Natura w kosmetyce

Czy Benefit Cosmetics (LVMH) jest Cruelty-Free i Vegan?

Redakcja Ranking EKO Kosmetyków

Ten post może zawierać linki partnerskie, dzięki którym bez dodatkowych kosztów dla Ciebie, mogę zarobić niewielką prowizję.

Czy Benefit jest Cruelty-Free?

☠️ Benefit Cosmetics NIE jest cruelty-free w 2023 roku. Benefit pozwala na testowanie swoich produktów na zwierzętach, gdy wymaga tego prawo, w tym podczas sprzedaży w sklepach w Chinach kontynentalnych.

Polityka Benefit dotycząca testów na zwierzętach

Na pytanie: czy Benefit testuje na zwierzętach? Musimy spojrzeć dalej, aby upewnić się, że żaden ze składników ani dostawców firmy Benefit nie testuje na zwierzętach. I nie sprzedają w żadnym kraju lub w warunkach, które mogą wymagać testowania zwierząt przez prawo.

Aby ocenić, czy marki są wolne od okrucieństwa, zawsze zaczynam od oficjalnej polityki firmy dotyczącej testów na zwierzętach na ich stronie internetowej.

Poniżej znajduje się zrzut ekranu tego, co obecnie znajduje się na stronie internetowej Benefit Cosmetics na temat jej polityki testowania na zwierzętach:

Na stronie internetowej Benefitu twierdzą, że nie testują swoich produktów na zwierzętach i że firma oraz ich firma macierzysta, grupa LVMH stosuje metody testowania bez udziału zwierząt podczas opracowywania każdego ze swoich produktów.

Jednakże, testowanie kosmetyków na zwierzętach może odbywać się na różnych etapach, w tym po opracowaniu produktu, np. przed wprowadzeniem na rynek (zanim produkty trafią na półki sklepowe) lub po wprowadzeniu na rynek (po sprzedaży produktów).

Ponadto, testy na zwierzętach są często przeprowadzane przez innych, a nie tylko przez samą firmę kosmetyczną. Dlatego też zawsze oceniamy politykę firmy w zakresie produktów wolnych od okrucieństwa za pomocą naszej listy kontrolnej Cruelty-Free. Dzięki temu mamy pewność, że testy na zwierzętach nie były przeprowadzane przez samą markę, jej dostawców lub jakiekolwiek organy nadzorujące.

Czego więc nie mówi nam Benefit Cosmetics w swoim wstępnym oświadczeniu o testach na zwierzętach?

Benefit ostatnio zaktualizował swoją stronę FAQ o kilka dodatkowych, rozwijanych sekcji Q&A. Sama prawie przegapiłam te dodatkowe sekcje. Ale cieszę się, że to wychwyciłam. Ponieważ prawda o polityce Benefitu dotyczącej testów na zwierzętach jest ukryta w jednej z tych rozwijanych pozycji.

Poniżej znajduje się zrzut ekranu innej sekcji ich strony FAQ:

Tutaj Benefit stwierdza nowe przepisy Chin dotyczące testowania na zwierzętach i jak Ogólne kosmetyki mogą być importowane do Chin bez testów na zwierzętach. Jest to prawda, ale tylko wtedy, gdy marki spełniają najpierw zestaw warunków wstępnych.

Ale czy Chiny nie testują już na zwierzętach?

Po ostatnich zmianach w chińskim prawie dotyczącym testów na zwierzętach, firmy kosmetyczne mogą teraz eksportować i sprzedawać niektóre swoje kosmetyki w Chinach bez testów na zwierzętach, tylko jeśli spełnią najpierw WSZYSTKIE poniższe warunki wstępne .

 • mogą sprzedawać TYLKO kosmetyki "ogólne" (takie jak kosmetyki do makijażu, pielęgnacji skóry, pielęgnacji włosów, lakiery do paznokci i perfumy)
 • NIE wolno sprzedawać żadnych "specjalnych" kosmetyków, takich jak filtry przeciwsłoneczne, farby do włosów, farby do trwałej ondulacji lub innych kosmetyków deklarujących nową skuteczność
 • NIE wolno sprzedawać produktów przeznaczonych dla niemowląt lub dzieci
 • NIE wolno sprzedawać produktów zawierających "nowy składnik kosmetyczny".
 • A jeśli wymagane są badania po wprowadzeniu produktu na rynek, firma musi posiadać politykę, zgodnie z którą raczej WYCOFUJE swoje produkty niż pozwala na testowanie ich na zwierzętach.

Ponadto, aby uniknąć testów na zwierzętach w Chinach, produkty muszą spełniać JEDEN z poniższych warunków:

 • wyprodukowane w Chinach lub montaż końcowy znajduje się w Chinach
 • w przypadku produkcji poza Chinami, a następnie eksportu do Chin, firmy muszą uzyskać odpowiednie certyfikaty i dokumenty bezpieczeństwa produktu

Nigdzie jednak nie jest powiedziane, że Benefit podjął jakiekolwiek kroki w celu spełnienia powyższych warunków wstępnych, aby uniknąć testów na zwierzętach podczas sprzedaży w Chinach.

Podążaj za podkreślonymi liniami na poniższej grafice, aby zobaczyć, dlaczego większość kosmetyków sprzedawanych w Chinach (jak Benefit) jest nadal prawnie zobowiązana do testowania na zwierzętach w 2023 roku.

Ponadto, jeśli kontynuujesz czytanie strony internetowej Benefitu, idą dalej i stwierdzają, "jednak władze rządowe nadal wymagają od firm kosmetycznych udostępniania "specjalnych" kosmetyków do testowania. "

Oznacza to, że Benefit nie tylko sprzedaje "ogólne" kosmetyki, które mogą być eksportowane i sprzedawane w Chinach bez testów na zwierzętach, ale Benefit sprzedaje również "specjalne" kosmetyki (zdefiniowane jako zawierające farby do włosów, produkty do trwałej ondulacji, produkty usuwające piegi, filtry przeciwsłoneczne i produkty zapobiegające wypadaniu włosów), które nadal wymagają testów na zwierzętach w 2023 roku.

Korzystając z tej samej grafiki co powyżej, podkreśliłam i pokazałam przypadek "specjalnych" kosmetyków sprzedawanych w Chinach i to, że nadal wymagają one testowania na zwierzętach według najnowszych chińskich przepisów.

Nawet po wprowadzeniu najnowszych zmian w chińskich przepisach dotyczących testów na zwierzętach, Benefit nadal sprzedaje swoje kosmetyki w Chinach w warunkach, które w 2023 roku nadal będą wymagały testów na zwierzętach.

Chociaż Benefit może nie przeprowadzać tych testów na zwierzętach samodzielnie, świadomie pozwala chińskim władzom na testowanie swoich produktów na zwierzętach w celu sprzedaży w Chinach.

Z tych powodów nie uznajemy Benefitu za wolny od okrucieństwa według naszych standardów.

☕️ Każdego tygodnia staram się docierać do nowych marek, jednocześnie starając się jak najlepiej dbać o aktualność obecnych marek. Jeśli któryś z moich postów lub poradników okazał się pomocny, rozważ kupienie mi kawy! Będę bardzo wdzięczna! ❤️

Czy kosmetyki Benefit są sprzedawane w Chinach?

Poniżej przedstawiam kilka zrzutów ekranu, które zrobiłam z chińskiej strony internetowej Benefit Cosmetics, na których wyraźnie widać, że kilku sprzedawców ma w ofercie ich produkty:

Kosmetyki Benefit sprzedawane w Chinach Dowód, że kosmetyki Benefit są sprzedawane w kilku sklepach w Chinach kontynentalnych, gdzie testy na zwierzętach są wymagane przez prawo

Polityka wolna od okrucieństwa

Wiele marek prawdziwie wolnych od okrucieństwa zdecydowało się nie sprzedawać swoich produktów w Chinach w warunkach, w których mogą być wymagane testy na zwierzętach. Niestety, Benfit Cosemtics odmawia zrobienia tego samego i dlatego nie może być uznany za cruelty-free.

W Ethical Elephant zawsze oceniamy politykę firmy wolną od okrucieństwa za pomocą naszej listy kontrolnej Cruelty-Free. Dzięki temu mamy pewność, że marka, jej dostawcy i strony trzecie nie przeprowadzały żadnych testów na zwierzętach, nawet jeśli jest to wymagane przez prawo.

Zobacz poniżej naszą pełną listę kontrolną cruelty-free. Ponieważ Benefit nie spełnia dwóch ostatnich warunków, nie możemy zakwalifikować tej marki jako wolnej od okrucieństwa.

Czy Benefit posiada certyfikat Cruelty-Free?

Benefit nie posiada certyfikatu "cruelty-free" wydanego przez niezależne organizacje, takie jak Leaping Bunny czy PETA.

Ponieważ Benefit nie posiada certyfikatu cruelty-free wydanego przez stronę trzecią, nikt nie potwierdza ani nie kontroluje zobowiązań i oświadczeń Benefitu w zakresie cruelty-free.

Czy Benefit jest własnością spółki dominującej, która nie stosuje zasad cruelty-free?

Tak. Benefit jest własnością LVMH, korporacji macierzystej, która w 2023 roku nadal angażuje się w testy na zwierzętach.

Niektórzy konsumenci wolni od okrucieństwa mogą zdecydować się na zakup i wspieranie marek wolnych od okrucieństwa, których właścicielami są korporacje macierzyste przeprowadzające testy na zwierzętach, ponieważ mają nadzieję, że to przekona firmę macierzystą do stania się wolną od okrucieństwa.

Jednak w tym przypadku Benefit NIE jest wolny od okrucieństwa, podobnie jak jego firma macierzysta, LVMH.

Czy Benefit testuje na zwierzętach?

Podsumowując, Benefit zezwala na testowanie swoich produktów na zwierzętach, gdy jest to wymagane przez prawo, np. przy sprzedaży w Chinach. Dlatego NIE uznalibyśmy Benefit Cosmetics za markę cruelty-free.

Obecnie Benefit znajduje się na naszej liście marek do unikania - testowanych na zwierzętach.

Czy Benefit jest wegański?

Benefit NIE jest wegański. Benefit nie twierdzi ani nie reklamuje się jako producent przyjazny dla wegan. A ponieważ Benefit w pewnym stopniu angażuje się w testy na zwierzętach, i tak nie uznalibyśmy żadnych produktów Benefit za wegańskie.

Aby produkty mogły być uznane za wegańskie według standardów Ethical Elephant, produkty i ich składniki nie mogą być testowane na zwierzętach nigdzie na świecie. Nie mogą też zawierać żadnych składników pochodzenia zwierzęcego ani produktów ubocznych.

Wolne od okrucieństwa alternatywy dla Benefit

Chcesz się przestawić na kosmetyki cruelty-free? Oto kilka marek cruelty-free, które warto sprawdzić:

 • theBalm
 • Makijaż mleczny
 • Fenty Beauty *własność LVMH
 • Stila
 • Tarte *własność Kose

Zobacz