Natura w kosmetyce

9 kreatywnych sposobów na rozpowszechnianie przesłania o wolności od okrucieństwa

Redakcja Ranking EKO Kosmetyków

Ten post może zawierać linki partnerskie, które bez dodatkowych kosztów mogą przynieść mi niewielką prowizję.

Testowanie kosmetyków na zwierzętach jest śmierdzące. Ale większość ludzi nie zdaje sobie sprawy z tego, że nadal ma to miejsce i jak miliony niewinnych zwierząt są oślepiane, zatruwane i zabijane każdego roku dla kosmetyków i ich składników!

Nasuwa się więc pytanie, w jaki sposób możemy pomóc w szerzeniu świadomości na temat okrucieństw testowania kosmetyków na zwierzętach we współczujący i kreatywny sposób, bez narażania siebie i innych na przerażające zdjęcia i filmy przedstawiające bezbronne zwierzęta poddawane testom?

Cóż, moi przyjaciele! Jestem tutaj, aby pokazać wam, jak możemy wykorzystać naszą kreatywność, aby pomóc w rozpowszechnianiu przesłania wolnego od okrucieństwa!

Niektóre z tych pomysłów mogą nawet przynieść ci dodatkowe pieniądze, które możesz wykorzystać do sfinansowania swoich obsesji na punkcie zakupów bez okrucieństwa lub możesz przekazać swoje zarobki na wybraną przez siebie organizację non-profit!

Koszulka | Arm The Animals

Naklejka | Gęś i królik

Kubek | Znaczące Łapy

Torba na ramię | Alba Paris Art

1. Zaprojektuj odzież lub towary wolne od okrucieństwa

Jeśli jesteś uzdolniony plastycznie lub znasz się na Photoshopie, możesz zaprojektować towary wolne od okrucieństwa, które będziesz sprzedawać (lub rozdawać!). Możesz wydrukować swoje projekty na koszulce, kubku, biżuterii lub nawet naklejce.

Rynki internetowe, takie jak Etsy czy Redbubble, pozwalają każdemu, kto ma niezawodne połączenie internetowe, natychmiast rozpocząć projektowanie i sprzedaż odzieży i towarów bezpośrednio z domu!

2. Rysuj dla ruchu!

@thefuzzydot na Instagramie tworzy urocze gryzmoły na tematy związane ze zwierzętami i czasami włącza do nich produkty wolne od okrucieństwa! To kreatywny sposób na wykorzystanie swoich zdolności artystycznych do szerzenia świadomości!

3. Załóż bloga

Wiem, co sobie myślisz, czy świat naprawdę potrzebuje kolejnego bloga? TAK!!! Ale nie byle jakiego bloga, potrzebujemy więcej blogów piszących i szerzących przesłanie cruelty-free!

Niezależnie od tego, czy jest to blog kosmetyczny CF, internetowy zasób CF, czy nawet strona Tumblr dzieląca się wszystkimi niesamowitymi rzeczami CF, na które się natkniesz. Wszyscy mamy różne gusta i preferencje, więc na pewno znajdzie się ktoś, kto lubi to, co ty, dlaczego więc nie założyć bloga, aby połączyć się z innymi?

4. Pisz jako współautor

Założenie własnego bloga może być dla niektórych zbyt ambitne, więc z przyjemnością usłyszysz, że możesz łatwo zostać współtwórcą już istniejącej platformy. Natacha Cole napisała serię wpisów dla Huffington Post Canada na temat testowania kosmetyków na zwierzętach w Kanadzie. Zobacz pracę Natachy Cole tutaj

5. Wolontariat

Pomysł wolontariatu dla organizacji non-profit nie jest niczym nowym ani kreatywnym, ale możesz być w stanie znaleźć naprawdę fajną okazję do wolontariatu, na przykład przebranie się za króliczka i spacerowanie po centrum Vancouver! Możesz powiedzieć, który to ja?! =) Film z kampanii można obejrzeć tutaj!

6. Załóż kanał na Youtube

Chociaż wydaje się, że istnieje wiele filmów na Youtube, ale nie ma żadnego z Twoim wyjątkowym głosem! Wszyscy w społeczności cruelty-free możemy dzielić się tym samym przesłaniem, ale moglibyśmy użyć twojego unikalnego głosu, aby zdobyć szerszą lub inną publiczność!

Mówisz innym językiem? Rodzic z dzieckiem, który pasjonuje się stylem życia cruelty-free? Facet, który interesuje się kosmetykami CF? Pomyśl o nieskończonych możliwościach!

7. Zrób szkolny projekt lub raport, aby podnieść świadomość!

Jeśli jesteś w szkole, zawsze masz okazję napisać raport lub zrobić prezentację na temat kwestii testowania na zwierzętach. Pamiętam, że na moim kursie reklamy ktoś przyniósł reklamę przeciwko futrom, co zapoczątkowało dyskusję w klasie na temat noszenia i kupowania futer!

Pamiętam też, że na innym moim kursie kolega z klasy zrobił prezentację na temat biznesu zupy z płetwy rekina! Temat, o którym w tamtym czasie wiedziałem bardzo niewiele, a pod koniec prezentacji protestowałem przeciwko każdej restauracji, która serwowała zupę z płetwy rekina!

8. Wykorzystaj swoje umiejętności fotograficzne

Ludzie często zapominają lub lekceważą fakt, że zwierzęta są istotami czującymi, zdolnymi do odczuwania miłości i bólu. Ale wszyscy potrzebujemy tylko małego przypomnienia, a ja uważam, że najlepszym sposobem na pokazanie tego jest pięknie zrobione zdjęcie! Jo-anne McArthur, aktywistka na rzecz zwierząt i fotografka, poświęciła swoje życie właśnie temu. Ty również możesz zrobić to samo, robiąc zdjęcia swoim zwierzakom, tak jak ten fotograf, który fotografuje swoje urocze uratowane króliczki!

9. Rozpocznij własną kampanię!

Jeśli lubisz tworzyć i realizować projekty, to rozpoczęcie własnej kampanii może być właśnie tym, czego szukasz, aby pomóc potrzebującym zwierzętom!

Zrobiłem to, gdy byłem już zmęczony czekaniem na możliwość zostania wolontariuszem. Rozpocząłem kampanię cruelty-free, w ramach której zaprojektowaliśmy i wydrukowaliśmy niesamowite torby spożywcze wielokrotnego użytku, aby kupujący mogli korzystać z przewodnika cruelty-free, gdy są w sklepie!

Rozdawaliśmy torby z mnóstwem informacji i prosiliśmy ludzi o podpisanie petycji o zaprzestanie testowania kosmetyków na zwierzętach w Kanadzie!

Ale nie musisz iść tak DUŻO! Erin z Cruelty-Free Goddess stworzyła własną kampanię online, zachęcając współczujących konsumentów do zrobienia sobie selfie z pomarańczową szminką wolną od okrucieństwa! Co za prosty, ale skuteczny sposób na szerzenie świadomości na temat zwierząt!


Chciałbym wiedzieć, jakie są kreatywne pomysły lub rzeczy, które robisz, aby pomóc zwierzętom w potrzebie? Podziel się swoją historią w komentarzu poniżej!

Zobacz