Natura w kosmetyce

Czy Urban Decay (L'Oreal) jest Cruelty-Free i Vegan?

Redakcja Ranking EKO Kosmetyków

Ten post może zawierać linki partnerskie, dzięki którym bez dodatkowych kosztów dla Ciebie, mogę zarobić niewielką prowizję.

Czy Urban Decay jest wolny od zanieczyszczeń?

???? Urban Decay jest marką *cruelty-free. Żaden ze składników ani produktów Urban Decay nie jest testowany na zwierzętach. Urban Decay spełnił wszystkie kryteria z naszej listy kontrolnej Cruelty-Free i jest włączony do naszego katalogu Cruelty-Free.

Czy Urban Decay testuje na zwierzętach?

Zadając pytanie, czy Urban Decay testuje na zwierzętach? Musimy spojrzeć dalej, aby upewnić się, że żaden ze składników lub dostawców Urban Decay nie testuje na zwierzętach. I nie sprzedają w żadnym kraju lub w warunkach, które mogą wymagać testów na zwierzętach przez prawo.

W naszych badaniach odkryliśmy, co następuje:

  • ✓ Urban Decay potwierdził, że nie testuje swoich produktów ani składników na zwierzętach ani nie prosi innych o testowanie w ich imieniu.
  • ✓ Urban Decay potwierdził, że wszyscy ich dostawcy składników nie testują na zwierzętach
  • ✓ Urban Decay potwierdził, że nie zezwala ani nie sprzedaje swoich produktów w warunkach, w których testowanie na zwierzętach jest wymagane przez prawo.

Dzięki spełnieniu wszystkich naszych kryteriów Cruelty-Free, Urban Decay jest marką *cruelty-free według naszych standardów.

*Urban Decay jest własnością L'Oreal, korporacji, która NIE jest wolna od okrucieństwa, ponieważ pozwalają one niektórym z ich innych marek testować na zwierzętach.

Decyzja należy do Ciebie, czy chcesz wspierać lub bojkotować marki cruelty-free należące do firmy macierzystej, która nie jest cruelty-free. Nie ma na to "dobrej" lub "złej" odpowiedzi. Rób to, z czym czujesz się komfortowo. Po prostu pomyślałem, że ważne jest, aby ujawnić, że L'Oreal jest właścicielem Urban Decay.

Jaka jest polityka Urban Decay dotycząca testów na zwierzętach?

Poniżej znajduje się zrzut ekranu tego, co jest obecnie napisane na stronie internetowej Urban Decay o jej polityce testowania na zwierzętach:

Urban Decay's Animal Testing Statement

Co z chińskimi przepisami dotyczącymi testów na zwierzętach?

Urban Decay potwierdziła, że nie sprzedają swoich produktów w sklepach detalicznych w Chinach kontynentalnych; dlatego nie są zobowiązani do testowania na zwierzętach.

"Informujemy, że żaden z produktów Urban Decay nie jest sprzedawany w Chinach".

Dzięki obecnym zmianom w chińskich przepisach dotyczących testów na zwierzętach, niektóre kosmetyki sprzedawane w Chinach mogą być zwolnione z testów na zwierzętach pod pewnymi warunkami. Jednak bez spełnienia tych warunków, testy na zwierzętach są nadal prawnie wymagane dla większości kosmetyków sprzedawanych w Chinach w 2023 roku.

Czy Urban Decay posiada certyfikat Cruelty-Free?

Urban Decay jest certyfikowany jako cruelty-free przez PETA, ale nie posiada certyfikatu Leaping Bunny.

Polityka bez okrucieństwa 2023

Tylko dlatego, że marka twierdzi, że jest "Cruelty-Free", nie zawsze oznacza to, że tak jest.

To dlatego, że nie ma prawnej definicji dla etykiety "Cruelty-Free". Może ona oznaczać różne rzeczy dla różnych ludzi. Ale Cruelty-Free jest ogólnie używane do sugerowania braku testów na zwierzętach. Dokładniej mówiąc, składniki, formuła lub gotowy produkt nie są testowane na zwierzętach na żadnym etapie rozwoju produktu.

W Ethical Elephant zawsze oceniamy politykę cruelty-free danej firmy za pomocą naszej listy kontrolnej Cruelty-Free. Dzięki temu mamy pewność, że marka, jej dostawcy lub osoby trzecie nie przeprowadzały żadnych testów na zwierzętach.

Jak oceniamy politykę cruelty free?

Od 2015 roku, czyli od początku istnienia mojego bloga, wysyłałam maile do firm z pytaniem o ich politykę testowania zwierząt i zobowiązania cruelty-free.

I w oparciu o odpowiedzi, które otrzymuję od firm, będę badać, aby znaleźć wszelkie potrzebne fakty wspierające przed stwierdzeniem, czy marka powinna być sklasyfikowana jako "Cruelty-Free", "Animal-Tested" lub "Grey Area - Unclear Policies".

☕️ Każdego tygodnia, kontynuuję docieranie do nowych marek, jednocześnie starając się jak najlepiej, aby obecne marki były aktualizowane. Jeśli któryś z moich postów lub przewodników okazał się pomocny, rozważ Kup Mi Kawę! Będę bardzo wdzięczna! ❤️

A co z Vegan?

To, że coś nazywa się Cruelty-Free, nie zawsze oznacza, że jest Vegan. I na odwrót.

Cruelty-Free odnosi się jedynie do braku testów na zwierzętach, podczas gdy Vegan oznacza formułę bez produktów zwierzęcych.

Niektóre marki są Cruelty-Free, ale nie Vegan.

A niektóre są wegańskie, ale nie Cruelty-Free.

Kolejnym ważnym rozróżnieniem jest to, że Vegan w kosmetykach może odnosić się do całej marki, która jest w 100% wegańska lub do konkretnego produktu, który jest wegański.

Czy Urban Decay jest wegański?

⭐️ Urban Decay NIE jest całkowicie wegańską marką. Ale Urban Decay oferuje kilka wegańskich opcji, które są wolne od produktów zwierzęcych.

Jak sprawdzić, które z produktów Urban Decay są wegańskie?

Wszystkie wegańskie produkty Urban Decay są wyraźnie oznaczone na ich stronie internetowej. Zobacz poniżej, aby zobaczyć przykład.

Gdzie kupić Urban Decay? Sprawdź urbandecay.com, Sephora, Ulta i Nordstrom!

Wegańskie zasady

Podobnie jak w przypadku "Cruelty-Free", nie ma standardowej lub prawnej definicji etykiety "Vegan". Wegańskie oznacza jednak, że produkt został stworzony bez składników pochodzenia zwierzęcego lub produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego.

Niektóre z produktów pochodzenia zwierzęcego występujących w kosmetykach to karmin, lanolina, śluz ślimaka, wosk pszczeli, miód, składniki pochodzące z pereł lub jedwabiu, gliceryna pochodzenia zwierzęcego, keratyna i skwalen.

Istnieją roślinne i syntetyczne alternatywy dla składników pochodzenia zwierzęcego. Jeśli jednak dana marka nie oznaczy wyraźnie swoich składników lub produktu jako wegański, często trudno jest stwierdzić z całą pewnością, czy dany produkt jest wegański, czytając jedynie listę składników.

Najlepiej więc zapytać firmę i producentów o to, czy wybrane przez nich składniki pochodzą ze źródeł niezwierzęcych.

Gdzie powstają produkty Urban Decay?

Urban Decay nie chce ujawnić, gdzie powstają ich produkty. Kiedy zapytałam markę, odpowiedzieli i powiedzieli mi:

"Informujemy, że nasze produkty są tworzone na całym świecie, przez co trudno jest określić, gdzie dokładnie dany produkt jest produkowany".

Polityka etycznego wydobywania miki

Mika jest minerałem stosowanym w kosmetykach, aby nadać im efekt połysku. Jednak wydobycie naturalnej miki wiąże się z pracą dzieci i łamaniem praw człowieka.

Jeśli firma nie ujawni swojej polityki wydobywania miki, nie mamy możliwości dowiedzieć się, czy jej mika jest pozyskiwana w sposób etyczny, bez pracy dzieci lub pracy przymusowej.

Więc zapytałem Urban Decay, czy ich mika jest etycznie pozyskiwane bez użycia pracy dzieci i odpowiedzieli powołując się na ich firmy macierzystej, L'Oreal polityki pozyskiwania miki, która stanowi

"Obecnie 99% naszej miki pochodzi z całkowicie sprawdzonych źródeł. L'Oréal jest członkiem założycielem Inicjatywy Odpowiedzialnej Miki i jest zaangażowany w zakończenie praktyk pracy dzieci i poprawę warunków pracy społeczności indiańskich, których źródła utrzymania zależą od miki."


Mam nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci zrozumieć status Urban Decay jako cruelty-free i vegan, a wybierając cruelty-free razem możemy pomóc zakończyć testowanie kosmetyków na zwierzętach raz na zawsze!

Jeśli uznałeś to za pomocne, rozważ kupienie mi kawy. Tak, że mogę nadal utrzymać tę stronę działa i aktualizowane.

Zobacz