Natura w kosmetyce

Czy Noughty jest wolna od okrucieństwa i wegańska?

Redakcja Ranking EKO Kosmetyków

Ten post może zawierać linki partnerskie, które bez dodatkowych kosztów mogą przynieść mi niewielką prowizję.

Produkty Noughty cruelty-free można znaleźć w Ulta, Boots, Superdrug i na Amazon.

Noughty jest wolne od okrucieństwa

Noughty potwierdziło, że nie testuje swoich produktów ani składników na zwierzętach, ani nie prosi innych o testowanie w ich imieniu. Ich dostawcy również nie testują na zwierzętach, ani nie zezwalają na testowanie swoich produktów na zwierzętach, gdy jest to wymagane przez prawo. I wreszcie, ich produkty nie są sprzedawane w sklepach w Chinach kontynentalnych ani w żadnym innym kraju, który może wymagać testów na zwierzętach.

Według naszych standardów uważamy, że Noughty jest Cruelty-Free.

Poniżej znajduje się zrzut ekranu z oficjalnego oświadczenia Noughty o testach na zwierzętach:

Wysłałem również e-mail do Noughty Hair Care, aby uzyskać więcej informacji na temat polityki firmy w zakresie testów na zwierzętach. Poniżej znajduje się fragment odpowiedzi, którą otrzymałem od Noughty:

"Bardzo dziękujemy za skontaktowanie się z nami.

Nasze składniki i produkty nie są testowane na zwierzętach, a nasz dostawca stosuje stałą datę graniczną 2009. Oznacza to, że możemy zagwarantować, że żaden ze składników stosowanych w Noughty nie był testowany na zwierzętach. Ponieważ wiele składników ma bardzo długą historię stosowania w przemyśle kosmetycznym, mamy nadzieję, że ta ustalona data graniczna dla Noughty zapewni naszym klientom dodatkową pewność.

Nie sprzedajemy żadnych produktów w Chinach. Wszystkie nasze produkty są wegańskie i wegetariańskie".

Co z chińskimi przepisami dotyczącymi testów na zwierzętach?

Firma Noughty potwierdziła, że nie sprzedaje swoich produktów w sklepach detalicznych w Chinach kontynentalnych; w związku z tym nie jest zobowiązana do przeprowadzania testów na zwierzętach.

Od 1 maja 2021 r. niektóre importowane zwykłe kosmetyki mogą być zwolnione z testów na zwierzętach pod pewnymi warunkami. Jednak w większości przypadków testy na zwierzętach są nadal prawnie wymagane w przypadku większości importowanych kosmetyków w 2022 roku.

Polityki wolne od okrucieństwa

Należy pamiętać, że nie ma prawnej definicji etykiety "Cruelty-Free". Może ona oznaczać różne rzeczy dla różnych osób. Określenie "Cruelty-Free" jest jednak zwykle używane w celu zasugerowania braku testów na zwierzętach. Mówiąc dokładniej, składniki, formuła lub gotowy produkt nie są testowane na zwierzętach na żadnym etapie rozwoju produktu.

W Ethical Elephant zawsze oceniamy politykę cruelty-free firmy za pomocą naszej listy kontrolnej Cruelty-Free. Gwarantuje to, że marka, jej dostawcy i strony trzecie nie przeprowadzały testów na zwierzętach.

Należy również pamiętać, że Cruelty-Free i Vegan nie zawsze oznaczają to samo.

Noughty jest w 100% wegańska

Firma Noughty potwierdziła, że wszystkie jej produkty są wegańskie i nie zawierają żadnych składników ani produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego.

Poniżej znajduje się zrzut ekranu tego, co obecnie znajduje się na oficjalnej stronie Noughty na temat jej wegańskich produktów:

Vegan Policies

Podobnie jak w przypadku "Cruelty-Free", nie ma standardowej ani prawnej definicji etykiety "Vegan". Jest ona jednak zwykle używana w kontekście opisywania czegoś, co nie zawiera żadnych składników pochodzenia zwierzęcego lub produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego.

Niektóre powszechne produkty pochodzenia zwierzęcego stosowane w kosmetykach obejmują karmin, lanolinę, śluz ślimaka, wosk pszczeli, miód, składniki perłowe lub jedwabne, glicerynę pochodzenia zwierzęcego, keratynę i skwalen.

Istnieją roślinne i syntetyczne alternatywy dla składników pochodzenia zwierzęcego. Czasami jednak trudno jest stwierdzić z całą pewnością, czy produkt jest wegański, czytając tylko listę składników.

Dlatego najlepiej jest zapytać firmę i producentów, aby upewnić się, że składniki, których zdecydowali się użyć, pochodzą ze źródeł niezwierzęcych.

Etyczna polityka wydobycia miki

Mika to minerał stosowany w kosmetykach w celu nadania im połysku. Jednak wydobycie naturalnej miki wiąże się z pracą dzieci i łamaniem praw człowieka.

Dopóki firma nie ujawni swojej polityki wydobycia miki, nie mamy możliwości dowiedzenia się, czy jej mika jest pozyskiwana w sposób etyczny, bez pracy dzieci lub pracy przymusowej.

Zapytałem więc Noughty, czy ich mika jest pozyskiwana w sposób etyczny, bez wykorzystywania pracy dzieci, a oni odpowiedzieli, stwierdzając,

"Wszystkie nasze produkty do pielęgnacji włosów Noughty są z miłością wytwarzane w Wielkiej Brytanii i możemy potwierdzić, że mika jest pozyskiwana w sposób etyczny i zrównoważony. Nie możemy ujawnić, skąd i od kogo pozyskujemy mikę ze względu na umowy o poufności z naszym zakładem produkcyjnym. Jednak zarówno nasz zakład produkcyjny, jak i dostawcy składników spełniają i przestrzegają obowiązujących przepisów dotyczących zatrudnienia i pracy, w tym wykorzystywania pracy dzieci. Regularne audyty są przeprowadzane przez niezależnych audytorów, aby upewnić się, że przepisy dotyczące standardów pracy, etyki i zatrudnienia są stale przestrzegane.

Należy również pamiętać, że nasza kolekcja Rise & Shine została wycofana, ponieważ zdecydowaliśmy się kontynuować naszą najlepiej sprzedającą się gamę i skupić naszą uwagę na tworzeniu niesamowitych nowych gadżetów, które wkrótce zobaczysz!"


Mam nadzieję, że ten artykuł pomógł ci zrozumieć status cruelty-free i wegański Noughty, a wybierając razem cruelty-free, możemy raz na zawsze położyć kres testowaniu kosmetyków na zwierzętach!

Zobacz