Natura w kosmetyce

5 udowodnionych korzyści zdrowotnych płynących z pestek wiśni

Redakcja Ranking EKO Kosmetyków

 

Czereśnie są jednym z najbardziej pożywnych owoców. Ale czy wiesz o korzyściach zdrowotnych płynących z pestek wiśni? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej!

Co to jest wiśnia?

Wiśnia to owoc z rodzaju 'Prunus' i jest częścią rodziny 'Rosaceae'. Jej nazwa pochodzi od starofrancuskiego "Cherise" z łacińskiego "Cerasum". Czereśnie są zazwyczaj słodkie lub cierpkie w smaku, ale występują w wielu odmianach.

Słynną odmianą czereśni jest 'Bing Cherry'. Ten pyszny owoc został przywieziony do Ameryki statkiem około 1600 roku. Jednak produkcja wiśni w erze nowożytnej rozpoczęła się około połowy XIX wieku.

Każdego roku przemysł amerykański przetwarza około 650 milionów funtów czereśni. Nation Cherry Festival" jest również obchodzony w sezonie letnim w Traverse City, Michigan.

Korzyści zdrowotne płynące z pędów wiśni

Pestki wiśni świetnie sprawdzają się w medycynie tradycyjnej. Oto kilka korzyści zdrowotnych płynących z łodyg wiśni (łodygi lub ogona), o których być może nie zdajemy sobie sprawy:

wiśnia

1. Korzyści w obrzękach

Obrzęk może wystąpić na każdej części ciała, w tym skóry, nóg, rąk i kostek. Pędy wiśni odtruwają organizm poprzez oddawanie moczu, zapobiegając w ten sposób obrzękom. Wzdęcia, które zdarzają się w związku z cyklem miesiączkowym, mogą być wyleczone przez pędy wiśni ze względu na zdolność usuwania toksyn.

2. Poprawia zdrowie nerek

Pędy wiśni są bogatym źródłem właściwości przeciwzapalnych, które oczyszczają nerki. Jest to również pomocne w leczeniu kamieni nerkowych i grudek. Ogony wiśni mają olejki lotne wraz z solami potasu, o właściwościach moczopędnych, które poprawiają zdrowie nerek. Ponadto, ma właściwości przeciwutleniające, pomagając usunąć toksyny z całego organizmu.

3. Pomocny w infekcjach dróg moczowych (UTI)

Infekcja dróg moczowych wywołana przez szkodliwe bakterie powoduje ból podczas oddawania moczu. Pędy wiśni mają właściwości przeciwzapalne, antyseptyczne i depuratywne zwalczają UTI. Ma właściwości lecznicze i antyoksydacyjne, które dają organizmowi efekt uspokajający.

4. Pomocne w utracie wagi

Pędy wiśni są przydatne w utracie wagi. Jest to wielki detoksykator, który usuwa wszystkie toksyny i tłuszcze z organizmu. Ogony wiśni mają również właściwości przeczyszczające, co daje gładkie wypróżnienia.

5. Leczy podagrę i reumatyzm

Pędy wiśni są korzystne w podagrę i reumatyzm, zarówno choroby związane ze stawami, ścięgna, więzadła, kości i mięśni. Ma właściwości przeciwzapalne i flawonoidy, które wzmacniają stawy, ścięgna, a także zwalcza wolne rodniki.

Po przeczytaniu tego postu mamy nadzieję, że nie odrzucisz jego odżywczych łodyg. Oto kilka sposobów, na jakie możesz je wykorzystać.

 

 

Zobacz