Natura w kosmetyce

Czy House of Lashes jest wolna od okrucieństwa i wegańska?

Redakcja Ranking EKO Kosmetyków

Ten post może zawierać linki partnerskie, które bez dodatkowych kosztów mogą przynieść mi niewielką prowizję.

Produkty House of Lashes cruelty-free można znaleźć w Ulta.

House of Lashes jest wolny od okrucieństwa

House of Lashes potwierdziło, że nie testuje swoich produktów ani składników na zwierzętach, ani nie prosi innych o testowanie w ich imieniu. Ich dostawcy również nie testują na zwierzętach, ani nie zezwalają na testowanie swoich produktów na zwierzętach, gdy jest to wymagane przez prawo. I wreszcie, ich produkty nie są sprzedawane w sklepach w Chinach kontynentalnych ani w żadnym innym kraju, który może wymagać testów na zwierzętach.

Według naszych standardów uważamy, że House of Lashes jest wolny od okrucieństwa.

Poniżej znajduje się zrzut ekranu tego, co obecnie znajduje się na stronie internetowej House of Lashes na temat polityki testowania na zwierzętach:

Polityka wolna od okrucieństwa

Należy pamiętać, że nie ma prawnej definicji etykiety "Cruelty-Free". Może ona oznaczać różne rzeczy dla różnych osób. Określenie "Cruelty-Free" jest jednak zwykle używane w znaczeniu braku testów na zwierzętach. Mówiąc dokładniej, składniki, formuła lub gotowy produkt nie są testowane na zwierzętach na żadnym etapie rozwoju produktu.

W Ethical Elephant zawsze oceniamy politykę cruelty-free firmy za pomocą naszej listy kontrolnej Cruelty-Free. Gwarantuje to, że marka, jej dostawcy ani osoby trzecie nie przeprowadzały testów na zwierzętach.

Należy również pamiętać, że Cruelty-Free i Vegan nie zawsze oznaczają to samo.

House of Lashes nie jest w 100% wegańska

"Wegański" w kosmetykach może odnosić się do całej marki, która jest w 100% wegańska lub konkretny produkt jest wegański.

W przypadku House of Lashes wszystkie ich produkty do rzęs są wolne od sierści zwierzęcej i składników pochodzenia zwierzęcego. Jednak niektóre z ich stylów rzęs są wykonane z ludzkich włosów, dlatego nie twierdzą, że są w 100% wegańską marką.

Poniżej znajduje się zrzut ekranu tego, co obecnie znajduje się na stronie internetowej House of Lashes na temat jej wegańskich oświadczeń:

Zasady wegańskie

Podobnie jak w przypadku "Cruelty-Free", nie ma standardowej ani prawnej definicji etykiety "Vegan". Zazwyczaj oznacza ona jednak brak składników pochodzenia zwierzęcego lub produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego.

Niektóre produkty do rzęs są wykonane z włosia norek lub klejów pochodzenia zwierzęcego.

Istnieją roślinne i syntetyczne alternatywy dla składników pochodzenia zwierzęcego. Czasami jednak trudno jest stwierdzić z całą pewnością, czy dany produkt jest wegański, czytając tylko listę składników.

Dlatego najlepiej jest zapytać firmę i producentów, aby upewnić się, że składniki, których zdecydowali się użyć, pochodzą ze źródeł niezwierzęcych.

Gdzie wytwarzane są produkty House of Lashes?

House of Lashes stwierdza na swojej stronie internetowej,

"Tak, nasze rzęsy są produkowane w Indonezji. Nasza produkcja spełnia wszystkie niezbędne wymagania dotyczące zgodności pracy. Nasi producenci zapewniają uczciwe wynagrodzenie, bezpieczne środowisko pracy, lunch i różne przerwy, czas wolny i urlop macierzyński dla swoich pracowników.

Nasze włókna syntetyczne są produkowane w Korei, a rzęsy są wykonywane ręcznie w Indonezji. Nasze ludzkie włosy są pozyskiwane w sposób etyczny w Indonezji".


Mam nadzieję, że ten artykuł pomógł ci zrozumieć wolny od okrucieństwa i wegański status House of Lashes, a wybierając razem wolny od okrucieństwa, możemy raz na zawsze położyć kres testowaniu kosmetyków na zwierzętach!

Zobacz