Natura w kosmetyce

Czy Old Spice (P&G) jest Cruelty-Free i Vegan?

Redakcja Ranking EKO Kosmetyków

Ten post może zawierać linki partnerskie, dzięki którym bez dodatkowych kosztów dla Ciebie, mogę zarobić niewielką prowizję.

Old Spice NIE jest Cruelty-Free!

Old Spice pozwala na testowanie swoich produktów na zwierzętach, kiedy wymaga tego prawo.

Ponadto Old Spice jest własnością P&G, firmy macierzystej, która NIE jest wolna od okrucieństwa.

Polityka Old Spice dotycząca testów na zwierzętach

Na stronie internetowej Old Spice, twierdzą oni, że nie testują na zwierzętach, chyba że wymaga tego prawo.

Zobacz poniżej, aby zobaczyć zrzut ekranu tego, co jest obecnie napisane na stronie Old Spice:

Na podstawie ich oświadczenia wiemy teraz, że P&G jest właścicielem Old Spice. A Old Spice ma taką samą politykę testowania na zwierzętach jak P&G, gdzie obie firmy twierdzą, że robią wyjątek, aby ich produkty były testowane na zwierzętach, jeśli jest to wymagane przez prawo.

Prawdziwie wolne od okrucieństwa marki nigdy nie pozwolą na testowanie swoich produktów lub składników na zwierzętach. Firmy wolne od okrucieństwa stosują politykę, zgodnie z którą, jeśli prawo wymaga testowania na zwierzętach, odmawiają sprzedaży swoich produktów w takich warunkach.

Na przykład, importowane kosmetyki sprzedawane w sklepach w Chinach kontynentalnych są wymagane przez chińskie prawo do testowania na zwierzętach przy rejestracji. Dlatego też prawdziwie wolne od okrucieństwa marki zdecydowały się nie sprzedawać w Chinach, aby pozostać wiernymi swojej polityce nie testowania na zwierzętach.

Niestety, Old Spice i P&G twierdzą, że pozwolą na testowanie swoich produktów i składników na zwierzętach, jeśli będzie tego wymagało prawo. Z tych powodów Old Spice NIE jest wolny od okrucieństwa.

Polityka cruelty-free

W Ethical Elephant zawsze oceniamy politykę firmy wolną od okrucieństwa za pomocą naszej listy kontrolnej Cruelty-Free. Dzięki temu mamy pewność, że marka, jej dostawcy i strony trzecie nie przeprowadzały żadnych testów na zwierzętach, także wtedy, gdy wymaga tego prawo.

Zobacz poniżej naszą pełną listę kontrolną cruelty-free. Ponieważ Old Spice pozwala na testowanie swoich produktów na zwierzętach, gdy jest to wymagane przez prawo, nie możemy zaklasyfikować tej marki jako wolnej od okrucieństwa.

Czy Old Spice posiada certyfikat cruelty-free?

Old Spice nie jest certyfikowany jako wolny od okrucieństwa przez żadne niezależne organizacje, takie jak Leaping Bunny czy PETA.

Ponieważ Old Spice nie jest certyfikowany jako wolny od okrucieństwa przez stronę trzecią, nikt nie sprawdza ani nie potwierdza zobowiązań i twierdzeń Old Spice w zakresie braku okrucieństwa.

Czy Old Spice jest własnością spółki macierzystej nie stosującej zasad cruelty-free?

Tak. Właścicielem Old Spice jest Procter & Gamble (P&G), firma macierzysta, która w 2022 roku nadal prowadzi testy na zwierzętach.

Niektórzy konsumenci wolni od okrucieństwa mogą zdecydować się na zakup i wspieranie wolnych od okrucieństwa marek należących do korporacji macierzystych testujących na zwierzętach, ponieważ mają nadzieję, że to przekona firmę macierzystą do stania się wolną od okrucieństwa.

Jednak w tym przypadku Old Spice NIE jest wolny od okrucieństwa, podobnie jak jego firma macierzysta, P&G.

Czy Old Spice jest wolny od okrucieństwa?

Podsumowując, Old Spice pozwala na testowanie swoich produktów na zwierzętach, gdy wymaga tego prawo. Dlatego NIE uznamy Old Spice za markę cruelty-free.

Obecnie Old Spice znajduje się na naszej liście marek do uniknięcia - testowanych na zwierzętach.

Czy Old Spice jest wegański?

Old Spice nie twierdzi ani nie reklamuje się jako marka oferująca opcje przyjazne dla wegan. A ponieważ Old Spice angażuje się w testy na zwierzętach, nie uważalibyśmy niczego, co jest sprzedawane lub produkowane przez Old Spice za wegańskie.

Aby produkty mogły być uznane za wegańskie według standardów Ethical Elephant, produkty i ich składniki nie mogą być testowane na zwierzętach nigdzie na świecie. Nie mogą też zawierać żadnych składników pochodzenia zwierzęcego ani produktów ubocznych.

Wolne od okrucieństwa alternatywy dla Old Spice

Chcesz przejść na produkty wolne od okrucieństwa? Oto kilka marek wolnych od okrucieństwa, które warto sprawdzić:

  • Method *własność SC Johnson
  • JASON
  • Bulldog *własność Edgewell
  • Every Man Jack

Sprawdź też nasz przewodnik po męskich dezodorantach Cruelty-Free & Vegan!

Zobacz