Natura w kosmetyce

Czy No7 (Walgreens) jest produktem wolnym od okrucieństwa i wegańskim?

Redakcja Ranking EKO Kosmetyków

Ten post może zawierać linki partnerskie, które bez dodatkowych kosztów mogą przynieść mi niewielką prowizję.

No7 to brytyjska marka kosmetyków do pielęgnacji skóry i makijażu, ale czy No7 jest wolna od okrucieństwa i wegańska w 2022 roku? Mamy tutaj odpowiedzi!

Szybkie podsumowanie: analiza etyczna No7

No7 jest wolna od okrucieństwa! Żaden ze składników, receptur ani gotowych produktów No7 Beauty nie jest testowany na zwierzętach w żadnym miejscu na świecie.

Należy jednak zauważyć, że No7 jest własnością Walgreens Boots Alliance, korporacji, która NIE jest wolna od okrucieństwa.

No7 nie jest w 100% wegańską marką, nie wydaje się, aby w tej chwili mieli jakiekolwiek wegańskie produkty.

Oświadczenia No7 o braku okrucieństwa

No7 potwierdziło, że nie testuje swoich produktów ani składników na zwierzętach ani nie prosi innych o testowanie w ich imieniu. Ich dostawcy również nie testują swoich produktów na zwierzętach, ani nie zezwalają na testowanie swoich produktów na zwierzętach, jeśli jest to wymagane przez prawo. I wreszcie, ich produkty nie są sprzedawane w sklepach w Chinach kontynentalnych ani w żadnym innym kraju, który może wymagać testów na zwierzętach.

Poniżej znajduje się zrzut ekranu z oficjalnego oświadczenia No7 dotyczącego testów na zwierzętach:

Ponadto, gdy wysłałem e-mail do No7 z pytaniem o ich zobowiązanie do braku okrucieństwa, odpowiedzieli, stwierdzając:

"Nie przeprowadzamyani nie zlecamy testów na zwierzętach na produktach naszej własnej marki. Jest to wartość, z której aktywnie rozliczaliśmy się na długo przed wprowadzeniem certyfikatu Leaping Bunny.

Przez wiele lat ustanawialiśmy i utrzymywaliśmy nasze własne wysokie standardy, dzięki czemu możemy zapewnić Cię, że możesz kupować i używać naszych produktów z pewnością, że nie były testowane na zwierzętach.

Przez ostatnie dwie dekady współpracowaliśmy z organizacją charytatywną FRAME (http://www.frame.org.uk/), aby pomóc w opracowaniu alternatyw dla testów na zwierzętach".

Czy produkty kosmetyczne No7 są sprzedawane w Chinach?

Większość importowanych kosmetyków sprzedawanych w Chinach kontynentalnych musi być testowana na zwierzętach w 2022 roku. Jednak No7 Beauty Products potwierdziło, że sprzedaje tylko online w Chinach, a nie w sklepach w Chinach kontynentalnych. W związku z tym nie są zobowiązani do przeprowadzania testów na zwierzętach.

"Nie przeprowadzamy ani nie zlecamy żadnych testów na zwierzętach. Tmall Global to wiodąca platforma internetowa dla zagranicznych marek, która umożliwia dotarcie do chińskich konsumentów bez konieczności posiadania fizycznych sklepów w Chinach. Uruchomienie naszego internetowego sklepu Tmall Global Boots umożliwia chińskim konsumentom dostęp do naszych marek bez naruszania jakichkolwiek praw lub przepisów w Chinach, zapewniając jednocześnie, że nigdy nie będziemy musieli testować naszych produktów na zwierzętach". - No7

No7 jest własnością Walgreens Boots Alliance

Niektórzy konsumenci wolni od okrucieństwa bojkotują marki kosmetyczne, które są własnością firmy macierzystej wolnej od okrucieństwa. Należy więc zauważyć, że No7 Beauty Products jest własnością Walgreens Boots Alliance.

Walgreens Boots Alliance nie jest korporacją wolną od okrucieństwa, ponieważ korzysta z surowców i/lub dostawców, którzy zezwalają na testowanie swoich produktów na zwierzętach, gdy jest to wymagane przez prawo.

W swojej polityce dotyczącej testów na zwierzętach firma stwierdza:

"dostawcy składników, komponentów i gotowych produktów wykorzystywanych w Walgreens Boots Alliance mogą być zmuszeni do przeprowadzania lub kontynuowania testów na zwierzętach". - Walgreens Boots Alliance

Oto podsumowanie polityki Walgreens Boots Alliance dotyczącej testów na zwierzętach:

Chociaż No7 Beauty jest własnością Walgreens Boots Alliance, marka pozostała zaangażowana w bycie marką wolną od okrucieństwa.

No7 spełnia wszystkie nasze kryteria na naszej liście kontrolnej Cruelty-Free Checklist.

Jeśli zdecydujesz się nie wspierać marek należących do firmy macierzystej, która nie jest wolna od okrucieństwa, możesz pominąć produkty kosmetyczne No7.

Produkty kosmetyczne No7 cruelty-free można znaleźć online na no7beauty.com lub w większości dużych sklepów detalicznych i drogerii, takich jak Boots, Target, Ulta, Walgreens i Shoppers Drug Mart.

Czy No7 jest wegański?

No7 jest cruelty-free, ale nie wszystkie ich produkty są wegańskie. Większość produktów kosmetycznych No7 zawiera wosk pszczeli, puder jedwabny, lanolinę, karmin i/lub inne składniki pochodzenia zwierzęcego lub produkty uboczne.

Niestety, No7 nie zaznacza wyraźnie, które z ich produktów kosmetycznych są wegańskie i radzi klientom, aby sprawdzili listę składników w celu ustalenia, czy są one odpowiednie dla wegan.

Jednak niektóre składniki kosmetyków mogą pochodzić od zwierząt, roślin lub być wytwarzane syntetycznie, więc trudno jest określić, czy produkt jest wegański, czytając tylko listę składników. Dlatego też nie polecałbym żadnego z produktów kosmetycznych No7 jako wegańskiego, dopóki marka wyraźnie nie powie "te produkty są wegańskie".

Poniżej znajduje się zrzut ekranu tego, co obecnie znajduje się na oficjalnej stronie No7 na temat jej wegańskich produktów:

No7 jest cruelty-free, ale nie wegańskie

No7 jest wolna od okrucieństwa i nie testuje na zwierzętach. Jednak No7 Beauty nie oferuje obecnie żadnych wegańskich opcji, dlatego No7 nie zostanie uwzględniona na naszej liście katalogów marek wolnych od okrucieństwa i wegańskich.

Aby marki mogły znaleźć się na naszej liście Cruelty-Free, muszą być wolne od okrucieństwa i oferować niektóre produkty wegańskie.

Aby znaleźć przyjazne dla wegan alternatywy dla kosmetyków i produktów do pielęgnacji skóry No7, zalecamy sprawdzenie Barry M, B. Cosmetics, Revolution Beauty i The Body Shop. Wszystkie te marki są wolne od okrucieństwa i oferują pewne opcje wegańskie.

Czy marka No7 jest zrównoważona?

No7 masiedzibę w : Wielkiej Brytanii

Produkty No7 wyprodukowane w: Niektóre są produkowane w Wielkiej Brytanii, ale wciąż czekam na potwierdzenie od marki.

No7 nie promuje się ani nie reklamuje jako marka zrównoważona, ale twierdzi, że pracuje nad tym, aby ich opakowania były bardziej przyjazne dla środowiska.

Zrównoważony rozwój i inicjatywy środowiskowe: No7 odmawia stosowania plastiku, biopochodnych lub biodegradowalnych brokatów w jakichkolwiek nowych produktach i twierdzi, że obejmuje to ich materiały promocyjne i ekspozycyjne.

Ekologiczne inicjatywy w zakresie opakowań: No7 twierdzi, że pracuje nad zastąpieniem plastikowych słoików szkłem nadającym się do recyklingu.

Inicjatywy charytatywne: No7 przekazuje darowizny i wspiera organizacje charytatywne zajmujące się opieką nad chorymi na raka oraz organizuje szczyty, które pomagają kobietom walczyć z nierównością płci związaną z COVID-19.

Oświadczenia dotyczące składników i receptur: NIE DOTYCZY

Odpowiedź na pozyskiwanie miki: TBD


Mam nadzieję, że ten artykuł pomógł ci zrozumieć status No7 jako produktów wolnych od okrucieństwa i wegańskich, a wybierając razem cruelty-free, możemy raz na zawsze położyć kres testowaniu kosmetyków na zwierzętach! Jeśli uważasz, że ten post był pomocny, rozważ wsparcie mnie niewielkim datkiem w tej samej cenie, co zwykła kawa! ☕️

Zobacz