Natura w kosmetyce

Czy Estée Lauder jest wolna od okrucieństwa i wegańska?

Redakcja Ranking EKO Kosmetyków

Ten post może zawierać linki partnerskie, które bez dodatkowych kosztów mogą przynieść mi niewielką prowizję.

Czy kosmetyki Estee Lauder są wolne od okrucieństwa?

Estee Lauder NIE jest wolna od okrucieństwa. Estee Lauder sprzedaje swoje produkty w sklepach w Chinach kontynentalnych, gdzie testy na zwierzętach są nadal prawnie wymagane w przypadku niektórych importowanych kosmetyków. W rezultacie Estee Lauder płaci i zezwala na testowanie swoich produktów na zwierzętach, gdy jest to wymagane przez prawo.

Polityka Estee Lauder dotycząca testów na zwierzętach

Poniżej znajduje się zrzut ekranu tego, co obecnie znajduje się na stronie internetowej Estee Lauder:

Zasady stwierdzające "z wyjątkiem przypadków wymaganych przez prawo" zwykle oznaczają, że firma sprzedaje swoje produkty w Chinach kontynentalnych. Niektóre importowane kosmetyki sprzedawane w sklepach w Chinach kontynentalnych nadal muszą być testowane na zwierzętach w 2022 roku.

Estee Lauder sugeruje również, że sprzedaje w krajach, w których wymagane są testy na zwierzętach, stwierdzając: "Istnieją jednak kraje, które nadal uważają, że muszą przeprowadzać lub wymagać testów na zwierzętach w celu potwierdzenia bezpieczeństwa składników lub produktów kosmetycznych".

Czy Estee Lauder jest sprzedawany w Chinach?

Znalazłem dowody na to, że Estee Lauder sprzedaje swoje produkty w kilku sklepach w Chinach kontynentalnych. Poniżej znajduje się zrzut ekranu ich stoisk kosmetycznych zlokalizowanych w Chinach:

Ponieważ Estee Lauder zdecydowała się na sprzedaż w sklepach w Chinach kontynentalnych, musi wyrazić zgodę i zapłacić za testowanie swoich produktów na zwierzętach. Dlatego też większości marek kosmetycznych sprzedających w Chinach kontynentalnych nie można uznać za wolne od okrucieństwa w 2022 roku.

Chociaż Estee Lauder może sama nie przeprowadzać tych testów na zwierzętach, świadomie zezwala chińskim władzom na testowanie swoich produktów na zwierzętach w celu sprzedaży w Chinach.

Wiele prawdziwie wolnych od okrucieństwa marek zdecydowało się nie sprzedawać swoich produktów w Chinach ze względu na obowiązujące tam przepisy dotyczące testów na zwierzętach. Niestety, tak nie jest w przypadku Estee Lauder.

Podsumowanie: Estee Lauder NIE jest wolna od okrucieństwa!

Decydując się na sprzedaż w Chinach kontynentalnych, Estee Lauder musi testować swoje produkty na zwierzętach. Dlatego też nie uważam Estee Lauder za markę wolną od okrucieństwa.

Obecnie Estee Lauder znajduje się na naszej liście marek, których należy unikać - testowanych na zwierzętach.

Czy Estee Lauder jest wegańska?

Ponieważ nie uważamy marki Estee Lauder za wolną od okrucieństwa, ponieważ jej produkty są testowane na zwierzętach, gdy jest to wymagane przez prawo, nie uważalibyśmy również niczego sprzedawanego lub produkowanego przez Estee Lauder za wegańskie.

Aby produkty zostały uznane za wegańskie zgodnie ze standardami etycznego słonia, produkty i ich składniki nie mogą być testowane na zwierzętach w żadnym miejscu na świecie. Nie mogą również zawierać żadnych składników ani produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego.


Zobacz