Natura w kosmetyce

Czy Always (P&G) jest Cruelty-Free i Vegan?

Redakcja Ranking EKO Kosmetyków

Ten post może zawierać linki partnerskie, dzięki którym bez dodatkowych kosztów dla Ciebie, mogę zarobić niewielką prowizję.

Always NIE jest Cruelty-Free!

Always pozwala na testowanie swoich produktów na zwierzętach, kiedy wymaga tego prawo.

Ponadto, właścicielem Always jest P&G, firma macierzysta, która NIE jest wolna od okrucieństwa.

Polityka Always dotycząca testów na zwierzętach

Podczas badań, aby dowiedzieć się więcej o statusie Always jako cruelty-free, nie mogłam znaleźć oficjalnej polityki marki dotyczącej testów na zwierzętach nigdzie na jej stronie internetowej.

Zwróciłam się więc do Always z prośbą o więcej informacji na temat ich polityki testowania na zwierzętach. Dokładniej, chciałam wiedzieć, czy zlecają lub pozwalają innym testować swoje produkty/składniki na zwierzętach, w tym podczas sprzedaży w krajach, które wymagają testów na zwierzętach (jak w Chinach).

I Always odpowiedziało, mówiąc:

"Dziękuję za dotarcie do Procter and Gamble/Always. Doceniam Twoją miłość do zwierząt, jak również zainteresowanie naszymi produktami. Sam jestem miłośnikiem zwierząt i jestem tu po to, by uspokoić Twój umysł!

Wierzymy, że wyeliminowanie testów na zwierzętach jest słuszną rzeczą. Nie testujemy naszych produktów ani składników na zwierzętach nigdzie na świecie, chyba że wymaga tego prawo, i ciężko pracujemy, aby uczynić to zjawisko przestarzałym.

Do tej pory opracowaliśmy ponad 50 alternatywnych metod testowania bez udziału zwierząt i zainwestowaliśmy ponad 400 milionów dolarów w znalezienie alternatywnych rozwiązań i zaakceptowanie ich przez organy regulacyjne na całym świecie. W wielu krajach na świecie nadal wymagane są testy na zwierzętach w celu zapewnienia bezpieczeństwa lub skuteczności niektórych produktów i składników. W firmie P&G jesteśmy głęboko przekonani, że większość testów na zwierzętach wymaganych przez te władze jest naukowo zbędna.

Nie wszystkie światowe organy regulacyjne i władze to akceptują. Tam, gdzie nie istnieją alternatywne testy, kontynuujemy opracowywanie metod bez udziału zwierząt i współpracujemy z agencjami regulacyjnymi na całym świecie nad ich akceptacją w celu całkowitego wyeliminowania testów na zwierzętach.

Będziemy kontynuować współpracę z najlepszymi niezależnymi ekspertami na świecie i współpracować z wiodącymi grupami ochrony zwierząt, takimi jak Humane Society of the U.S., aby promować nowe badania nad alternatywami i akceptować istniejące rozwiązania. Jest to jedyny sposób, aby wyeliminować wszystkie testy na zwierzętach na całym świecie.

Aby dowiedzieć się więcej, odwiedź naszą stronę internetową pod adresem: http://us.pg.com/sustainability/community-impact/policies-practices/animal-welfare-alternatives."

W oparciu o odpowiedź, którą otrzymałam od Always, marka ma taką samą politykę testowania na zwierzętach jak jej firma macierzysta, P&G, i obie stwierdzają, że pozwalają na testowanie swoich produktów na zwierzętach, gdy wymaga tego prawo.

Prawdziwie wolne od okrucieństwa marki nigdy nie pozwolą, aby ich produkty lub składniki były testowane na zwierzętach. Firmy wolne od okrucieństwa stosują politykę, zgodnie z którą, jeśli prawo wymaga testowania na zwierzętach, odmawiają sprzedaży swoich produktów w takich warunkach.

Na przykład, importowane kosmetyki sprzedawane w sklepach w Chinach kontynentalnych są wymagane przez chińskie prawo do testowania na zwierzętach przy rejestracji. Dlatego prawdziwie wolne od okrucieństwa marki zdecydowały się nie sprzedawać w Chinach, aby pozostać wiernymi swojej polityce zakazu testowania na zwierzętach.

Niestety, P&G i Always twierdzą, że pozwolą na testowanie swoich produktów i składników na zwierzętach, jeśli prawo będzie tego wymagało. Z tych powodów, Always NIE jest wolne od okrucieństwa.

Polityka cruelty-free

W Ethical Elephant zawsze oceniamy politykę firmy wolną od okrucieństwa za pomocą naszej listy kontrolnej Cruelty-Free. Dzięki temu mamy pewność, że marka, jej dostawcy i strony trzecie nie przeprowadzały żadnych testów na zwierzętach, nawet jeśli jest to wymagane przez prawo.

Zobacz poniżej naszą pełną listę kontrolną cruelty-free. Ponieważ Always twierdzi, że zezwala na testowanie swoich produktów na zwierzętach, gdy jest to wymagane przez prawo, nie możemy zaklasyfikować tej marki jako wolnej od okrucieństwa.

Czy Always posiada certyfikat Cruelty-Free?

Always nie posiada żadnego certyfikatu cruelty-free wydanego przez strony trzecie, takie jak Leaping Bunny czy PETA.

Ponieważ Always nie posiada certyfikatu cruelty-free wydanego przez stronę trzecią, nikt nie bada ani nie potwierdza zobowiązań i roszczeń Always w zakresie cruelty-free.

Czy Always jest własnością firmy macierzystej, która nie jest wolna od okrucieństwa?

Tak. Właścicielem Always jest Procter & Gamble (P&G), korporacja macierzysta, która nadal angażuje się w testy na zwierzętach w 2022 roku.

Niektórzy wolni od okrucieństwa konsumenci mogą zdecydować się na zakup i wspieranie wolnych od okrucieństwa marek należących do korporacji macierzystych testujących na zwierzętach, ponieważ mają nadzieję, że to przekona firmę macierzystą do stania się wolną od okrucieństwa.

Ale w tym przypadku, Always NIE jest wolne od okrucieństwa i nie jest nim również jego firma macierzysta, P&G.

Czy Always jest wolne od okrucieństwa?

Podsumowując, Always ma taką samą politykę testowania na zwierzętach jak jego firma macierzysta, P&G, i pozwala na testowanie swoich produktów na zwierzętach, gdy wymaga tego prawo. Dlatego NIE uznamy Always za markę cruelty-free.

Obecnie, Always znajduje się na naszej liście marek do uniknięcia - testowanych na zwierzętach.

Czy Always jest wegańskie?

Always nie twierdzi ani nie reklamuje się, że oferuje jakiekolwiek opcje przyjazne dla wegan. A ponieważ Always angażuje się w testy na zwierzętach, nie uważamy, aby cokolwiek sprzedawane lub produkowane przez Always było wegańskie.

Aby produkty mogły być uznane za wegańskie według standardów Ethical Elephant, produkty i ich składniki nie mogą być testowane na zwierzętach nigdzie na świecie. Nie mogą też zawierać żadnych składników ani produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego.

Wolne od okrucieństwa alternatywy dla Always

Chcesz przejść na produkty wolne od okrucieństwa? Oto kilka wolnych od okrucieństwa marek, które warto sprawdzić:

  • Rael
  • Seventh Generation
  • Natracare

Zobacz