Kosmetyki mineralne

Zastanawiasz się jak dobrać mimneralny podkład do swojej cery? Podpowiadamy!

Redakcja Ranking EKO Kosmetyków


 

Niemal każda kobieta posiada swojego ulubieńca kosmetycznego, którego używa codziennie. Makijaż mineralny stał się dla wielu odkryciem, z którego trudno byłoby zrezygnować i to nie tylko wśród tych pań, które mają problemy z trądzikiem. W jaki więc sposób dobrać podkład mineralny, by idealnie pasował do danej cery? Poniżej znajduje się kilka praktycznych wskazówek.


Jak dobrać podkład mineralny?


Podstawę przy wyborze podkładu mineralnego stanowi zwrócenie uwagi na rodzaj skóry. Poniżej przedstawiony typy:

  • Cera sucha –  ulega przesuszeniu, niekiedy się łuszczy, bywa też matowa oraz bez blasku. Szybciej pojawiają się pierwsze zmarszczki. Warto sięgać po lekkie, nawilżające produkty. 
  • Cera normalna – jest jasna, gładka i nie posiada przebarwień czy rozszerzonych porów. Podkład super-kryjący nie jest wskazany, lecz produkt bardziej pielęgnacyjny.
  • Cera mieszana – posiada skłonność do przesuszenia przy jednoczesnej tendencji do przetłuszczania się w sferze T. Cera tego typ jest skłonna do powstawania zaskórników, stąd podkład powinien być lekki.
  • Cera tłusta – to cera przetłuszczająca się.  Towarzyszą jej zmiany trądzikowe i zaskórniki, gdyż nieprawidłowo rogowacieje naskórek i dochodzi do wydzielania nadmiaru sebum. Odpowiedni będzie puder mineralny, który matuje cerę.
  • Cera dojrzała – może być zarówno sucha, jak i  też tłusta. Łączy je jednak brak jędrności oraz zmarszczki. W tym przypadku odpowiedni będzie mineralny podkład kryjący.

Dobór odpowiedniej formuły podkładu jest łatwiejszy niż wybór odpowiedniego odcienia. Dla posiadaczek skóry, która nie posiada problemów, idealny będzie podkład rozświetlający, który poprawi i wyrówna koloryt skóry. Dzięki temu skóra będzie pełna blasku.

Cera tłusta i świecąca się potrzebuje formuły matującej, która odpowiednio nada matowego wykończenia, a także zatuszuje niedoskonałości skóry.

Jeśli zaś twoja cera bywa kapryśna, a niedoskonałości trudno jest zakryć, najlepsza będzie formuła kryjąca. Posiada ona większą zawartość dwutlenku tytanu, dzięki czemu zapewnia lepsze krycie.

dobra makra kosmetyków minerlanych


Podkład mineralny - jak dobrać markę?

 

Dobrze jest zwrócić uwagę na markę podkładu. Pod uwagę należy wziąć: opinie, cenę, kolory czy też poziomy jasności. Na szczęście większość producentów oferuje kilka grup kolorystycznych, a te z kolei posiadają jeszcze różne poziomy jasności. Do wyboru jest również poziom krycia czy wykończenie podkładu. Do wyboru są podkłady mocno kryjące, satynowe, matujące czy też rozświetlające. Jeśli znasz swoją tonację, zakup będzie łatwy. Jeśli masz z tym jeszcze problem, warto jest zakupić próbki, aby dobrać odpowiedni kolor. 
 

Podkład mineralny - jak wybrać odcień?

 

Przy skórze bardzo jasnej, porcelanowej, najlepiej jest sięgać po najjaśniejsze odcienie, na przykład podkład mineralny creamlub fairest firmy Annabelle Minerals.

Skóra jasna, lecz nie najjaśniejsza - odcienie fair lub light.

Skóra ciemniejsza lub opalona - do wyboru są odcienie medium oraz dark. 
 

Podkład mineralny – w zależności od pogody
 

Zdarza się, że stosuje się różne podkłady w różnych porach roku. 

  • Latem – przy widocznej opaleniźnie i wysokich temperaturach, sięgnij po lekki podkład. Dodatkowo będzie on chronił przed promieniowaniem.
  • Zimą – przy złych warunkach atmosferycznych takich jak: mróz czy wiatr, dobrze jest sięgać po gęste i bardziej kryjące podkłady. Dobrze tuszują niedoskonałości i jednocześnie chronią przed  niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi.

 

Zobacz