Natura w kosmetyce

4 korzyści z depilacji woskiem cukrowym | Dlaczego warto stosować depilację woskiem cukrowym?

Redakcja Ranking EKO Kosmetyków

W przeciwieństwie do tradycyjnych zabiegów depilacji woskiem, istnieją pewne wyjątkowe korzyści płynące z depilacji cukrowej, które zachęcą Cię do wypróbowania tej techniki usuwania włosów.

Czym jest woskowanie cukrowe?

Depilacja cukrowa, znana również jako woskowanie cukrowe, to niedrogi sposób na pozbycie się włosów z ciała. Woskowanie cukrowe można przeprowadzać na każdej części ciała, np. w okolicach bikini, pod pachami, na nogach i rękach. Upewnij się, że masz co najmniej 1/8 cala długości włosów, około wielkości ziarna ryżu przed wykonaniem tej techniki woskowania. Według badań, woskowanie cukrem jest stosowane od czasów starożytnych, aby pozbyć się owłosienia z ciała. Przeczytaj artykuł, aby poznać imponujące korzyści płynące z depilacji woskiem cukrowym.

Korzyści płynące z depilacji woskiem cukrowym

 

1. Naturalne składniki

W przeciwieństwie do szkodliwych, wypełnionych chemią tradycyjnych produktów do woskowania, wosk cukrowy składa się z całkowicie naturalnych składników, takich jak cukier, sok z cytryny i woda. To sprawia, że jest to najlepsza i bezpieczniejsza alternatywa, aby pozbyć się włosów z ciała.

2. Złuszcza skórę

Nie tylko woskowanie cukru daje wolne od włosów i bardziej miękką skórę, ale także złuszcza martwy naskórek, jak również. W przypadku, jeśli nie wiesz, jak zrobić wosk cukrowy, to nie martw się, zebraliśmy cały DIY dla Ciebie.

3. Łatwy do czyszczenia

W porównaniu do zwykłej depilacji woskiem, gdzie resztki są trudne do odklejenia i wywołują więcej bólu, cukrowanie jest łatwe do czyszczenia, ponieważ szybko rozpuszcza się w wodzie. Co więcej, nie pozostawia uczucia lepkości, w przeciwieństwie do innych metod woskowania.

4. Mniej bolesna

Woskowanie cukrem jest mniej bolesne niż inne konwencjonalne zabiegi, ponieważ przywiera do martwego naskórka i włosów, a nie do powierzchni skóry. Dlatego też jest ona powszechnie stosowana od czasów starożytnych, aby pozbyć się owłosienia z ciała.

wosk

Jak zrobić wosk cukrowy w domu?

Tradycyjna depilacja gorącym woskiem jest droga i bolesna. Dlatego spróbuj poniższego DIY, aby zrobić całkowicie naturalny i tani wosk cukrowy w domu.

Przepis na wosk cukrowy DIY

Materiały eksploatacyjne

  • Filiżanka granulowanego białego cukru1/8 filiżanki soku z cytryny1/8 filiżanki ciepłej wodyDuży garnekMiskaJasny pojemnik

Wskazówki

  1. Wlać 1 filiżankę granulowanego białego cukru, 1/8 filiżanki każdego soku z cytryny i ciepłej wody do dużego garnka.Teraz, umieścić garnek na kuchence i podgrzać go na wysokim poziomie, aż mieszanina zaczyna wrzeć.Keep mieszania mieszaniny i upewnij się, że nie pali się, w przeciwnym razie będzie to bezużyteczne.Once ciecz zaczyna tworzyć pęcherzyki, obrócić ciepło w dół do średniej. W tym momencie, cukier zaczyna rozpuszczać się w cieczy.Jeśli stale pęcherzyki szybko na średnim ogniu, a następnie zmniejszyć go do low.Keep mieszania roztworu jak to simmers.When otrzymasz gorący syrop-jak konsystencja i głęboki złoty kolor, wyjmij garnek z pieca i wyłączyć ciepło.Now, opróżnić płyn do miski i pozostawić do ostygnięcia na 30-35 minut.

Jak stosować

  • Weź niewielką ilość wosku i zwinąć go w kulkę za pomocą rąk.Teraz rozprowadzić wosk równomiernie na małych odcinkach pożądanej części ciała z palcem w przeciwnym kierunku do włosów.Przechowywać go przez kilka sekund do ostygnięcia i utwardzenia.Następnie należy mocno trzymać się wosku cukrowego i usunąć go szybko w kierunku wzrostu włosów.Zastosuj resztę wosku cukrowego na pozostałych częściach ciała.Przechowywać resztki w szczelnym pojemniku i przechowywać w lodówce prawidłowo.Upewnij się, że używasz go w ciągu 4-5 tygodni.Zawsze ponownie podgrzać przed jego użyciem.

Uwagi:

  • Po wykonaniu powyższego zabiegu woskowania unikaj aktywności powodujących pot, takich jak treningi czy pływanie przez 24 godziny.Nie chodź pod światło słoneczne przez cały dzień.Noś luźne i wygodne ubrania po

 

Zobacz