno Coty, jak i Sally Hansen nie posiadają certyfikatu Leaping Bunny cruelty-free. Być może kiedyś będą, ale obecnie nie są.

Próbowałem skontaktować się z Sally Hansen, aby zweryfikować ich politykę testowania na zwierzętach, ale niestety Sally Hansen nie była w stanie wyjaśnić, czy ich składniki są testowane na zwierzętach, czy pozwalają innym testować w ich imieniu i czy ich dostawcy testują na zwierzętach .

Sally Hansen znajduje się na naszej liście marek o niejasnej polityce.

Czy Sally Hansen jest wegańska?

Chociaż Sally Hansen twierdzi, że niektóre z ich produktów są "w 100% wegańskie", ponieważ nie byliśmy w stanie ustalić, czy Sally Hansen jest wolna od okrucieństwa, czy nie, nie uważamy niczego, co jest produkowane lub sprzedawane przez Sally Hansen za wegańskie.

Aby produkty mogły zostać sklasyfikowane jako wegańskie zgodnie ze standardami etycznego słonia, marki muszą być w stanie zweryfikować swój status wolnych od okrucieństwa i zapewnić, że ich produkty, składniki i formuły nie są testowane na zwierzętach na żadnym etapie rozwoju i produkcji produktu, a także, że ich produkty nie mogą zawierać żadnych składników ani produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego.

Wolne od okrucieństwa i wegańskie alternatywy dla Sally Hansen:

  • Pacifica
  • Ella + Mila
  • ORLY
  • Zoya
  • Barry M

Zobacz