Natura w kosmetyce

Czy Armani Beauty jest wegańskie i wolne od okrucieństwa?

Redakcja Ranking EKO Kosmetyków

Ten post może zawierać linki partnerskie, które bez dodatkowych kosztów mogą przynieść mi niewielką prowizję.

Czy

Giorgio Armani jest cruelty-free? Armani Beauty to wysokiej klasy, designerska marka kosmetyków do makijażu, ale czy Giorgio Armani jest cruelty-free w 2022 roku?

Czy Giorgio Armani jest wolny od okrucieństwa?

Giorgio Armani Beauty NIE jest wolna od okrucieństwa. Giorgio Armani Beauty płaci i zezwala na testowanie swoich produktów na zwierzętach, gdy jest to wymagane przez prawo. Giorgio Armani Beauty sprzedaje również swoje produkty w sklepach w Chinach kontynentalnych, gdzie testy na zwierzętach są obowiązkowe dla wszystkich importowanych kosmetyków.

Giorgio Armani Beauty jest również własnością L'Oreal, spółki macierzystej, która również nie jest wolna od okrucieństwa.

Polityka Giorgio Armani Beauty dotycząca testów na zwierzętach

Poniżej znajduje się zrzut ekranu, który zrobiłem z tego, co obecnie znajduje się na stronie internetowej Giorgio Armani Beauty:

Giorgio Armani Animal Testing StatementGiorgio

Armani oświadcza, że nie wykorzystuje zwierząt do testowania swoich produktów i wyjaśnia, że ich firma macierzysta, L'Oreal, stosuje metody alternatywne do testów na zwierzętach, co jest świetne i w ogóle, ale część, na którą musimy zwrócić uwagę, to zakończenie tego oświadczenia

.

"Inne firmy, całkowicie niezależne od L'Oreal i poza kierownictwem lub kontrolą L'Oreal, mogą przeprowadzać testy na zwierzętach zgodnie z lokalnymi wymogami".

Oznacza to, że L'Oreal i Giorgio Armani wyrażają zgodę i zezwalają na testowanie swoich produktów na zwierzętach, jeśli wymaga tego prawo.

Zamiast zaprzestać sprzedaży lub produkcji swoich produktów, jeśli wymagają one testów na zwierzętach, L'Oreal i Giorgio Armani zdecydowały się przedłożyć zyski nad dobro zwierząt.

Dotyczy to wszystkich importowanych kosmetyków sprzedawanych w sklepach detalicznych w Chinach kontynentalnych, gdzie testy na zwierzętach są obowiązkowe dla zagranicznych kosmetyków, które chcą sprzedawać w tym kraju.

Czy Giorgio Armani Beauty jest sprzedawany w Chinach?

Czy produkty Giorgio Armani Beauty są sprzedawane w sklepach w Chinach kontynentalnych i muszą być testowane na zwierzętach?

Tak. Znalazłem dowody na to, że produkty Giorgio Armani Beauty są rzeczywiście sprzedawane w Chinach.

Poniżej znajduje się kilka zrzutów ekranu, które zrobiłem z chińskiej strony internetowej Giorgio Armani, a ich lokalizator sklepów wyraźnie pokazuje, że mają wiele sklepów w Chinach kontynentalnych sprzedających ich produkty:

Giorgio Armani sprzedawane w Chinach - bez okrucieństwa! Lokalizacje sklepów Giorgio Armani w Chinach - bez okrucieństwa

! Chociaż Giorgio Armani i L'Oreal mogą nie przeprowadzać tych testów na zwierzętach samodzielnie, ale pozwalają i płacą chińskim urzędnikom, aby robili to za nich

.

Wiele prawdziwie wolnych od okrucieństwa marek kosmetycznych zdecydowało się nie sprzedawać w sklepach detalicznych w Chinach z tego właśnie powodu lub do czasu, gdy Chiny nie będą już wymagać, aby importowane kosmetyki były testowane na zwierzętach.

Niestety, zarówno Giorgio Armani Beauty, jak i Giorgio Armani Perfume odmawiają zrobienia tego samego.

Decydując się na sprzedaż w Chinach kontynentalnych, Giorgio Armani musi testować swoje produkty na zwierzętach. Dlatego nie uważam Giorgio Armani Beauty za markę wolną od okrucieństwa.

Giorgio Armani Beauty znajduje się na naszej liście marek, których należy unikać - testowanych na zwierzętach.

Czy Giorgio Armani Beauty jest wegański?

Ponieważ nie uważamy marki Giorgio Armani Beauty za wolną od okrucieństwa, ponieważ jej produkty są testowane na zwierzętach, gdy jest to wymagane przez prawo, nie uważalibyśmy również niczego sprzedawanego lub produkowanego przez markę za wegańskie.

Co możesz zrobić:

Chcesz przejść na marki wolne od okrucieństwa? Oto kilka opcji, które są podobne do Giorgio Armani:

  • Hourglass *własność Unilever - kilka opcji wegańskich
  • COVER FX - w 100% wegańskie
  • Urban Decay *własność L'Oreal - kilka opcji wegańskich

i sprawdź naszą listę wysokiej klasy marek kosmetyków do makijażu wolnych od okrucieństwa!


Zobacz