Natura w kosmetyce

Czy Seraphine Botanicals jest wolne od okrucieństwa i wegańskie?

Redakcja Ranking EKO Kosmetyków

Ten post może zawierać linki partnerskie, za które bez dodatkowych kosztów dla Ciebie, mogę otrzymać niewielką prowizję.

Produkty Seraphine Botanicals cruelty-free można znaleźć na Amazon.

Seraphine Botanicals jest wolne od okrucieństwa

Seraphine Botanicals potwierdziło, że nie testuje swoich produktów ani składników na zwierzętach, ani nie prosi innych o przeprowadzanie testów w ich imieniu. Ich dostawcy również nie testują na zwierzętach, ani nie zezwalają na testowanie swoich produktów na zwierzętach, jeśli jest to wymagane przez prawo. I wreszcie, ich produkty nie są sprzedawane w sklepach w Chinach kontynentalnych ani w innych krajach, które mogą wymagać przeprowadzania testów na zwierzętach.

Według naszych standardów, uznajemy Seraphine Botanicals za produkt wolny od okrucieństwa.

Poniżej znajduje się zrzut ekranu z informacjami na temat polityki firmy Seraphine Botanicals w zakresie przeprowadzania testów na zwierzętach:

Co z chińskim prawem dotyczącym testów na zwierzętach?

Firma Seraphine Botanicals potwierdziła, że nie sprzedaje swoich produktów w sklepach detalicznych w Chinach kontynentalnych, dlatego też nie ma obowiązku przeprowadzania testów na zwierzętach.

Od 1 maja 2021 roku, niektóre importowane kosmetyki mogą być zwolnione z testów na zwierzętach pod pewnymi warunkami. Jednak w 2022 roku większość importowanych kosmetyków będzie nadal wymagała przeprowadzania testów na zwierzętach.

Polityka wolna od okrucieństwa

Należy pamiętać, że nie istnieje prawna definicja oznaczenia "Cruelty-Free". Może ono oznaczać różne rzeczy dla różnych osób. Zwykle jednak określenie Cruelty-Free oznacza brak testów na zwierzętach. Mówiąc dokładniej, składniki, formuła lub gotowy produkt nie są testowane na zwierzętach na żadnym etapie powstawania produktu.

W Ethical Elephant zawsze oceniamy politykę cruelty-free firmy, korzystając z naszej listy kontrolnej Cruelty-Free. Dzięki temu mamy pewność, że marka, jej dostawcy i strony trzecie nie przeprowadzały żadnych testów na zwierzętach.

Należy również pamiętać, że Cruelty-Free i Vegan nie zawsze oznaczają to samo.

Seraphine Botanicals jest w 100% wegańskie

Seraphine Botanicals potwierdziło, że wszystkie jego produkty są wegańskie i nie zawierają żadnych składników pochodzenia zwierzęcego ani produktów ubocznych.

Zasady dotyczące produktów wegańskich

Podobnie jak w przypadku określenia "Cruelty-Free", nie istnieje standardowa lub prawna definicja etykiety "Vegan". Zazwyczaj jednak oznacza ona brak składników pochodzenia zwierzęcego lub produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego.

Niektóre z powszechnie stosowanych w kosmetykach produktów pochodzenia zwierzęcego to karmin, lanolina, śluz ślimaka, wosk pszczeli, miód, składniki pochodzenia perłowego lub jedwabnego, gliceryna pochodzenia zwierzęcego, keratyna i skwalen.

Istnieją roślinne i syntetyczne alternatywy dla składników pochodzenia zwierzęcego. Czasami jednak trudno jest stwierdzić z całą pewnością, czy dany produkt jest wegański, czytając tylko listę składników.

Dlatego najlepiej zapytać firmę i producentów o to, czy składniki, których zdecydowali się użyć, pochodzą ze źródeł niezwierzęcych.

Gdzie powstają produkty Seraphine Botanicals?

Zapytałam firmę Seraphine Botanicals, gdzie wytwarzane są ich produkty, a oni odpowiedzieli mi, że:

"W przypadku produktów do makijażu lub produktów kolorowych, formuły naszych produktów są opracowywane w UE, a opakowania są produkowane w Chinach.
Wszystkie produkty do pielęgnacji skóry są w pełni opracowane i wyprodukowane w UE / USA".

Etyczna polityka wydobywania miki

Mika jest minerałem stosowanym w kosmetykach, aby nadać im efekt połysku. Wydobycie naturalnej miki jest jednak związane z pracą dzieci i łamaniem praw człowieka.

Jeśli firma nie ujawni swojej polityki wydobywania miki, nie mamy możliwości dowiedzieć się, czy jej mika jest pozyskiwana w sposób etyczny, bez pracy dzieci lub pracy przymusowej.

Zapytałam więc Seraphine Botanicals, czy ich mika jest pozyskiwana w sposób etyczny, bez wykorzystywania pracy dzieci, a oni odpowiedzieli, że tak,

"Naturalna mika, której używamy w naszych wegańskich produktach, jest pozyskiwana i przetwarzana w kontrolowanych i identyfikowalnych warunkach oraz w ramach przepisów prawnych uznawanych przez lokalne władze każdego kraju. Nasza mika pochodzi z Brazylii, Malezji i w niewielkiej części z Indii, których dostawcy zobowiązali się do udziału w inicjatywie Responsible Mica Initiative.

Dzięki temu możemy mieć pewność, że nasz łańcuch dostaw jest w pełni zgodny ze standardami, których sami przestrzegamy. Jako marka wspierająca inicjatywy cruelty-free z certyfikatem PETA, nie współpracujemy z dostawcami, którzy pracują w niedopuszczalnych warunkach lub wykorzystują do pracy dzieci.

Dziękujemy, że zadajesz właściwe pytania i decydujesz się kupować tylko od tych marek (dużych i małych), które są w stanie prześledzić pochodzenie swoich składników.


Mam nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci zrozumieć status Seraphine Botanicals jako marki cruelty-free i wegańskiej, a wybierając razem cruelty-free, możemy pomóc raz na zawsze skończyć z testowaniem kosmetyków na zwierzętach!

Zobacz