Natura w kosmetyce

Czy Kiehl's (L'Oreal) jest Cruelty-Free i Vegan?

Redakcja Ranking EKO Kosmetyków

Ten post może zawierać linki partnerskie, dzięki którym bez dodatkowych kosztów dla Ciebie, mogę zarobić niewielką prowizję.

Czy Kiehl's jest Cruelty-Free?

☠️ Kiehl 's NIE jest cruelty-free w 2023 roku. Kiehl's pozwala na testowanie swoich produktów na zwierzętach, gdy jest to wymagane przez prawo, w tym podczas sprzedaży w sklepach w Chinach kontynentalnych.

Polityka Kiehl's dotycząca testów na zwierzętach

Na pytanie, czy Kiehl's testuje na zwierzętach? Musimy spojrzeć dalej, aby upewnić się, że żaden ze składników ani dostawców Kiehl's nie testuje na zwierzętach. I nie sprzedają w żadnym kraju ani w warunkach, które mogą wymagać testowania na zwierzętach przez prawo.

Aby ocenić, czy marki są wolne od okrucieństwa, zawsze zaczynam od oficjalnej polityki firmy dotyczącej testów na zwierzętach na ich stronie internetowej.

Kiehl's niedawno zaktualizował swoje oświadczenie o testach na zwierzętach na stronie FAQ. Wcześniej brzmiało ono: "My w Kiehl's nie przeprowadzamy testów na zwierzętach na naszych produktach lub składnikach, ani nie prosimy innych o przeprowadzanie testów w naszym imieniu, z wyjątkiem sytuacji, gdy wymaga tego prawo. Ponieważ kontynuujemy globalną ekspansję i docieramy do naszych klientów na całym świecie, naszą praktyką jest robienie naszego wkładu w rozwój nauki o bezpieczeństwie i zatwierdzonych metodach alternatywnych, które eliminują potrzebę lub wymóg przeprowadzania jakichkolwiek testów na zwierzętach na całym świecie."

Zobacz poniżej zrzutu ekranu, który zrobiłem z polityki Kiehl's dotyczącej testów na zwierzętach w 2017 roku:

Zrzut ekranu z oświadczenia Kiehl's o testach na zwierzętach w 2017 r.

Ale teraz, na stronie FAQ Kiehl's, usunęli całą tę sekcję. Teraz podaje tylko politykę firmy macierzystej, L'Oreal, dotyczącą testowania zwierząt.

Zobacz poniżej zrzut ekranu tego, co jest obecnie stwierdzone na stronie Kiehl's w 2023 roku:

Ponieważ Kiehl's stwierdza politykę L'Oreal dotyczącą testowania zwierząt na swojej stronie internetowej, bierzemy to, że mają taką samą politykę wtedy. Zarówno L'Oreal jak i Kiehl's stwierdzają, że nie testują swoich produktów na zwierzętach, ale następnie podają chińskie przepisy dotyczące testów na zwierzętach.

Polityka podająca chińskie przepisy dotyczące testowania na zwierzętach zwykle sugeruje, że firma sprzedaje swoje produkty w Chinach kontynentalnych. Jest tak dlatego, że kosmetyki sprzedawane w sklepach w Chinach kontynentalnych są prawnie wymagane do testowania na zwierzętach.

Czy Kiehl's jest sprzedawany w Chinach?

Podczas moich badań odkryłam, że produkty Kiehl ' s rzeczywiście są sprzedawane w sklepach w Chinach kontynentalnych.

Poniżej znajduje się zrzut ekranu lokalizatora sklepów Kiehl's pokazujący wyniki w Chinach kontynentalnych:

Ale czy Chiny nie testują już na zwierzętach?

Po ostatnich zmianach w chińskim prawie dotyczącym testów na zwierzętach, firmy kosmetyczne mogą teraz eksportować i sprzedawać niektóre swoje kosmetyki w Chinach bez testów na zwierzętach, tylko jeśli spełnią najpierw WSZYSTKIE poniższe warunki wstępne .

 • mogą sprzedawać TYLKO kosmetyki "ogólne" (takie jak kosmetyki do makijażu, pielęgnacji skóry, pielęgnacji włosów, lakiery do paznokci i perfumy)
 • NIE wolno sprzedawać żadnych "specjalnych" kosmetyków, takich jak filtry przeciwsłoneczne, farby do włosów, farby do trwałej ondulacji lub innych kosmetyków deklarujących nową skuteczność
 • NIE wolno sprzedawać produktów przeznaczonych dla niemowląt lub dzieci
 • NIE wolno sprzedawać produktów zawierających "nowy składnik kosmetyczny".
 • A jeśli wymagane są badania po wprowadzeniu produktu na rynek, firma musi posiadać politykę, zgodnie z którą raczej WYCOFUJE swoje produkty niż pozwala na testowanie ich na zwierzętach.

Ponadto, aby uniknąć testów na zwierzętach w Chinach, produkty muszą spełniać JEDEN z poniższych warunków:

 • wyprodukowane w Chinach lub montaż końcowy znajduje się w Chinach
 • w przypadku produkcji poza Chinami, a następnie eksportu do Chin, firmy muszą uzyskać odpowiednie certyfikaty i dokumenty bezpieczeństwa produktu

Nie jest jednak jednoznacznie powiedziane, że Kiehl's spełnia wszystkie powyższe warunki, aby uniknąć testów na zwierzętach podczas sprzedaży w Chinach.

L'Oreal i Kiehl's wspominają o nowych zmianach w chińskim prawie dotyczącym testów na zwierzętach w swojej polityce dotyczącej testów na zwierzętach, ale nie jest jasne, czy firma spełnia jakiekolwiek kwalifikacje, aby być zwolnionym z testów na zwierzętach podczas sprzedaży w Chinach.

Podążaj za podkreślonymi liniami na poniższej grafice, aby zobaczyć, dlaczego większość kosmetyków sprzedawanych w Chinach (jak Kiehl's) jest nadal prawnie zobowiązana do testowania na zwierzętach w 2023 roku.

Ponieważ Kiehl's zdecydował się na sprzedaż w sklepach w Chinach kontynentalnych, muszą wyrazić zgodę i zapłacić za to, aby ich produkty były testowane na zwierzętach. Dlatego większość marek kosmetycznych sprzedających w Chinach kontynentalnych nie może być uznana za cruelty-free w 2023 roku.

Chociaż Kiehl's może nie prowadzić tych testów na zwierzętach samodzielnie, świadomie pozwalają chińskim władzom testować swoje produkty na zwierzętach, aby sprzedawać w Chinach.

Z tych powodów nie uważamy Kiehl's za firmę wolną od okrucieństwa według naszych standardów.

☕️ Co tydzień staram się docierać do nowych marek, jednocześnie starając się jak najlepiej dbać o aktualność obecnych. Jeśli któryś z moich postów lub poradników okazał się dla Ciebie pomocny, rozważ kupienie mi kawy! Będę bardzo wdzięczna! ❤️

Polityka Cruelty-Free

Wiele marek prawdziwie wolnych od okrucieństwa zdecydowało się nie sprzedawać swoich produktów w Chinach w warunkach, w których mogą być wymagane testy na zwierzętach. Niestety, Kiehl's odmawia zrobienia tego samego i dlatego nie może być uznany za cruelty-free.

W Ethical Elephant zawsze oceniamy politykę firmy wolną od okrucieństwa za pomocą naszej listy kontrolnej Cruelty-Free. Dzięki temu mamy pewność, że marka, jej dostawcy i strony trzecie nie przeprowadzały żadnych testów na zwierzętach, także wtedy, gdy wymaga tego prawo.

Zobacz poniżej naszą pełną listę kontrolną cruelty-free. Ponieważ Kiehl's nie spełnia już dwóch ostatnich warunków, nie możemy zaklasyfikować tej marki jako wolnej od okrucieństwa.

Czy Kiehl's posiada certyfikat Cruelty-Free?

Kiehl's nie posiada certyfikatu cruelty-free przyznawanego przez strony trzecie, takie jak Leaping Bunny czy PETA.

Ponieważ Kiehl's nie posiada certyfikatu cruelty-free wydanego przez stronę trzecią, nikt nie potwierdza ani nie kontroluje zobowiązań i twierdzeń Kiehl's w zakresie cruelty-free.

Czy Kiehl's jest własnością spółki dominującej, która nie stosuje zasad cruelty-free?

Tak. Kiehl's jest własnością L'Oreal, korporacji macierzystej, która nadal angażuje się w testy na zwierzętach w 2023 roku.

Niektórzy konsumenci wolni od okrucieństwa mogą zdecydować się na zakup i wspieranie wolnych od okrucieństwa marek należących do korporacji macierzystych testujących na zwierzętach, ponieważ mają nadzieję, że przekona to firmę macierzystą do stania się wolną od okrucieństwa.

Ale w tym przypadku Kiehl's NIE jest wolny od okrucieństwa, podobnie jak jego firma macierzysta, L'Oreal.

Czy Kiehl's testuje na zwierzętach?

Podsumowując, Kiehl's pozwala na testowanie swoich produktów na zwierzętach, gdy jest to wymagane przez prawo, np. przy sprzedaży w Chinach. Dlatego NIE uznawalibyśmy Kiehl's za markę cruelty-free.

Obecnie Kiehl's znajduje się na naszej liście marek do unikania - testowanych na zwierzętach.

Czy Kiehl's jest wegański?

Kiehl 's NIE jest wegański. Kiehl's twierdzi, że oferuje kilka "wegańskich" opcji, które są wolne od składników pochodzenia zwierzęcego, ale Kiehl's w pewnym stopniu angażuje się w testy na zwierzętach, więc w tej chwili nie uważamy żadnych produktów Kiehl's za wegańskie.

Poniżej znajduje się zrzut ekranu tego, co zostało napisane na stronie internetowej Kiehl's na temat ich "wegańskich" produktów:

Aby produkty mogły być uznane za wegańskie według standardów etycznego słonia, produkty i ich składniki nie mogą być testowane na zwierzętach nigdzie na świecie. Nie mogą również zawierać żadnych składników pochodzenia zwierzęcego ani produktów ubocznych.

Alternatywy Cruelty-Free:

Aby uzyskać wolne od okrucieństwa alternatywy dla produktów do pielęgnacji skóry Kiehl's, zalecamy następujące wolne od okrucieństwa marki do pielęgnacji skóry:

 • OSEA
 • Ole Henriksen *własność Kendo, LVMH
 • Juice Beauty
 • StriVectin
 • Herbivore

Zobacz