Kosmetyki mineralne

Poznaj wyjątkową markę kosmetyków przyjaznych dla cery. Poznaj Earhnicity minerals..

Redakcja Ranking EKO Kosmetyków

Wiele sprzedawanych w drogeriach kosmetyków ma bardzo długi skład i nie do końca wiadomo, jak działają na skórę. Zdecydowana większość składników wchodzących w skład pudrów czy podkładów to substancje ropopochodne. Inne np. talk i oleje mineralne podczas dłuższego użytkowania również są szkodliwe dla zdrowia. Substancje zapachowe i barwniki z kolei mogą powodować podrażnienie i pogarszać ogólną kondycję cery. Dlatego warto stawiać na kosmetyki o sprawdzonym składzie.
 

Earthnicity
 

Klasyczne kosmetyki do makijażu, zwłaszcza te stosunkowo tanie, składają się często z wypełniaczy np. talki. Dodatkowo zawierają niekiedy syntetyczne barwniki, co sprawia, ze ich kolory są małe trwałe i mdłe. Wiele osób jest również na nie uczulonych. Dlatego właśnie marka Earthnicity stawia na certyfikowane pigmenty mineralne, które nie zawierają syntetycznych barwników i karminu. Są natomiast bardzo trwałe. W przeciwieństwie do wielu innych marek, firma Earthnicity nie wykorzystuje w swoich kosmetykach bizmutu. Tlenochlorek bizmutu to minerał, który nadaje makijażowi blasku, ale działa jednocześnie drażniąco na skórę i zatyka jej pory. Niekiedy używanie takich kosmetyków powoduje nieprzyjemne uczucie swędzenia.

Poza tym wiele sprzedawanych obecnie na rynku kosmetyków zawiera syntetyczne barwniki. Takim przykładem są cienie do powiek, które najczęściej zawierają sztuczne pigmenty. Niektóre marki wykorzystują też konserwanty, a dokładniej parabeny.

Z kolei kosmetyki Earthnicity zawierają tlenek cynku i dwutlenek tytanu, a więc naturalne bariery, które chronią skórę przed negatywnymi skutkami promieniowania słonecznego. Za ich pomocą można osiągnąć podstawową ochronę UVA i UVB na poziomie SPF 15.

zestaw kosmetyków mineralnych Earthnicity
 

Earthnicity - Podkład mineralny
 

Osoby, które posiadają cerę trądzikową często popełniają błędy. Poprzez makijaż zakrywają blizny i niedoskonałości skóry, a jednocześnie stosowane przez nich kosmetyki kondycję skóry pogarszają. Dzięki makijażowi mineralnemu można ukrywać blizny, a przy tym je leczyć. Taki makijaż bowiem nie zatyka porów i nie powoduje stanów zapalnych. Nie obciąża więc skóry, bo w skład kosmetyków mineralnych nie wchodzą oleje. Za sprawą sypkiej konsystencji i zawartości minerałów kosmetyki tego rodzaju nie stanowią siedliska bakterii.


Earthnicity minerals - bezpieczne kosmetyki
 

Marka Earthnicity stawia na substancje naturalne. Kosmetyki tej firmy nie zawierają potencjalnie drażniących substancji zapachowych, syntetycznych barwników, alkoholu czy parabenów. Są bezpieczne dla każdej skóry, nawet tej podrażnionej po zabiegach medycyny estetycznej. Po ich wykonaniu nie można stosować klasycznego makijażu, który dodatkowo podrażnia skórę i zatyka pory. Kosmetyki Earthnicity mają w swoim składzie dwutlenek tytanu i tlenek cynku, które wykazują właściwości przeciwzapalne i są pomocne podczas leczenia podrażnień skóry.

Dzięki obecności nanocząsteczek w kosmetykach pojawia się wiele pytań. Nanocząsteczki to niewielkie cząsteczki, których ozmiar szacowany jest na od 1 nanometra do 100 nanometrów. Zapewniają one dobrą konsystencję produktom pielęgnacyjnym, ale jednocześnie są podejrzewane o przekraczanie bariery naskórka.Naukowcy nie są jak dotąd zgodni jak wpływają one na skórę i organizm człowieka. Sprawa ta budzi wciąż wiele kontrowersji. Jednak kosmetyki marki Earthnicity Mineralr nie zawierają nanocząsteczek. Poza tym nie są testowane na zwierzętach i nie zawierają żadnych składników pochodzenia zwierzęcego. Są więc odpowiednie także dla wegan.

Zobacz